Çocuklarla Karadeniz,Samsun,Ordu Gezilecek Yerler

karadeniz_ordu_samsun_gezilecek_yerler

ORDU GEZİLECEK YERLER

Gezenti Anne ve ekibi olarak dedeyi ve babaanneyi de dahil ederek kendi arabamızla Çocuklarla Karadeniz Turu yapmaya karar veriyoruz. Şoförümüzü akşam saat 8 gibi uyutup gece 2 suları yola çıkıyor, dedemizi ve babaannemizi de alıyoruz ve macera başlıyor:) 
Karadeniz, Samsun, Ordu Gezilecek Yerler Bizim kalamata  7 koltuklu olabiliyor, oğlanı oto koltuğu ile birlikte bagajda açtığımız 6. koltuğa oturtuyoruz. Arka koltukta kız, babaanne, dede, ön koltukta anne ve baba şeklinde yola koyuluyoruz.  Ben 1,5 babamız ise 5,5 saat! araba kullanıyor ve sabah saatlerinde Samsun’a varıyoruz. Babamız çift şoför gitmenin ne kadar avantajlı olduğunu bir kez daha vurgulamadan geçemiyor:) Samsun’da öncelikle Amisos Tepesi’ne çıkıp şehri kuşbakışı izliyoruz. 
karadeniz_samsun_gezilecek_yerler

SAMSUN GEZİLECEK YERLER

Batı Park’ ta çimenlere serilip piknik şeklinde kahvaltımızı ettikten sonra çarşı içindeki Atatürk Anıtı’nı ve Doğu Park’daki Bandırma Vapuru’nu ziyaret ediyoruz. Samsun’un devasa parklarına bayılıyoruz.
karadeniz_samsun_gezilecek_yerler
Sahilden yol almaya devam edip sırasıyla Ünye girişindeki panoramik Ünye manzaralı çay bahçesinde Ünye pidesinin, Fatsa Bolaman’da kumsal üstündeki masalarda Bolaman pidesinin tadına bakıyoruz. 
 
karadeniz_bolaman_gezilecek_yerler
 
Bolaman’daki gezilecek yerler ve görülecek yerler listesinin başlarında olan Haznedaroğlu Konağı’nın bahçesinde bir sünnet düğününe konuk olup, geze geze Ordu’ya kadar ulaşıyoruz.
karadeniz_bolaman_gezilecek_yerler
Ordu Boztepe’ye dağ yolundan arabamızla çıkıyoruz ama çıktıktan sonra arabayla boşa çıktığımızı fark ediyoruz çünkü Boztepe’ye çıkan çok başarılı bir teleferik ağı varmış.
karadeniz_ordu_gezilecek_yerler

ORDU BOZTEPE

 

Çocuklarla üçümüz büyük bir hevesle teleferikle Ordu’ya kadar inip, hiç inmeden tekrar yukarı çıkıyoruz. Yol uzun, manzara müthiş ve teleferiğin nerdeyse her yeri cam. Yaşadığım en keyifli teleferik deneyimi diyebilirim.

karadeniz_ordu_gezilecek_yerler

ORDU TELEFERİK

Gece Ordu’da deniz kıyısındaki Hampton Ordu by Hilton otelinde konaklıyoruz. Bu otel gezimizin en lüks oteli. Babaanne ve dedeyi çıtayı fazla yükseltmemeleri konusunda uyarıyoruz:)  
karadeniz_ordu_gezilecek_yerler

ORDU GEZİ REHBERİ

Biz Boztepe’de gezerken acıkmadığımız için denk getiremedik ama bizim rotayı izleyecek olanlar için önerim Boztepe gezisini yemek saatine bırakıp, akşam yemeğini günbatımında açık havada müthiş manzaralı restoranlardan birinde yemeleri olacaktır.
Ertesi sabah otelimizin havuzlu bahçesindeki güzel bir kahvaltıdan sonra Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz.
Çocuklarla Karadeniz gezimizin 2. Bölümü TRABZON, AYDER Yaylası ve ZİLKALE Gezilecek Yerler için tıklayın
Karadeniz gezimizin 3.Bölümü BATUM Gezilecek Yerler için tıklayın
Karadeniz gezimizin 4.Bölümü ARTVİN KARAGÖL, UZUNGÖL, SÜMELA MANASTIRI Gezilecek Yerler için tıklayın
Karadeniz gezimizin 5.Bölümü BOLAMAN, SİNOP, SAFRANBOLU Gezilecek Yerler için tıklayın
Karadeniz turumuzu çok çok beğeniyoruz. Turun can alıcı kısımlarından biri benim için kızım ile finaldeki diyaloğumuz oluyor.  
 
3200 km yol gidip 5 ayrı otelde kaldıktan sonra eve geldiğimizde Dora’nın geldiğimize çok da memnun olmadığını hissediyorum. Öyle hissetmesem de onu motive etmek içinEvimizi çok özlemişiz değil mi kızım?” diye soruyorum. Hani insan tatil sonrası evini özler ya.
Dora “Ben hiç özlemedim” diye cevap veriyor.
“Olsun sonra yine tatile gideriz” diyorum.
“Ama hep böyle değişik yerler gezelim, başka başka otellerde kalalım olur mu?” diyor.
Kendimi sorgulamaktan vazgeçiyorum. Demek bu genlerde kayıtlı bir durum, elden gelen bir şey yok.
Değişik yerler gezmeye, başka başka otellerde kalmaya devam ediyorum:)

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir