Marmaray, Metro ve Metrobüs ile Üsküdar’a Nasıl Gidilir?

ÜSKÜDAR’A MARMARAY, METRO VE METROBÜSLE NASIL GİDİLİR?

MARMARAY İLE ÜSKÜDAR’A NASIL GİDİLİR?

Avrupa yakasında, Marmaray hattı duraklarına yakın oturanlar ya da kolaylıkla ulaşabilenler için Üsküdar’a gitmek için en hızlı toplu taşıma yöntemi Marmaray ile seyahat etmektir.  Sabah 06:00’dan Akşam 24:00’e kadar 5 ile 10 dakika aralığındaki sıklıkla seferlerini gerçekleştiren Marmaray’ın Avrupa yakasındaki duraklarından Halkalı, Mustafa Kemal, Küçük Çekmece, Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt, Ataköy, Bakırköy, Yenimahalle, Zeytinburnu, Kazlıçeşme, Yenikapı veya Sirkeci’den binilerek Anadolu yakasındaki ilk durak olan Üsküdar durağında inilir. Marmaray hattının Üsküdar durağı Üsküdar’ın tam merkezindedir.

METROBÜS İLE ÜSKÜDAR’A NASIL GİDİLİR? 

Avrupa yakasında, Metrobüs hattı duraklarına yakın oturanlar ya da kolaylıkla ulaşabilenler için Kadıköy’e gitmek için en hızlı toplu taşıma yöntemi Metrobüs ile seyahat etmektir.  24 saat boyunca kesintisiz olarak seferlerini gerçekleştiren Metrobüs’ün Avrupa yakasındaki duraklarından 34 A Cevizlibağ – Söğütlüçeşme, 34 AS Avcılar – Söğütlüçeşme, 34 G Beylikdüzü – Söğütlüçeşme veya 34 Z Zincirlikuyu – Söğütlüçeşme nolu metrobüslere binilerek Anadolu yakasına geçilir. Metrobüs’ten Uzunçayır durağında inilir ve buradan sıkça geçen Üsküdar minibüsleri ile kısa bir sürede Üsküdar merkezine ulaşılır.

METRO İLE ÜSKÜDAR’A NASIL GİDİLİR?

Pendik, Kartal ve Maltepe  civarında Tavşantepe – Kadıköy metro hattına yakın olanlar için Üsküdar’a gitmek için en hızlı toplu taşıma yöntemi metro ile seyahat etmektir. Kadıköy – Tavşantepe metrosu sabah 06:00’dan gece 24:00’a kadar 5 ile 10 dakika aralığındaki sıklıkla seferlerini gerçekleştirmektedir. Tavşantepe – Kadıköy metrosu ile Üsküdar’a gitmek için Ünalan durağında inilir ve buradan sıkça geçen Üsküdar minibüsleri ile kısa bir sürede Üsküdar merkezine ulaşılır.

Avrupa yakasından Hacıosman – Yenikapı metro hattına yakın olanların Üsküdar’a en hızlı şekilde gelmeleri için kullanacakları yöntem ise Hacıosman – Yenikapı metrosu ile Zincirlikuyu durağına gelip, buradan Söğütlüçeşme yönüne giden 34 A Cevizlibağ – Söğütlüçeşme, 34 AS Avcılar – Söğütlüçeşme, 34 G Beylikdüzü – Söğütlüçeşme veya 34 Z Zincirlikuyu – Söğütlüçeşme nolu metrobüslerden birine binmek ve Uzunçayır durağında inmektir. Buradan sıkça geçen Üsküdar minibüsleri ile kısa bir sürede Üsküdar merkezine ulaşılır.

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

 

Marmaray, Metro ve Metrobüs ile Kadıköy’e Nasıl Gidilir? | Gezenti Anne

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir