Moda’da Munis Bir Kahvaltı Mekanı, Munis Cafe

Kadıköy Moda kahvaltı mekanları arasındaki son keşiflerimden Munis Moda ismi gibi munis genç bir sanatçı çiftin sahip olduğu, çiçeği burnunda bir moda kafesi.

Ressam Elif Tutka ve oyuncu eşi Mert Denizmen  dostlarına ve diğer insanlara ulaşabilecekleri, hem maddi hem de manevi getirisi olacak bir mecraya ihtiyaç duymuşlar. Oyunculuk ve ressamlık dışında en iyi yaptıkları diğer iş kendilerine ve arkadaşlarına kahvaltı hazırlayıp, uzun oturmalar eşliğinde paylaşımlar yapmak olduğu için bütçeleri dahilinde, mutfaklarını ve salonlarını Moda‘nın en güzel sokaklarından biri olan Nene Hatun Sokak’a taşımışlar.

Elif sanat üretimimin bir kısmına Mûnis‘te devam ediyor, insanlarla iç içe resim yapmak ona çok keyif veriyor. Oyuncular ve sanatçılarla dolu olan çevreleri de bir çok sanatçı dostlarının eli değmiş Munis Cafe’nin atmosferine taptaze bir nefes katıyor.
Munis kahvaltı’da hoşgeldin acukası, peynir tabağında Ezine beyaz peyniri, üç yıl eskitilmiş havran tulum peyniri, dil peyniri, taze kaşar, Gemlik zeytini, karma yeşil zeytin, tahin pekmez, Nutella, kendi ürettikleri fıstık ezmesi, Akçay kaşar loru üzerine ev yapımı vişne reçeli, Siirt çiçek petek balı, nar ekşili taze nane, domates salatalık, ceviz, kuru kayısı, kızartma sosis, yumurtalı ekmek, simitle ekmek sepeti bulunuyor. Yumurta arzunuza göre sahanda ya da haşlanmış olarak sunuluyor. İki kişilik serpme kahvaltının ücreti demlik çay da dahil olmak üzere toplam 62 TL. Gidilesi, denenesi, Gezenti Anne tavsiyesi. 
MUNİS MODA
Osmanağa Mah. Süleyman Paşa Sok. No:14 Kadıköy
0 (531) 251 51 61

Kadıköy Moda’daki diğer kahvaltı mekanları için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir