Emirgan Korusu Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti ve Kahvaltı

Her yıl nisan ayında düzenlenen Lale festivalinin en muhteşem halini gözlemleyebileceğiniz Emirgan Korusu hafta sonu İstanbul’un kargaşasından kaçıp kendini doğanın kollarını bırakmak isteyen İstanbulluların tercih ettiği yeşillik ve ormanlık yerlerin başında gelir. Emirgan Korusu ve Parkı’nda hem rengârenk çiçeklerle, özel motifeler işlenmiş ağaçlarla ve Boğaz manzarasıyla harika fotoğraflar çektirebilir, hem piknik yapabilir, hem de 3 adet köşkten birinde kahvaltı keyfi ya da diğer öğünlerde yeme içme keyfi yapabilirsiniz.

EMİRGAN KORUSU VE BOĞAZ MANZARASI

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

EMİRGAN KORUSU KAHVALTI ÜCRETLERİ

Emirgan Korusu özellikle hafta sonları köşklerde servis edilen kahvaltı sebebiyle çokça tercih edilmektedir. Hafta içi serpme kahvaltı şeklinde servis edilen kahvaltılar, hafta sonları açık büfe şeklindedir. Özellikle iki köprüye birden hakim manzarası ve boğazı sanki bir dereymişçesine yukarından gören manzarası ile Sarı Köşk, Emirgan’da kahvaltı dendiğinde ilk akla gelendir.

SARI KÖŞK VE KAHVALTI FİYATLARI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne geçtikten sonra baştan aşağı restore edilen köşk, harika bahçesi ve çok büyük havuzuyla, kartpostallarda görülebilecek güzelliktedir. Kuş evi görünümündeki köşk, süsleme sanatının en ince detaylarına sahiptir. Korudaki köşkler arasında manzarası ile en çok plana çıkan köşktür.

Sarı Köşk’te hafta içi 09:00 ile 13:00 arasında petek bal, taze kaymak, domates, salatalık, peynir ve zeytin çeşitleri, yumurta, reçel çeşitleri, tahin pekmez, havuçlu kek, sigara böreği ve sınırsız çaydan oluşan serpme kahvaltı servis edilmektedir. Serpme kahvaltı ücreti 2018 itibariyle kişi başı 32.5 TL’dir. Hafta sonları kahvaltıları 09:00 ile 13:30 arasında açık büfe olarak servis edilir. Kişi başı ücreti 42.5 TL’dir. 0-5 yaş ücretsiz, 6 yaş üstü için 25 TL talep edilir.

EMİRGAN KORUSU SARI KÖŞK’TE KAHVALTI

PEMBE KÖŞK VE KAHVALTI FİYATLARI

İki katlı, tipik bir Osmanlı evi görünümündeki, uzunca bir dönem de paşaların seyir mekanı olarak kullanılmış olan Pembe Köşk oldukça sevimlidir. Pembe Köşk’te hem hafta içi hem de hafta sonu  09:00 ile 14:00 arasında petek bal, taze kaymak, domates, salatalık, peynir ve zeytin çeşitleri, yumurta, reçel çeşitleri, tahin pekmez, havuçlu kek, sigara böreği ve sınırsız çaydan oluşan serpme kahvaltı servis edilmektedir. Serpme kahvaltı ücreti 2017 itibariyle kişi başı 32.5 TL’dir.

EMİRGAN KORUSU VE PEMBE KÖŞK

BEYAZ KÖŞK VE KAHVALTI FİYATLARI

Emirgan Korusu’ndaki en özel botanik düzenlemeye ve bitki çeşitliliğine sahip köşk Beyaz köşktür. Özellikle bahar aylarında çiçek açan rengarenk ağaçlar arasında çok özel bir havaya sahiptir. Beyaz Köşk’te de hem hafta içi hem de hafta sonu  09:00 ile 14:00 arasında petek bal, taze kaymak, domates, salatalık, peynir ve zeytin çeşitleri, yumurta, reçel çeşitleri, tahin pekmez, havuçlu kek, sigara böreği ve sınırsız çaydan oluşan serpme kahvaltı servis edilmektedir. Serpme kahvaltı ücreti 2017 itibariyle kişi başı 32.5 TL’dir.

EMİRGAN KORUSU VE BEYAZ KÖŞK

EMİRGAN KORUSUNDA PİKNİK

Emirgan Korusu’nda köşklerde kahvaltı yapabilmenin yanısıra gibi evinizden piknik malzemelerini getirip piknik yapmanız da mümkündür. Koru’nun Reşitpaşa tarafındaki kapısından giriş yaptığınızda piknik alanı hemen karşınıza çıkmaktadır.

EMİRGAN KORUSU’NDA PİKNİK

EMİRGAN KORUSU NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Emirgan Korusu İstanbul’un Sarıyer İlçesi’nde, Emirgan ve İstinye semtlerinde Boğaz kıyısında yer almaktadır.

Emirgan Korusu‘na toplu taşıma ile gitmek için sahil yolundan Sarıyer yönüne giden tüm belediye otobüsleri kullanılabilir. Bu otobüslere Eminönü ya da Beşiktaş’tan ya da sahil yolu üzerindeki Kuruçeşme, Arnavutköy ya da Bebek gibi herhangi bir duraktan binilebilir. (22, 25E, 40T, 42T) Emirgan durağında indikten sonra Emirgan Korusu 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.  Anadolu yakasından geleceklerin Kadıköy ya da Üsküdar’dan vapur ya da motorla Beşiktaş’a geçip buradan Sarıyer yönüne sahilden giden otobüslerden birine binmek en mantıklı yöntemdir. Bu güzergahta yolculuk boyunca Boğaz manzarası da seyredilebilir.

Emirgan Korusu’na özel araçla gitmek için  sahil yolu ile Beşiktaş ya da Sarıyer yönünden sahil yolundan Emirgan’a gelip Sakıp Sabancı Caddesi’nde soldan tabelaları takip ederek Emirgan Korusu’na ulaşılabilir.

EMİRGAN KORUSU , GÖLET VE LALELER

EMİRGAN KORUSU GİRİŞ ÜCRETİ

Emirgan Korusu’nda yaya giriş ücretsizdir. Ancak araba ile gelenlerin 10 TL otopark ücreti ödemesi gerekmektedir.

EMİRGAN KORUSU AÇILIŞ KAPANIŞ (ZİYARET) SAATLERİ 

Emirgan Korusu sabah 07:00 ile akşam 23:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Sarı Köşk, Pembe Köşk ve Beyaz Köşk’ün çalışma saatleri 09:00 ile 23:00 arasındadır.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

EMİRGAN KORUSU İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Reşitpaşa Mahallesi, Emirgan Sokak, 34467 Sarıyer/İstanbul, Türkiye

Telefon:+90 212 600 00 00

 

İstanbul’daki En Güzel Parklar ve Korular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir