Ataşehir’de Uygun Fiyatlı Kahvaltı, Sofistike Cafe & Restaurant

MEKAN KALICI OLARAK KAPANMIŞTIR.

Uzun yıllar kurumsal hayatta yönetici olarak çalışan mühendis kökenli Burcu Tezel’in mutfağa ve yeme içmeye merakı üzerine 2016 yılında Kartal’da açtığı Sofistike Cafe Restoran,  Mart 2019’da Ataşehir’de de hayat buldu. Gün içinde restoran olarak hizmet veren Sofistike’nin yöresel ürünlerden oluşan kahvaltısı da çok tutuldu.

Beyaz peynirleri Çanakkale Küçükkuyu’dan, zeytinleri Balıkesir’den, zeytinyağlarını Çanakkale ve Manisa’dan, balı Kuşadası’ndan gelen Sofistike kahvaltısı serpme olarak sunuluyor.  Mekanın “Sofistike Sosları” özellikle beğeniliyor. 2021 yılı itibariyle kişi başı 30 TL olan Sofistike kahvaltısında 3 çeşit peynir (beyaz, kaşar ve çeçil), siyah ve yeşil zeytin, bal, reçel, nutella, söğüş domates-salatalık, acuka, yumurtalı ekmek, isteğe bağlı olarak haşlanmış ya da sahanda yumurta, sucuk, tereyağı, ekmek, simit ve sınırsız çay servis ediliyor. Mekanda Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

Serpme kahvaltı dışında menüden seçmeli olarak sipariş vermek de mümkün. Alakart menüde tost, menemen(12 TL), bal-kaymak(15 TL), söğüş tabağı(12 TL), peynir tabağı(15 TL) gibi seçenekler de bulunuyor.

Burcu Hanım oldukça cana yakın, moda, iş, dertleriniz, hangi konuyla ilgili sohbet etmek isterseniz masanıza ilişip sizinle sohbete başlayabiliyor. Mekanı akşamları da açıp farklı kültürlerden harmanladığı farklı lezzetleri misafirlerine tattırma hedefi olan mekanın mottosu; “Gelirken nasıl gelirseniz gelin, çıkarken yüzünüzde gülümseme, ağzınızda hoş bir tat kalsın.” Sofistike Cafe Restoran hafta içi ve cumartesi günleri sabah 08:00 itibariyle kahvaltı keyfi için sizleri bekliyor.

Sürüm 2

SOFISTIKE CAFE & RESTORAN

Küçükbakkalköy Mahallesi, Önder Sokak, No 22, Ataşehir, İstanbul

0216 5720074

Ataşehir Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir