İspanya’da Deniz Tatili

İSPANYA SAHİLLERİ

Geçtiğimiz yaz Barselona’da girdiğimiz bulanık denizden sonra gezimizin İspanya’da deniz tatili kısmı konusunda bazı endişelerim vardı. Ancak gördüğüm kadarıyla İspanya’da Granada’nın deniz kıyısındaki hizası olan Motril’den Cebelitarık’a kadar uzanan kilometrelerce sahil şeridi boyunca deniz de, tesisler de muhteşem.?

ispanya_deniz_tatili

İSPANYA’DA TATİL KÖYLERİ

İspanya’nın güney sahilleri boyunca bizdeki güney sahillerinde olduğu gibi onlarca tatil köyü var. Ama buradaki tatil köylerinde herşey dahil sistemi yerine devre mülk sistemi yaygın. Bahçenizde kahvaltınızı ettikten sonra gününüzü ister tatil köyünde geçiriyor, isterseniz her gün başka bir plaja gidiyor, her öğün başka bir restoranda yiyorsunuz. Bana kalırsa böylesi çok daha keyifli, yediklerimiz çok daha lezzetli. Tatil köylerindeki karmaşadan uzak, her gün başka bir koyda, başka bir tesisin tadını çıkarmak gayet eğlenceli. Sahillerdeki tesisler Bizdeki Çeşme Bodrum’daki hem giriş ücreti ödeyip hem de içeride yiyip içtiğin her şey için yüklü hesaplar ödediğin plajlar kalitesinde olmasına rağmen hem giriş ücreti yok hem de yiyecek içecek fiyatları gayet makul.  Örneğin fotoğraftaki Deniz Ürünlü Spagetti 9 , bir şişe Rioja beyaz şarap 10 Euro.

İspanya_deniz_tatili

Tabi bu şekilde tatil yapmak için aynı Yunan Adaları’nda olduğu gibi araba kiralamak gerekli ancak İspanya’daki araba kiraları da gayet mantıklı. Kısaca İspanya sahilleri lezzetli bir deniz tatili için gidilesi, denenesi, Gezenti Anne tavsiyesi. ?

İspanya’daki diğer gezi notları için TIKLAYIN…

 

3 Comments

 • Zeynep dedi ki:

  Merhaba gezenti anne, ispanyada yaz tatili için biraz detaylı öneri isteyeceğim sizden… bu konudaki yazımızı okudum devremülk tarzını önermişsiniz. Hangi acentayı önerirsiniz? Ve konum olarak plajlara yakın hangi destinasyon? Ya da daha egzotik morocco ???

  • Gezenti Anne dedi ki:

   Biz acenta ile gitmedik. Web üzerindeki otel arama motorlarından seçim yapabilirsiniz. Araba kiralamak şart. Morocco sanıldığı kadar egzotik değil onu rahatlıkla söyleyebilirim.

 • emin dedi ki:

  merhabalar, mesela paylaştığınız fotoğraf hangi şehirden? tavsiye edeceğiniz bir semt otel var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir