İstanbul Deniz Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? 2024 Giriş Ücreti Nedir?

Türkiye’nin denizcilik alanında en büyük müzesi olan İstanbul Deniz Müzesi Çocuklarla hafta sonu keyifle ziyaret edebileceğiniz müzelerden biri. içerdiği koleksiyon çeşitliliği açısından dünyanın sayılı müzelerinden olan Deniz Müzesi Türkiye’de kurulan ilk askeri müze olarak da biliniyor.

Toplam 3 kata yayılmış müzede saltanat kayıkları, bahriyeli kıyafetleri, el yazmaları, gemi modelleri, sancaklar, haritalar, tablolar, tuğralar ve armalar, kadırgalar, seyir aletleri, gemi baş figürleri ile silahlar sergileniyor. Girişte ayrıca çocuklar için eğitici oyun alanı ve hediyelik eşya bölümü de yer alıyor. Deniz Müzeleri Sesli Rehberi adlı ücretsiz mobil uygulamayı cep telefonunuza indirerek müzeyi sesli rehber sistemi ile de gezmek mümkün.

GÜNCEL BİLET FİYATLARI YAZININ DEVAMINDA 👇

İSTANBUL DENİZ MÜZESİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

İstanbul Deniz Müzesi Beşiktaş Vapur İskelesi’nin hemen yanında yer alıyor. Bu nedenle Beşiktaş Deniz Müzesi olarak da biliniyor. Oldukça merkezi bir konumu olan müzeye Avrupa yakasında oturanlar Beşiktaş’tan geçen otobüs, minibüs ya da dolmuşlarla, Anadolu yakasında oturanlar ise Kadıköy’den ya da Üsküdar’dan kalkan vapur ve motorlar ile ulaşabiliyor.

İSTANBUL DENİZ MÜZESİ GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

ocak 2024 İTİBARİYLE;

Yetişkin Giriş Ücreti: 60 TL

Öğrenci Giriş Ücreti: 30 TL

Öğrenci (18 Yaş Altı) Giriş Ücreti: Ücretsiz

Deniz Müzeleri Sesli Rehberi” adlı ücretsiz mobil uygulamayı cep telefonunuza indirerek müzeyi sesli rehber sistemi ile de gezebilirsiniz.

İSTANBUL DENİZ MÜZESİ’NİN AÇIK OLDUĞU GÜNLER VE SAATLER

İstanbul Deniz Müzesi hafta içi 09:00 – 17:00, hafta sonu 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyarete açık. Yılbaşı, dini bayramların ilk günü ve Pazartesi günleri kapalı.
Hafta içi 16:00, hafta sonu ise 17:00’den sonra müzeye ziyaretçi girişi yapılamıyor.

İSTANBUL DENİZ MÜZESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Sinanpaşa, Beşiktaş Cd. No:6 D:1, 34353 Beşiktaş/İstanbul

Telefon: +90 212 327 43 46

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

İstanbul’da Çocuklara Uygun 18 Müze ve 2024 Giriş Ücretleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir