Florya İstanbul Akvaryum’a Nasıl Gidilir? 2024 Giriş Bilet Ücreti Nedir?

Birbirinden farklı balıkları keşfetmek, köpek balıklarını beslemek, helikopter turu yapmak ve amazon ormanlarında dolaşmaya ne dersiniz? O zaman sizi ve çocuklarınızı İstanbul’da çocuklarla gidilecek eğlenceli 40 mekandan biri olan İstanbul Akvaryum’a alalım. 

Florya Şenlikköy’de Aqua Florya AVM’de bünyesinde yer alan ve dünyanın en büyük tematik akvaryumu olan İstanbul Akvaryum’da yaklaşık 17 bin çeşit kara ve deniz canlısı, Amazon ormanlarını da içeren 18 farklı temada alan bulunuyor. İstanbul akvaryumu çocuklarınızla gezerken defalarca köpek balıkları ve vatozlarla burun buruna gelmeniz, kendinizi denizde dalış yapıyor gibi hissetmeniz mümkün.

GÜNCEL BİLET FİYATLARI YAZININ DEVAMINDA 👇

 

 

 

 

 FLORYA İSTANBUL AKVARYUM NEREDE? METROBÜSLE NASIL GİDİLİR?

Florya’da bulunan Aqua Florya Alışveriş Merkezi içindeki İSTANBUL AKVARYUM’a toplu taşıma ile gelmenin en kolay yolu Metrobüs hattını kullanmak. Anadolu yakasından ya da Avrupa yakasından metrobüse binerek Beşyol durağında inebilir, Florya minibüsleri ile İstanbul Akvaryum’a ulaşabilirsiniz. Metro ile gelmek isterseniz Yenibosna Durağı’nda indikten sonra 73Y nolu Yenibosna – Akvaryum Otobüs Hattı’nı kullanabilirsiniz. Özel aracınız ile gidecekseniz  E5 üzerinden Ataköy Sahil Yolu’na sapıp, Florya tabelalarını takip ederlerse İstanbul Akvaryum’a ulaşabilirsiniz.

 

FLORYA İSTANBUL AKVARYUM GÜNCEL GİRİŞ BİLET ÜCRETİ NEDİR?

OCAK 2024 İTİBARİYLE;

Yetişkin: 375 TL

Öğrenci (2–18  Yaş arası): 325 TL

Öğretmen, Gazi, Engelli, 65 Yaş Üstü: 325 TL

0–24 ay: Ücretsiz

 

İSTANBUL AKVARYUM’DA NELER VAR? 

İstanbul Akvaryum’da en çok dikkat çeken şey tüm akvaryumun belirli temalara göre bölümlere ayrılmış olmasıydı. Coğrafi bir rotayı takip ederek Karadeniz ile başlayan ve Pasifik’e kadar uzanan toplam 16 tema ve bir adet yağmur ormanından oluşan bir güzergahta uzun ama oldukça keyifli ve balıklı bir yolculuk yaptık.

florya_akvaryum_giris_ucreti

 Yanıbaşımıza kadar gelen Caretta Caretta’ya dokunmamak için kendimizi zor tuttuk. Kızıldeniz mevkiinde bizim Nemo olarak adlandırdığımız Palyaço balıkları ile yine yeniden buluştuk.
 
florya_akvaryum_nasil_gidilir
 
 florya_akvaryum_giris_ucreti-2
 
Sürekli gülüyormuş gibi bir ifadeleri olan inek burunlu vatozları ile tanıştık ve çok sevdik. Tam üstümüzden geçen köpek balıklarını görünce ister istemez ufaktan ürktük.
 
 istanbul-gezilecek-yerler-istanbul-akvaryum-VATOZ
 
 
 
İstanbul Akvaryum ile ilgili sevdiğim bir detay gezi sırasında Aqua Florya AVM’deki bazı restoranlara giriş çıkış olanağının olmasıydı. Karınlar hafif acıkır gibi olduğunda Emirgan Sütiş’te su böreği ve çay molası ilaç gibi geldi.
 

 

Akvaryum gezimiz boyunca bizim için en can alıcı olan ise her çarşamba ve pazar 14:30’da gerçekleşen ve şans eseri denk geldiğimiz KÖPEK BALIĞI BESLEME SEANSI oldu. Gerçekten sıra dışı bir deneyimdi. Finalde kendimizi yağmur ormanlarının içerisinde buluverdik. Burada gördüğümüz hayvanlar akvaryumdakiler kadar etkileyici olmasa da egzotik ambiyansı sevdik.

 

 
 
 

VEDA ZAMANI…

 Beklentimizin üzerinde bir gün geçirdik. Burası sadece çocuklara değil yediden yetmişe herkese keyif verebilecek bir akvaryum. Çocuklarla hafta sonu ya da ara yıl tatillerinde gidilecek yerler için listenizin başına ekleyin, sadece onlar değil sizler de eğlenin derim…
 
 

 

İSTANBUL AKVARYUM İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Şenlikköy, Yeşilköy Halkalı Cad. No:93, Florya/İstanbul

Telefon: 444 9 744

 

İstanbul’da Çocuklarla Gidilecek 40 Yer 2024 Giriş Ücretleri

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

 
 

 

5 Comments

 • Gezenti Anne dedi ki:

  Bu bir ilan değil, blog yazısı. Yazıldığı tarih ile günümüz arasında farklar olması doğal.

 • coozy dedi ki:

  hi. i want to gom to the aquarium with kids. how much will the kids pay, how much will i pay as an adult?

  also, the only means of my identity is my passport

 • Tuğba dedi ki:

  2 yaş tan sonra ki çocuk nasıl öğrenci sayılabilir ki yazık oldu olacak 0 2 yaşı da ücreti yapında anne karnındaki bebek ücretsizdir yazarsınız. Bu fiyat ayıptır ya

  • Zeynep dedi ki:

   Okul çocuğu ile engelli ücreti de aynı engelli ya ücretsiz olması lazım ya da indirimi yarı yarıya olması lazım yani..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir