Uzman Psikolog Sibel Bora ile Yaşam Kalitenizi Yükseltin

Hepimiz hayatımızın belirli dönemlerinde problemler yaşıyor, kimi zaman dış etkenlerden, kimi zaman da kendi düşünce yapımızdan dolayı mutsuzluk çukuruna düşüyoruz. Mutsuzluk hali ruhumuzu sardıkça olumlu düşünce gücümüzü iyice kaybediyor ve kendimizi kısır bir döngünün içerisinde buluyoruz.

Bu durumun kendi bakış açımızdan kaynaklandığını fark edebilsek dahi işin içinden çıkamadığımız zamanlar oluyor, işte bu noktada işinin ehli psikologlardan destek almak düşündüğümüzden çok daha faydalı oluyor. 

Londra’da yaşayan ve British Psychological Society (BPS) tarafından akredite, uzman bir psikolog olan Sibel Bora “Being Human Psychological Counselling” adlı şirketi bünyesinde yüz yüze ya da online olarak çocuk, ergen ve yetişkinlerle seanslar düzenliyor, ailelere seminerler veriyor. Göçmen bir psikolog olarak bu sürecin dinamiklerini biliyor ve dünyanın farklı yerlerinde yaşayan, Türkçe terapi almak isteyen göçmenlerle çalışıyor. Benim de gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim Sibel Bora’yı gelin kendi ağzından dinleyelim….

“Merhaba, ben Uzman Psikolog Sibel Bora. Çok erken yaşlarımdan itibaren psikoloji okumaya karar vermiş ve bu bilime gönül vermiştim. İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümünü burslu kazanarak tutkunu olduğum psikoloji bilimiyle ilgili çalışmalarıma başladım. Lisans dönemimi üstün başarı bursuyla okuyarak dereceyle tamamladım. Bu süreç içerisinde alanı yakından tanımak adına çeşitli stajlar yaptım. Mezuniyet sonrası yine aynı üniversitede Aile Danışmanlığı ve Eğitimi yüksek lisansımı tam burslu olarak tamamladım. Uzmanlığımı “Otizmli ve Down Sendromlu Çocuğu Olan Ailelerde Sosyal Destek Algısı ve Aile İşlevselliğinin Psikolojik İyi Oluş Üzerindeki Etkisi” konulu tez çalışmamla aldım.

Bu zamana kadar Türkiye’de pek çok özel okulda psikolog olarak çalıştım, çocuk ve ailelere danışmanlık yaptım, seminerler düzenledim ve bilgilendirici broşürler hazırladım. Bir yandan da çeşitli psikolojik danışmanlık merkezlerinde çocuk, yetişkin ve aile terapileri yürüttüm. 2021 yılında İngiltere’ye taşınarak “Being Human Psychological Counselling” adlı kendi psikolojik danışmanlık şirketimi kurdum. Şu anda çalışmalarıma Londra’da devam ediyor, yüz yüze seansların yanı sıra online olarak da çalışmalarımı sürdürüyorum. Aktif şekilde çocuk, ergen ve yetişkinlerle seanslar sürdürüyor, ailelere seminerler veriyorum. Göçmen bir psikolog olarak bu sürecin dinamiklerini biliyor ve dünyanın farklı yerlerinde yaşayan, Türkçe terapi almak isteyen göçmenlerle çalışıyorum.

Yetişkin seanslarımda psikodinamik psikoterapi, şema terapi, kısa acil yoğun psikoterapi ve çözüm odaklı terapi yaklaşımlarını kullanıyorum. Çocuklarla çalışırken ise çocuk merkezli oyun terapisi yaklaşımını benimsiyorum. British Psychological Society (BPS) tarafından akredite ve BPS’ye üye bir psikoloğum. Alandaki gelişmeleri yakından takip etmeyi, çeşitli eğitimler ve süpervizyonlar alarak kendimi geliştirmeyi önemsiyorum. Danışanlarımın kendilerinden memnun olmaları, psikolojik iyi oluşlarının artması ve zarar görmemeleri için her insanın biricik olduğunun bilinciyle bilimsel, etik ve insani yoldan ayrılmadan mesleğimi yapmaya çabalıyorum.”

Sibel Bora’nın online terapi ücretleri  50 £, yüzyüze terapi ücretleri ise 80 £.  Sibel Bora hakkında daha detaylı bilgi almak ve çalışma alanlarımı incelemek isterseniz www.psikologsibelbora.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir