Florya İstanbul Akvaryum’a Nasıl Gidilir? Giriş Bilet Ücreti Nedir?

 

 Geçtiğimiz hafta sonu Florya Şenlikköy’deki  Aqua Florya AVM’de bulunan dünyanın en büyük tematik akvaryumu, İstanbul’da çocuklarla hafta sonu gidilecek yerlerdenİstanbul Akvaryum’daydık. Defalarca köpek balıkları ve vatozlarla burun buruna geldik. Çocukları geçtim, anne baba olarak biz bile BA-YIL-DIK. 🙂

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 FLORYA İSTANBUL AKVARYUM NEREDE? METROBÜSLE NASIL GİDİLİR?

Florya’da bulunan Aqua Florya Alışveriş Merkezi içindeki İSTANBUL AKVARYUM’a toplu taşıma ile gelmenin en kolay yolu Metrobüs hattını kullanmak. Anadolu yakasından ya da Avrupa yakasından metrobüse binerek Beşyol durağında inebilir, Florya minibüsleri ile İstanbul Akvaryum’a ulaşabilirsiniz. Metro ile gelmek isterseniz Yenibosna Durağı’nda indikten sonra 73Y nolu Yenibosna – Akvaryum Otobüs Hattı’nı kullanabilirsiniz. Özel aracınız ile gidecekseniz  E5 üzerinden Ataköy Sahil Yolu’na sapıp, Florya tabelalarını takip ederlerse İstanbul Akvaryum’a ulaşabilirsiniz.

FLORYA İSTANBUL AKVARYUM GİRİŞ BİLET ÜCRETİ 2020 NEDİR?

İstanbul Akvaryum’a 2020 yılı itibari ile güncel giriş ücretleri yetişkinler için kapıdan aldığınızda 100 TL, internetten aldığınızda 70 TL, 2 yaş üzeri çocuklar, öğrenci ve öğretmenler için kapıdan aldığınızda 70 TL, internetten aldığınızda 50 TL’dir. 0-2 yaş ücretsiz olarak giriş yapabilir.

İSTANBUL AKVARYUM’DA NELER VAR? 

İstanbul Akvaryum’da en çok dikkat çeken şey tüm akvaryumun belirli temalara göre bölümlere ayrılmış olmasıydı. Coğrafi bir rotayı takip ederek Karadeniz ile başlayan ve Pasifik’e kadar uzanan toplam 16 tema ve bir adet yağmur ormanından oluşan bir güzergahta uzun ama oldukça keyifli ve balıklı bir yolculuk yaptık.

florya_akvaryum_giris_ucreti

 Yanıbaşımıza kadar gelen Caretta Caretta’ya dokunmamak için kendimizi zor tuttuk. Kızıldeniz mevkiinde bizim Nemo olarak adlandırdığımız Palyaço balıkları ile yine yeniden buluştuk.

Florya’da Kahvaltı Nerede Yapılır? Şazeli Florya

florya_akvaryum_nasil_gidilir
 florya_akvaryum_giris_ucreti-2
Sürekli gülüyormuş gibi bir ifadeleri olan inek burunlu vatozları ile tanıştık ve çok sevdik. Tam üstümüzden geçen köpek balıklarını görünce ister istemez ufaktan ürktük.
 istanbul-gezilecek-yerler-istanbul-akvaryum-VATOZ
istanbul-gezilecek-yerler-istanbul-akvaryum-KOPEK_Baligi

İSTANBUL AKVARYUM KÖPEK BALIĞI

İstanbul Akvaryum ile ilgili sevdiğim bir detay gezi sırasında Aqua Florya AVM’deki bazı restoranlara giriş çıkış olanağının olmasıydı. Karınlar hafif acıkır gibi olduğunda Emirgan Sütiş’te su böreği ve çay molası ilaç gibi geldi.
istanbul-gezeilecek-yerler-istanbul-akvaryum-gezenti-anne-08

AQUA FLORYA AVM SÜTİŞ

Akvaryum gezimiz boyunca bizim için en can alıcı olan ise her çarşamba ve pazar 14:30’da gerçekleşen ve şans eseri denk geldiğimiz KÖPEK BALIĞI BESLEME SEANSI oldu. Gerçekten sıra dışı bir deneyimdi. Finalde kendimizi yağmur ormanlarının içerisinde buluverdik. Burada gördüğümüz hayvanlar akvaryumdakiler kadar etkileyici olmasa da egzotik ambiyansı sevdik.

istanbul-gezilecek-yerler-istanbul-akvaryum-yagmur_ormanlari

YAĞMUR ORMANLARI

VEDA ZAMANI…
 Beklentimizin üzerinde bir gün geçirdik. Burası sadece çocuklara değil yediden yetmişe herkese keyif verebilecek bir akvaryum. Sömestr tatilinde gidilecek yerler için listenizin başına ekleyin, sadece kuzular değil sizler de eğlenin derim…
İSTANBUL AKVARYUM
Şenlikköy, Yeşilköy Halkalı Cad. No:93, Florya/İstanbul
444 9 744

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

Florya Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

İstanbul’da Çocuklarla Hafta Sonu Gidilecek Yerler

 

5 Comments

 • Cengiz Okman dedi ki:

  İstanbul Akvaryum Giriş Ücreti?
  Tek Kişi Yetişkin : 53 TL.

  Öğrenci, Öğretmen, Engelli, 65 yaş üstü, Gazi : 35 TL.
  (Kimlik gösterilmesi zorunludur.)
  Yukarıdaki sizin ilanınız. Yani bir yetişkin ve bir indirimli toplamda 88 Tl ödemesi gerekiyor. Oysa ben bugün toplam 113 TL ödedim. Aradaki 25 TL fark nereden kaynaklanıyor.

 • coozy dedi ki:

  hi. i want to gom to the aquarium with kids. how much will the kids pay, how much will i pay as an adult?

  also, the only means of my identity is my passport

 • Tuğba dedi ki:

  2 yaş tan sonra ki çocuk nasıl öğrenci sayılabilir ki yazık oldu olacak 0 2 yaşı da ücreti yapında anne karnındaki bebek ücretsizdir yazarsınız. Bu fiyat ayıptır ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir