İstanbul Deniz Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Hakkında Bilgiler

Türkiye’nin denizcilik alanında en büyük müzesi olan İstanbul Deniz Müzesi Çocuklarla hafta sonu keyifle ziyaret edebileceğiniz müzelerden biri. içerdiği koleksiyon çeşitliliği açısından dünyanın sayılı müzelerinden olan Deniz Müzesi Türkiye’de kurulan ilk askeri müze olarak da biliniyor.

Toplam 3 kata yayılmış müzede saltanat kayıkları, bahriyeli kıyafetleri, el yazmaları, gemi modelleri, sancaklar, haritalar, tablolar, tuğralar ve armalar, kadırgalar, seyir aletleri, gemi baş figürleri ile silahlar sergileniyor. Girişte ayrıca çocuklar için eğitici oyun alanı ve hediyelik eşya bölümü de yer alıyor.

İSTANBUL DENİZ MÜZESİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

İstanbul Deniz Müzesi Beşiktaş Vapur İskelesi’nin hemen yanında yer alıyor. Bu nedenle Beşiktaş Deniz Müzesi olarak da biliniyor. Oldukça merkezi bir konumu olan müzeye Avrupa yakasında oturanlar Beşiktaş’tan geçen otobüs, minibüs ya da dolmuşlarla, Anadolu yakasında oturanlar ise Kadıköy’den ya da Üsküdar’dan kalkan vapur ve motorlar ile ulaşabiliyor.

İSTANBUL DENİZ MÜZESİ GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

İstanbul Deniz Müzesine 2020 yılı itibariyle yetişkinlerin kişi başı 12 TL ödemesi gerekiyor. Çocuklar ve öğrenciler ise ücretsiz.

İSTANBUL DENİZ MÜZESİ’NİN AÇIK OLDUĞU GÜNLER VE SAATLER

İstanbul Deniz Müzesi hafta içi 09:00 – 17:00, hafta sonu 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyarete açık. Yılbaşı, dini bayramların ilk günü ve Pazartesi günleri kapalı.
Hafta içi 16:00, hafta sonu ise 17:002den sonra müzeye ziyaretçi girişi yapılamıyor.

İSTANBUL DENİZ MÜZESİ

Adres: Sinanpaşa, Beşiktaş Cd. No:6 D:1, 34353 Beşiktaş/İstanbul

Telefon: +90 212 327 43 46

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir