Kuruçeşme Kahvaltı Mekanları

1- AŞŞK KAFE

Ortaköy Kuruçeşme hattında, Boğaz kıyısında nezih ve keyifli bir kahvaltı mekanı arayanlar için tavsiye edebileceğim AŞŞK CAFE kızarmış hellim, acuka, sucuk, otlu lor, ev yapımı vişne, ayva ve kızılcık reçeli, Datça’dan gelen organik zeytin-zeytinyağı-bal-kaymak gibi fark yaratan lezzetlerin de bulunduğu EV KAHVALTISI çeşitleri ile ön plana çıkıyor. Boğaz ile iç içe, hem şık, hem romantik hem de masal gibi dekore edilmiş bahçesi ile AŞŞK KAHVE Kuruçeşme’de Kahvaltı Nerede Yapılır? sorusuna cevap oluyor.

Aşşk Kafe’de kahvaltı çeşitleri alakart olarak sunuluyor. Yani fiks bir fiyat ödeyip masa donatmıyor, menüden sadece istediklerinizi sipariş edip, sipariş ettiğiniz kadarı için ödeme yapıyorsunuz. 2 kişi için örnek vermek gerekirse, kızarmış hellim peyniri (17 TL), Datça bal-kaymak (18 TL), menemen (30 TL), sucuk (22 TL) ile iki kişilik paylaşımlı mini bir Türk kahvaltı sofrası oluşturabileceğiniz gibi biriniz kızarmış patates, domates ve yeşillik eşliğinde servis edilen, füme somonlu, poşe yumurtalı İskandinav Benedict (57 TL) , diğeriniz ise 7 tahıllı ekmekli, zeytin yağlı, kuru domatesli ve peynir karışımlı Meşşk Tost(32 TL) seçerek daha Avrupai de takılabiliyorsunuz.

Aşşk Kahve hem ambiyansı hem manzarası hem de lezzetleriyle İstanbul’da yaşayanların mutlaka uğraması gereken mekanlar listesinde bulunuyor. İstanbul’un en güzel yerleri olan Kuruçeşme’de, Boğaz kenarında, AŞŞK KAFE’de yapılan bir kahvaltı güne muhteşem bir başlangıç yapmanızı sağlıyor.

AŞŞK KAHVE
Muallim Naci Cad. No:64/B Kuruçeşme, Beşiktaş, İstanbul
0 212 265 4734

 

20 – NILLY CAFE, KURUÇEŞME

Kuruçeşme Parkı’nın Ortaköy tarafındaki köşesinde, Boğaz’a sıfır olarak konumlandırılmış Nilly Cafe’de kahvaltı serpme olarak sunuluyor. Fotoğrafta görünen 2 kişilik serpme kahvaltı ücreti sınırsız çay da dahil olmak üzere toplam 2020 yılı itibariyle toplam 120 TL. Portakal suyu (14 TL), menemen (18 TL), gözleme (18 TL) olmak üzere ayrıca ücretlendiriliyor.


NILLY CAFE KURUÇEŞME
NILLY CAFE


NILLY CAFE
Kuruçeşme Mahallesi, Muallim Naci Cd. No:74, 34345 İstanbul/Beşiktaş
0 (212) 265 50 20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir