KARNE TATİLİNDE SÖMESTR KARNAVALI JURASSIC LAND’DE

karne_tatilinde_jurassic_land

JURASSIC LAND KALICI OLARAK KAPATILMIŞTIR.

Dünyanın önde gelen kuruluşlarınca “dünyanın en iyileri” listelerinde sıralanarak karnesi taçlandırılan Jurassic Land, karne tatili boyunca macerasever dostlarını dev parka davet ediyor. Karnaval tadında etkinlikler ve eğlencenin park deneyimine eşlik edeceği sömestr tatilinde Jurassic Land, müze ve park rehberleri, animatörleri, sanatçıları, bilim ve sanat atölye ekibi ile küçük- büyük tüm ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Ayrıca, ara tatil boyunca yetişkinler de, çocuk bileti ile dev maceraya ortak olabiliyor.

CNN International, National Geographics, Independent dahil çeşitli uluslar arası otoritelerce Dünyanın En İyileri listelerinde seçkin yerini alan ve Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Kültürel Özel Tesis” olarak belgelenen Jurassic Land, küçük büyük herkese dinozorların gizlenmiş habitatında macera dolu bir deneyim vadediyor.

Uluslar arası alanda başarılı bir tasarımcıdan destek alınan, senaryosu özgün, mimari açıdan yerli ve yabancı ögeleri harmanlayan özelliği ile farklılaşan Jurassic Land, Avrupa’nın sayılı temalı parkları arasında gösterilmektedir. Tesis, İstanbul’un önemli kültür ve eğlence projelerinden biri olarak Eylül 2011’de İstanbul Bayrampaşa’da hayata geçirildi. Açıldığı günden bu yana yerli ve yabancı pek çok ziyaretçiyi ağırlayan tesis, zaman içinde ünitelerini zenginleştirerek bugünkü konseptine kavuştu.

Jurassic Land’in bölümleri şunlar;
* Dinozor müzesi ve iç mağara (Kazı alanı)
* Kontrol Kulesi
* Hangar
* Juracopter (4 boyut-6 efektli sinema)
* Bilim Merkezi
* Kuluçka Ünitesi
* Yenidoğan Bölümü
* Veteriner Bölümü
* Uysal (otçul dinozorlar)
* Vahşi (etçil) dinozorlar
* Tematik Ürünler Mağazası
* Özel Etkinlik Alanları
* Tematik Yeme-İçme Üniteleri (Turizm İşletme belgeli Tesis- Jura Cafe)
* DinoLaser – Lazer Arena

Dinozor müzesi gezisi ve kazı atölye çalışmasının ardından, bir senaryo dahilinde, rehberler eşliğinde ziyaretçiler Kontrol Kulesi bölümüne ve Hangar’a alınmaktadır. Dinozorların yaşadığı adaya yolculuğu anlatan Juracopter seyahati, özel yapım ve bakanlık tarafından tescilli kısa bir animasyon filmini (Voyage to Jurassic Land – Jurassic Land’e Yolculuk) de içermektedir. Seyahatin ardından ziyaretçiler toplam 5 üniteli ve 2 kattan oluşan Bilim Merkezi’ni gezerek kuluçkadan başlayarak dinozorların yaşamına tanıklık etmektedir. Tesis genelindeki anlatım formatı, ziyaretçilerin yaş grubu ve ilgi alanlarına göre basitten karmaşığa doğru gidebilmektedir. Son olarak, dev ve hareketli dinozorların sahne aldığı 14metre tavanlı dev etkinlik alanında, oyun parkı, atölye masaları, etkinlik alanları yer almaktadır.

Jurassic Land Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir