Marmaray, Metro ve Metrobüs ile Kadıköy’e Nasıl Gidilir?

KADIKÖY’E MARMARAY, METRO VE METROBÜS İLE NASIL GİDİLİR?

MARMARAY İLE KADIKÖY’E NASIL GİDİLİR?

Avrupa yakasında, Marmaray hattı duraklarına yakın oturanlar ya da kolaylıkla ulaşabilenler için Kadıköy’e gitmek için en hızlı toplu taşıma yöntemi Marmaray ile seyahat etmektir.  Sabah 06:00’dan Akşam 24:00’e kadar 5 ile 10 dakika aralığındaki sıklıkla seferlerini gerçekleştiren Marmaray’ın Avrupa yakasındaki duraklarından Halkalı, Mustafa Kemal, Küçük Çekmece, Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı veya Sirkeci’den binilerek Anadolu yakasındaki Ayrılık Çeşmesi durağında inilir. Buradan Kadıköy – Kartal metrosuna yürüyerek geçiş yapılır ve metroya Kadıköy yönüne doğru binilerek, sadece 1 durak sonra Kadıköy’e ulaşılır.
 

METROBÜS İLE KADIKÖY’E NASIL GİDİLİR? 

Avrupa yakasında, Metrobüs hattı duraklarına yakın oturanlar ya da kolaylıkla ulaşabilenler için Kadıköy’e gitmek için en hızlı toplu taşıma yöntemi Metrobüs ile seyahat etmektir.  24 saat boyunca kesintisiz olarak seferlerini gerçekleştiren Metrobüs’ün Avrupa yakasındaki duraklarından 34 A Cevizlibağ – Söğütlüçeşme, 34 AS Avcılar – Söğütlüçeşme, 34 G Beylikdüzü – Söğütlüçeşme veya 34 Z Zincirlikuyu – Söğütlüçeşme nolu metrobüslere binilerek son durak olan Söğütlüçeşme’de durağında inilir. Kadıköy merkezi Söğütlüçeşme metrobüs istasyonundan 15-20 dakika yürüme mesafesindedir.
 

METRO İLE KADIKÖY’E NASIL GİDİLİR?

Pendik, Kartal ve Maltepe civarında Tavşantepe – Kadıköy metro hattına yakın olanlar için Kadıköy’e gitmek için en hızlı toplu taşıma yöntemi metro ile seyahat etmektir. Kadıköy – Tavşantepe metrosu sabah 06:00’dan gece 24:00’a kadar 5 ile 10 dakika aralığındaki sıklıkla seferlerini gerçekleştirmektedir. Bu metro hattının son durağı olan Kadıköy durağı sizi tam Kadıköy merkezine ulaştırmaktadır.

Avrupa yakasından Hacıosman – Yenikapı metro hattına yakın olanların Kadıköy’e en hızlı şekilde gelmeleri için kullanacakları yöntem ise Hacıosman – Yenikapı metrosu ile Zincirlikuyu durağına gelip, buradan Söğütlüçeşme yönüne giden 34 A Cevizlibağ – Söğütlüçeşme, 34 AS Avcılar – Söğütlüçeşme, 34 G Beylikdüzü – Söğütlüçeşme veya 34 Z Zincirlikuyu – Söğütlüçeşme nolu metrobüslerden birine binmek ve son durakta inmektir.  Kadıköy merkezi Söğütlüçeşme metrobüs istasyonundan 15-20 dakika yürüme mesafesindedir.
 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

Anadolu Yakası’nda Yapılacak En Güzel 10 Aktivite

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir