Stuttgart’da Çocuklarla Gezilecek En Güzel 12 Yer ve 2023 Giriş Ücretleri

WILHELMA BOTANİK VE HAYVANAT BAHÇESİ

1 – Wilhelma Hayvanat Bahçesi

Leipzig’de de bir benzeri bulunan, 8000’den fazla hayvan türü ve 5000’den fazla bitki türüne ev sahipliği yapan Wilhelma Hayvanat ve Botanik Bahçesi, sadece Stuttgart’ın değil Almanya’nın da en meşhur parklarından biri. 19. Yüzyılda Kral I. Wilhem için inşa edilmiş bu bahçeye senede 2 milyon turist ziyaret ediyor. Willhelma’da çocuklarınızla vahşi doğanın büyülü dünyasını keşfedebilir, aslanlar, filler, penguenler ve daha fazlasıyla tanışabilirsiniz. 2023 yılı itibariyle çocuklar için giriş ücreti 6-17 yaş arası 8 €, büyükler için 20 €.

2 – Sensapolis Macera Parkı

Stuttgart’ta çocuklarınızla heyecan dolu bir gün geçirebileceğiniz Sensapolis Macera Parkı’na çocuklar ve yetişkinler için geniş bir yelpazede eğlenceli aktiviteler sunuyor. İçerisinde birçok farklı etkinlik ve macera alanı bulunan parkın içinde büyük bir oyun alanı, tırmanma duvarları, yüksek ip parkurları, zipline (hat) turları, kaykay parkı, bot yarışları, dev sallanan gemi, trambolinler ve daha fazlası gibi birçok aktivite yer alıyor. Ayrıca, parkta çocuklar ve aileler için tasarlanmış özel oyun alanları, mini golf sahaları, elektrikli arabalar ve su oyunları gibi seçenekler de bulunuyor.

Giriş ücreti olarak 2023 yılı itibariyle hem büyükler hem de 85 cm’den uzun çocuklar için 15,50 € ödemeniz gerekiyor.

3 – Stuttgart Doğa Tarihi Müzesi

Dinozor meraklısı çocuklar için Stuttgart Doğa Tarihi Müzesi harika bir yer! Burada fosiller, dinozorlar ve diğer canlıların sergilerini bulabilirsiniz. Çocuklar için giriş ücreti 5-14 yaş arası 4 €.

4 – Mercedes-Benz Müzesi

Otomobil tutkunu çocuklar için Mercedes-Benz Müzesi vazgeçilmez bir durak! Burada efsanevi araçları, otomotiv teknolojisinin gelişimini keşfedebilirsiniz. Çocuklar için giriş ücreti 5-15 yaş arası 5 €.

5 – Rosensteinpark ve Spielplatz

Rosensteinpark’ta bulunan Spielplatz, çocuklar için harika bir oyun alanıdır. Salıncaklar, kaydıraklar ve tırmanma alanları çocukların enerjisini atmasını sağlar. Giriş ücretsiz.

6 – Schlossgarten

Şehrin kalbinde bulunan Schlossgarten, çocuklarla yapabileceğiniz güzel bir aktivite alanıdır. Piknik yapabilir, bisiklete binebilir ve açık havada keyifli vakit geçirebilirsiniz. Giriş ücretsiz.

7 – SchwabenPark Eğlence Parkı

Stuttgart’a biraz daha uzak olan SchwabenPark, eğlence dolu bir aile günü sunar. Coaster’lar, su atraksiyonları ve diğer heyecan verici aktivitelerle doludur. Giriş ücreti 4-11 yaş arası çocuklar için 17,50 €’dan başlamaktadır.

8 – Killesberg Parkı

Çocuklarınızı Killesberg Parkı’na götürerek onları eğlenceli bir gün geçirmeye davet edebilirsiniz. Mini golf, yürüyüş parkurları ve oyun alanları gibi birçok aktivite sunar. Giriş ücretsiz.

9 – Stuttgart Oyun Müzesi

Oyunsever çocuklar için Stuttgart Oyun Müzesi harika bir yer! Eski ve yeni oyunların sergilerini görebilir, interaktif oyun deneyimleri yaşayabilirsiniz. Çocuklar için giriş ücreti 4-14 yaş arası 4,50 €’dır.

10 – Planetarium Stuttgart

Uzay meraklısı çocuklarınızı Planetarium Stuttgart’a götürerek gökyüzünün gizemlerini keşfedebilirsiniz. Yıldızların dansını izlemek için harika bir yer! Çocuklar için giriş ücreti 5-17 yaş arası 5,50 €’dır.

11 – Feuersee Gölü

Sıcak bir günün ardından çocuklarınızı Feuersee Gölü’ne götürerek serinlemelerini sağlayabilirsiniz. Kuğukları izleyebilir, göl kenarında yürüyüş yapabilirsiniz. Giriş ücretsiz.

12 – Schloss Solitude

Çocuklarınızı masal diyarına götürmek için Schloss Solitude’u ziyaret edebilirsiniz. Tarihi bir yapı olan bu sarayda gezintiye çıkabilirsiniz. Giriş ücretsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir