İstanbul’daki En İyi Meksika Restoranları, LOS ALTOS

istanbulda_meksika_restorani-3

İstanbul’da gerçek Meksika lezzetlerini, mantıklı fiyatlarla bulabileceğiniz İstanbul’un en iyi Meksika restoranlarından birini bulmuş olmanın haklı gururunu yaşıyorum. 🙂 New York’ta üç restoranı olan ve 3 yıldır Michelin tavsiyesi alan La Superior’ı yöneten Meksikalı Şef Felipe Mendez ile çalışan Restaurant Los Altos İstanbul, gerçek Meksika lezzetlerini İstanbul’da sevenleriyle muhteşem bir manzara eşliğinde buluşturuyor.

ORJINAL MALZEMELER VE REÇETELER

Menüsünde taco’dan quesedilla’ya, enchilada’dan ceviche’ye Meksika Mutfağı’nın pek çok ünlü lezzetini bulunduran Los Altos İstanbul, tarih öncesine dayanan MezoAmerika kültürü ile müthiş bir bütünlük oluşturan dinamizme sahip lezzetleri lokalleştirmek yerine, lokal tatlara en uygun olanları seçip orjinaline bağlı kalarak sunuyor.

Meksikalılar’ın sofrasından eksik etmediği fasulye, avokado, mısır ve biberle yapılan çeşitli sosları; yerel Meksika ürünleriyle, tortilla ekmeklerini; orjinal Meksika unu (masa harina) ile hazırlayan mekan, kullandıkları tortilla cipslerini de Amerika’dan getiriyor.

istanbulda_meksika_restorani

MEKSİKA TADINDA KOKTEYLLER

Galatasaray Lisesi’nin sokağındaki 45’lik’in teras katında, enfes manzaraya sahip olan ve İstanbul’un ışıklarını ayaklarınızın altına seren Los Altos İstanbul, profesyonel mixologistlerin elinden çıkan pek çok farklı imza kokteyliyle en iyi olma iddiasını ortaya koyuyor. Mekanın kokteyl menüsünde İstanbul gece hayatına damgasını vurmuş olan İndigo’nun bar şefi Okay Güney’in dokunuşları var.

istanbulda_meksika_restorani-2

Meyve ve taze baharatlarla elde edilen infuse kokteyllerin Meksika Mutfağı ile birleştirildiği menüde ayrıca  80’ler ve 90’ların popüler kokteylleri modern tekniklerle yeniden canlandırılıyor. Tacos’larla mükemmel bir eşleşme oluşturan, mekanın öne çıkan kokteyllerinden ‘Chili Mango Margarita’  , damakta Meksika biberinin acısını ve mangonun tropikal tadının alınmasını sağlıyor. Meksika biberleriyle pişmiş ‘Bonfile Alambre’ ise tekila ve passion fruit ile hazırlanan ‘Jalapeno Altos’ ile eşleştiriliyor.

istanbulda_meksika_restorani-4

LOS ALTOS

Adres: Tomtom Mahallesi Yeniçarşı sokak No:38/ 5 Beyoğlu, İstanbul

Telefon: 0(533) 439 15 40

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir