Florya Güneş ve Menekşe Plajları ve Giriş Ücretleri 2019

1 – FLORYA GÜNEŞ PLAJI

İstanbul’un en eski plajlarından biri olan ve Atatürk’ün denize girerken fotoğraflarının da çekilmiş olduğu Florya Güneş Plajı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletiliyor. 800 metre uzunluğundaki plaj yaz aylarında İstanbullulara şehrin içinde denize girme imkanı veren plajların başında geliyor. Florya Güneş Plajı’nda 2 adet cankurtaran kulesi, 1500 adet şezlong,1500 adet şemsiye, 42 adet WC, 234 adet soyunma kabini, 48 adet duş,  2 adet büfe, 228 adet emanet dolabı ve 300 araçlık otopark alanı bulunuyor. Florya Güneş Plajı’nda plaj voleybolu ve müzik yayını da ayrıca mevcut.

Denizi sığ ve zaman zaman da yosunlu olan plaja hafta sonlarında oldukça kalabalık olduğu için hafta içi ya da hafta sonu erken saatlerde gidilmesi tavsiye ediliyor. Girişi ücretli olduğu için Güneş Plajı birkaç yüz metre ötedeki Menekşe Plajı’ndan daha iyi bir kaliteye sahip.

FLORYA GÜNEŞ PLAJI GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Plaja giriş ücreti yetişkinler için 2019 itibariyle kişi başı 25 TL, öğrenciler için ise 12 TL. 0-7 yaş ise ücretsiz yararlanabiliyor. Giriş ücretiyle şezlong, şemsiye, soyunma kabinleri, duş ve tuvalet alanlarından yararlanmak mümkün. Ayrıca 15 TL karşılığında emanet kasaları de kiralanabiliyor. Kalabalık göz önüne alındığında emanet dolabı kiralamak oldukça mantıklı.

FLORYA GÜNEŞ PLAJINA NASIL GİDİLİR?

Florya Güneş Plajı’na en hızlı şekilde ulaşmak için metrobüsü kullanmak en mantıklısı. Metrobüsten Cennet Mahallesi durağında inildikten sonra plaj yürüme mesafesinde bulunuyor.

FLORYA GÜNEŞ PLAJI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Şenlikköy Mahallesi, Florya Sahil Parkı, 34153 Bakırköy/İstanbul, Turkey

Telefon: +90 212 550 39 64

2 – FLORYA MENEKŞE PLAJI

Küçükçekmece Gölü ile Florya Güneş Plajı arasında  bulunan Florya Menekşe Plajı 600 metre sahil şeridi boyunca uzanmış, şezlong, şemsiye, duşa kabin, tuvalet hizmetlerinin ve 3 adet büfenin bulunduğu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tarafından işletilen ve girişin ücretsiz olduğu bir halk plajı. Ücretsiz olması sebebiyle girişin ücretli olduğu Florya Güneş Plajı’ndan kalite ve müşteri kitlesi anlamında daha düşük bir seviyede. Burada halk dilediğince kumlara seriliyor, güneşleniyor, yüzüyor, hatta piknik ve mangal yapıyor. Hafta sonları, özellikle de bayram tatillerinde aşırı izdiham olabiliyor. Menekşe plajında 10 TL karşılığında şezlong ve şemsiye kiralanabiliyor.

FLORYA MENEKŞE PLAJI GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Florya Menekşe Plajı’na giriş ücretsiz.

FLORYA MENEKŞE PLAJINA NASIL GİDİLİR?

Florya Menekşe Plajı’na en hızlı şekilde ulaşmak için metrobüsü kullanmak en mantıklısı. Metrobüsten Küçükçekmece durağından indikten sonra denize doğru 5 dakika yürümeniz gerekmektedir.

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler, Plaj Giriş Ücretleri

4 Comments

 • meltem dedi ki:

  Haftasonu plaja giriş ücreti aynı mı acaba

 • Şeymanurcelik dedi ki:

  Bence güzel bir yer gitmenizi tavsiye ederim su yu çok güzel ama yosunlar işi bozuyor kum lu olduğundan çok iyi sınırları geçmek çok kolay cünkü deniz alçak normalde adalar kirli oluyor ben yerde cöp göremedim yorumlara uyarak yiyecek ve içecek götürmedik ama herkez bebek arablarini yiyeceklerle dolduruyor tuvaleti büfesi var patetes pizza hamburger vs. İçecekler var ve hepsi uygun dedigim gibi yosunlar toplanırsa suyu efsane olur gitmenizi tavsiye ederim

 • Pınar Yıldız dedi ki:

  merhabalar

  FLORYA GÜNEŞ PLAJINI tavsiye ediyorum. denizi biraz yosunlu fakat güvenilir temiz bir yer..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir