Zeynep Kaya İle Kişisel Gelişim Yolculuğu

Kişisel gelişimle 2013 yılında Aykut Oğut’un “Evrenden Torpilim Var” adlı kitabıyla tanışan Zeynep, Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut’un eğitimlerini ve kitaplarını takip etmeye devam ettikten sonra, yaşamış olduğu bir durum ile kendine destek olmaya başlamış.

O dönemde yaşam koçlarıyla kendi üzerinde çalışmaya başlamış ve bu çalışma ile değişen, dönüşen hayatını fark eden Zeynep, paylaşmayı çok seven bir insan olarak, bu öğretiyi insanlar da kendi hayatlarında kullansınlar diye onlarla paylaşmayı seçerek, 20 aylık Koçluk programını tamamlamış ve 2021’de koçluk yapmaya başlamış.

ZEYNEP KAYA’YI KENDİSİNDEN DİNLEYELİM…

“Kişi kendi gücünü eline aldığında nasıl kendi hayatının senaryosunu yazabiliyor ise, o istediği şeyi yine kendi engelleyebiliyor? Kişinin bu konuda farkındalığının olması kendini tanıması ve bilinçli bir şekilde hayatını yönetebilmesi de mümkün. Seçimlerimizle o senaryonun oluştuğunu bilir ve bunları fark edersek, nasıl biz oluşturmuşsak o zaman istediğimiz şeyi de kolaylıkla yapabileceğimizi öğreniyoruz. Seanslarda, ben sadece soru soran ve alan tutan kişiyim, Cevap kendisinin içerisinde neden yaratıyor ve kişi ne istiyor, bunu birlikte keşfediyoruz ve istediği noktaya kendisini taşırken yanında bir yoldaş olarak ilerliyorum.”


Çift terapistliği ve çocuk pedagojisi hariç konu fark etmeksizin her alanda koçluk vermekte olan Zeynep Koç’a ky.zynp@hotmail.com e-mail adresinden ya da @sorusoranayna instagram hesabından ulaşabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir