Las Vegas’ta Yapılacak Şeyler, En İyi Restoranlar

Şehirden ziyade, büyükler için kurulmuş dev bir oyun parkı Las Vegas… İddialı, görkemli, gösterişli… Çölde bir vaha ifadesinin bire bir karşılığı… Cıvıl cıvıl, davetkar, çekici… Işıl ışıl parıldayan onlarca konsept otel, onlarca casino, otellerin içinde farklı dünya mutfaklarına ait onlarca restaurant… Las Vegas gerçekten de etkileyici…

LAS VEGAS’TA YAPILACAK ŞEYLER, EN İYİ RESTORANLAR

 

1- Ceasers Palace’daki NOBU RESTAURANT’TA Kalamar Makarnası ve Deniz Tarağı Şiş Yiyin

Las Vegas’ın güzide otellerinden Ceasers Palace’daki NOBU, Amerika kıtasını teppenyaki mevzuu ile tanıştıran ilk restoran olma özelliğine sahip. Dünya çapında 33 şubeye sahip Nobu’nun bu şubesinin ambiyansı muhteşem. California Roll değil ama Scallop Kushiyaki / Deniz Tarağı Şiş’in lezzeti baş döndürüyor. Signature dish olan Squid Pasta’nın makarna gibi görünen kısmı kalamar, diğer kısmı sebzelerden oluşuyor.

las_vegas_restoranlar_yapılacak_şeyler (2)

2-Venetian Otel’deki Venedik Kanallarında Gondolla Gezin

Las Vegas’da Strip isimli bulvar boyunca dizilmiş konsept otellerden biri de THE VENETIAN. Bir benzerine de Doha’daki Villagio Mall’da rastladığım yüksek tavanında çizilmiş bulutlarla açık hava ambiyansı yaratılmış Venedik konseptinde kanallar boyunca gondolla gezebilir, alışveriş yapabilir, San Marco Meydanı’nda ki Otto Pizzeria ve Enoteca’da yemek molası verebilirsiniz.

 

3- Wynn Otel’deki Parasol Bar & Lounge’da Şelaleye Nazır Bir Drink Alın.

Las Vegas’ın en yeni ve en lüks otellerinden Wynn Otel’deki şelale ve gölet manzaralı Parasol Bar& Lounge’un gündüzü ayrı, gecesi ayrı keyifli. Lake of Dreams üzerinde her akşam gün batımından gece 11.30’a kadar yarım saatte bir müzik eşliğinde gerçekleştirilen ışık ve hologram gösterisi muhteşem.

las_vegas_restoranlar_yapılacak_şeyler (8)

4- Ceasers Palace Otel’de  Forum Alanının Aşk Çeşmesi Meydanı’ndaki Restaurant Spago by Wolfgang’da  Odun Ateşinde Pişirilmiş Pepperoni Pizza Yiyin.

Las Vegas’ın diğer bir konsept oteli Ceasers Palace adından da anlaşılacağı gibi Roma konsepti üzerinde yoğunlaşıyor. Şehrin en ünlü restoranlarından Nobu’yu da bünyesinde bulunduran Ceasers Palace’da bulunan alışveriş merkezi Forum Shops,  The Venetion Otel’de olduğu gibi yüksek tavanında çizilmiş bulutlarla açık hava ambiyansı  ile ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.  Spago by Wolfgang’ın Aşk Çeşmesi meydanına nazır masalarında bir kadeh kırmızı şarap eşliğinde odun ateşinde pişirilmiş Pepperoni Pizza yemek oldukça keyifli oluyor.

las_vegas_restoranlar_yapılacak_şeyler (11)

5- Restaurant Bubba Gump’ta Karides Yiyin.

Öğrenme güçlüğü yaşayan ancak atletik olarak inanılmaz yeteneklere sahip Forrest Gump’ın hikayesinin anlatıldığı ünlü Forest Gump filmi temalı karidesleri ile meşhur BUBBA GUMP Amerika, Hong Kong, Londra ve Tokyo gibi dünya genelinde birçok ülkede hizmet veriyor. Las Vegas’ta otel ve restoran yoğunluğu oldukça fazla olduğu için The Strip üzerindeki Bubba Gump şubesine diğer Bubba Gump şubelerinin aksine, sıra beklemeden girmek mümkün oluyor.

las_vegas_restoranlar_yapılacak_şeyler (9)

6- New York Otel’de Coyote Ugly Pub’ta Bira İçin.

New York kökenli, bar üstünde dans eden kızları ile nam salmış Coyote Ugly’nin dünya çapında 20 şubesi bulunuyor. Las Vegas’a gelmişken ve New York Otel’ e girmişken, kolunuzu damgalatıp biranızı yudumlarken set üstünde dans eden seksi kızları izlemeyi ihmal etmeyin…

las_vegas_restoranlar_yapılacak_şeyler (10)

7 -Şehrin En Yeni Oteli Wynn Otel’in Kumarhanesinde Kumar Oynayın.

Bizim gibi kumarla ilginiz olmasa bile Las Vegas’a gelip de kumar oynamamak olmaz. LAs Vegas’ta kumar oynan yerler kapalı bir alanda değil tüm otellerin göbeğinde geniş bir alana yayılıyor. Şehrin en yeni oteli Wynn Otel’in kumarhanesi de en güzeli. Onlarca makinadan biri sizin için…

las_vegas_restoranlar_yapılacak_şeyler (3)

8- Luxor Otel’deki Firavunları Ziyaret Edin.

las_vegas_restoranlar_yapılacak_şeyler (7)

9- Wynn Otel’de Çin Mutfağının Başarılı Temsilcisi Restaurant RED 8’de  Schrimp Dumpling ve PAD THAI Yiyin.

las_vegas_restoranlar_yapılacak_şeyler (5)

10- Paris Otel’deki Eiffel Tower Restaurant’taki Eiffel Kulesi’nin Önünde Fotoğraf Çektirin.

las_vegas_restoranlar_yapılacak_şeyler

11- Bellagio Otel’in Önündeki Dev Havuzda Her Yarım Saatte Bir Gerçekleşen Işıklı, Müzikli Su Gösterisini İzleyin.

12- Welcome to Fabulous Las Vegas Tabelası Önünde Fotoğraf Çektirin.

las_vegas_restoranlar_yapılacak_şeyler (6)

 

Los Angeles Gezilecek Yerler, Restoran Tavsiyeleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir