Londra’da Girişimci Bir Kadın Hikayesi, Jansu Jewellery

Türkiye’den yurt dışına göç eden pek çok kadın pandeminin de etkisiyle hobilerini girişimciliğe dönüştürdü. Polimer kilden takı tasarımları yapan, Londra’da yaşayan Cansu Hanım da bu girişimcilerden sadece biri. Gelin Jansu Jewellery’nin hikayesini Cansu Hanım’dan dinleyelim.

“Merhaba ben Cansu,

30’umda evlilik ve Londra’ya taşınmak gibi bir değişime girdim. Londra’ya öyle bir dönemde taşındım ki, hem corona yüzünden heryer kapalı hem hava çok soğuk. Hala daha bu durum devam ediyor ama sıkılmamamı, hatta zamanın nasıl geçtiğini anlayamadığım bir işe adım attım.

Eve yerleşir yerleşmez marka ismimi, logomu ve konseptimi tasarladım ardından “polymer clay”malzemesinden küpeler yapmaya başladım.Bu bir süredir hayalimdi. İstanbul Yeditepe Üniversitesi İç Mimarlık mezunuyum. Hem eğitimim gereği hemde takıya olan merakım ile bugün bu işi yaparken çok keyif alıyorum. Her ürünüm ayrı bir hikaye içeriyor. Türkiye’deyken ailem ve arkadaşlarım ile oldukça sosyal bir hayatım vardı. Şimdi herkesi bırakıp buraya gelmek içimde büyük bir özlem yarattı. Ürünlerimi tasarlarken onları ve geçmişteki beni düşünüyorum. Sonra bir bakmışım koca bir tepsi küpelerim hazır.

Pandemi hayatımızı kötü etkilediği kadar bizlere iyi şeylerde kazandırmadı değil. Örneğin ben bir süredir yapmak istediğim işe atıldım. Aksi takdirde sadece arada bir yaptığım hobi olucaktı. Ama şimdi her çalışmamda bir önceki tasarımıma ekleyerek yeni fikirlerle geliştirerek ilerliyorum. Her sipariş geldiğinde paketimi büyük bir özenle ve keyifle yapıyorum.“Bir ömür mutlu olmak istiyorsan sevdiğin işi yap” diyor bir Japon atasözü. Pandemiye sırf bu yüzden teşekkür edebilirim.

Ürünlerim alerji yapmayan, kırılmaz,sert bir malzemedir. Oldukça hafiftirler. El yapımı oldukları için çiftler herzaman birebir aynısı olmayabilir. İşçilik ve ebatına göre fiyatları değişmektedir. Genel olarak £5-£15 arası diyebilirim.

Beni takip etmeyi unutmayın
Sevgiler”

Instagram: jansujewellery
Etsy:

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

İngiltere’de Online Siparişle Türk Market Evimizde, BONVİLA

OnlIne Sanat, Bilim, Teknoloji ve Felsefe Okulu QBICART

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir