Çocuklar İçin Sanat Destekli Drama Eğitimi Ante Sanat’ta

Drama eğitiminde yenilikçi bir anlayış: 

Çocuklar için Sanat Destekli Drama 

Ante Sanat’ta!

Sanatın, toplumu iyileştirici ve birleştirici gücü olduğuna inanan tiyatro sanatçıları Duygu Üzüm Arat ve Can Kulan, “Hayat Sanatta!” mottosuyla çocuk, yetişkin ve profesyonellere Ante Sanat’ta kapılarını açtı.

Günümüz eğitim sisteminde sanattan ve sanat eğitiminden günden güne uzaklaşan bir neslin tehlikesi gerçeklik kazanmaya başlamışken çocukların sosyal gelişiminde büyük payı olan sanat eğitiminin bir gereklilik olduğuna inanan Ante, sanatçı sorumluluğunun gerektirdiği gibi bu talebi karşılayabilmek için tutkuyla yola çıktı. Kadıköy, Kalamış’ta açılan Ante Sanat yaratıcı drama eğitimlerinin arasında ‘6-16 Yaş Sanat Destekli Drama Atölyesi’ ile fark yaratmayı hedefliyor.

Sanat Destekli Drama nedir?

Wisc-R Zeka Testi, Art Therapy ve 6-16 yaş çocuk psikolojisinden yararlanarak yenilikçi bir sistemle oluşturulan  ̈Çocuklar için Sanat Destekli Drama Atölyesi ̈ çocukların ayrı ayrı performans ve sözel zekalarından yola çıkılıp atölye sırasında bireysel yönlendirme yapılmasıyla gerçekleşir. Sadece tiyatroyla değil sanatın farklı dallarıyla da desteklenen atölyede amaç çocukların hayal güçlerini ve yeteneklerini daha özgürce geliştirebilecekleri ve sanatın farklı dallarında da üretim yapabilecekleri bir alan yaratmaktır.

Atölyeler 23 Aralık’ta başlıyor!

Genç ve eğitimli kadrosuyla, dogmatik bir öğretim yerine çocuğun biricikliğini keşfedebileceği anlar yaratabilmeyi ön plana koyan Ante, Sanat Destekli Drama sayesinde toplumda birbirini anlayan, ön yargısız yaklaşabilen, hayal gücü zengin ve üretmeye açık çocuklar yetiştirme hedefiyle 23 Aralık’ta başlıyor.

Ante Sanat İletişim Bilgileri:

Adres: Zühtüpaşa Mah. Rıfat Bey Sokak no:13, Kızıltoprak, Kadıköy

Telefon: 0216 330 13 10 – 0553 914 13 10

info@antesanat.com

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir