İstanbul’a Yakın Hobit Evler Nerede? Nasıl Gidilir? 2024 Giriş Ücreti Nedir?

Yüzüklerin Efendisi serisisin meşhur karakterleri hobitlerin evlerini ziyâret etmeye ne dersiniz?

Darıca’da Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı içerisinde yer alan Hobbit köyünde farklı konseptlerde 15 tane hobit ev bulunuyor. Hobit evlerin dışında oyun parkları, piknik alanları, tenis, basket ve futbol alanlarınının da yer aldığı parka İstanbul Anadolu yakasından özel aracınızla yaklaşık 40 dakikada ulaşılıyor. Deniz kıyısındaki bu parkta sahil yolu ve 4 kmlik yürüyüş ve bisiklet parkuru da mevcut. Bu parka geldiğinizde ister hobit evlerle tatlış instagram fotoları çektirebilir, ister piknik masalarında piknik yapabilir, isterseniz de deniz kıyısında yürüyüş yapabilirsiniz. Çocuklarınızın eğlenebileceği oyun parkurları da cabası…

 

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı (Nam-ı diğer Hobit Evler Parkı) Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi’ne de çok yakın mesafede bulunuyor. Bu nedenle bu bölgeye gelmişken bir taşla iki kuş vurmayı da düşünebilirsiniz.

 

HOBİT EVLER NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Hobit Evler Darıca’da Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı içerisinde yer alıyor. İstanbul’dan toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler için en pratik yol Marmaray hattını kullanmak. Marmaray’dan Gebze durağında indikten sonra 416 no’lu otobüsler ile parka ulaşmanız mümkün. İzmit’ten gelecek olanlar ise direkt gelen 502 no’lu otobüsler ile hobit evlere ulaşabilirler.

 

HOBİT EVLERE GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Giriş ücretsiz.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Gezilecek En Doğal 22 Yer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir