Legoland İstanbul Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Bilet Ücreti Nedir?

Çocuğunuz eğlenirken öğrensin felsefesi ile 2015 yılında Forum İstanbul AVM’nin içerisinde 3000 m²’lik bir alanda hizmet vermeye başlayan LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul, çocuklarıyla birlikte eğlenceli bir gün geçirmek isteyen ebeveynlerin favori mekanları arasında yer alıyor. 2 milyon LEGO® parçası ile hayallere sınır koymayan LEGOLAND® Discovery Centre, yaratıcılığı ortaya çıkaran keyifli aktivite alanlarına sahip.

Eğlence merkezinin içerisinde galaksiler arası yolculuk imkanı sunan Space M alanı, 4 boyutlu sinema, LEGO® parçalarının yapım sırrının anlatıldığı LEGO® fabrika turu, atölye çalışmaları, temalı oyun alanları ve Aya Sofya, Boğaziçi Köprüsü, Galata Kulesi gibi yerel eserlerle birlikte Mısır Piramitleri, Big Ben, Eyfel Kulesi gibi tüm dünyadan önemli yapıların bir arada sergilendiği MINILAND bulunuyor.

Lego fabrika turu sırasında ziyaretçiler kendi karakterlerini yaratıyor. Space M alanında  oynanan lazer oyununda amacı hapis olmuş prensesi kurtarılıyor, Miniland’de ülkemizdeki ve dünyadaki simge yapıların lego hali hayranlık uyandırıyor. Legoland İstanbul’da ayrıca önceden süslenmiş parti odalarında doğum günü partileri de düzenlenebiliyor.

LEGOLAND İSTANBUL NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Legoland İstanbul Bayrampaşa’da Forum AVM’nin bünyesinde yer alıyor.

Anadolu yakasından toplu taşıma ile Legoland’e gideceklerin Marmaray ile Yenikapı’ya gelip burada Yenikapı- Atatürk Havalimanı metro hattına geçiş yapması gerekiyor. Kocatepe metro istasyonunda indikten sonra 5-10 dakika yürüyerek Legoland’e ulaşılıyor.

Avrupa yakasından toplu taşıma ile Legoland’e gideceklerinmetro ile Yenikapı’ya gelip burada Yenikapı- Atatürk Havalimanı metro hattına geçiş yapması gerekiyor. Kocatepe metro istasyonunda indikten sonra 5-10 dakika yürüyerek Legoland’e ulaşılıyor.

LEGOLAND İSTANBUL GİRİŞ BİLET ÜCRETİ

Legoland İstanbul’a çocuklar ve yetişkinler için kişi başı 43 TL ödemeniz gerekiyor. Bileti internetten aldığınız takdirde bu fiyat 37 TL oluyor. 3 yaş altı çocuklar için ücretsiz.

Legoland‘e her çocuk ziyaretçinin en az bir yetişkinle, her yetişkinin de en az bir çocuk ile giriş yapması gerekiyor. Ayrıca 2 yetişkin+1 çocuk+1 keşif defteri (138 TL), 1 yetişkin + 2 Çocuk+2 keşif defteri (138 TL) ve 2 yetişkin + 2 çocuk+2 keşif defteri (182 TL) şeklinde aile paketleri de bulunuyor.

LEGOLAND İSTANBUL AÇILIŞ KAPANIŞ (ZİYARET) SAATLERİ 

Legoland İstanbul haftanın her günü 10:00 – 20:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Son giriş saati: 18:00. Lego Satış Mağazasına merkeze giriş yapmadan da 10:00-20:00 saatleri arasında girilebiliyor.

LEGOLAND İSTANBUL İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Kocatepe Mahallesi, Paşa Cd 5/5, 34045 Bayrampaşa/İstanbul, Türkiye

Telefon: +90 444 3 253

 

İstanbul’da Çocuklarla Hafta Sonu Gidilecek Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir