Saç Ekimi İle Özgüveninizi Geri Kazanın

Saç ekimi basit bir operasyon gibi görünse de aslında oldukça uzmanlık gerektiren bir alandır. Saç köklerinin belirlenen bir noktadan alınarak başka bir yere transfer edilmesi ile gerçekleştirilen bu işlemde kullanılacak olan teknolojiler ve operasyonu gerçekleştirecek ekibin tecrübesi fazlasıyla önemli.

Saç ekiminin doğru şekilde yapılabilmesi ve istenen sonuçların alınabilmesi için mutlaka profesyonel bir ekiple çalışılması gerekir. Birden fazla yöntemin kullanıldığı bu operasyonda, konsültasyon aşamasından operasyon sonrası kontrollere kadar her noktada uzman ekiplerle çalışılması gereklidir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi operasyonu başlamadan önce ekim yapılacak olan bölgede konsültasyon gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında kullanılacak olan saç kökü, greft sayısı belirlenir, uygulanacak olan en verimli yöntem tespit edilir.


Özel yöntemler ve teknolojiler kullanılarak donör olarak adlandırılan kaynak bölgeden saç kökleri alınarak hızlı bir şekilde ekim yapılacak alana transfer edilir. Saç köklerinin kalınlığı, sıklığı, ekim yapılacak olan bölgenin genişliği ve buna benzer pek çok faktör kullanılacak olan teknolojilerin
değişmesine neden olur.

Bu operasyon sırasında bölgesel olarak anestezi de uygulanabilmekte. Ağrı ve acı olmadan işlem gerçekleştirilebilmesi için başvurulan bu yöntem ile hastanın kısa sürede normal hayatına dönmesi sağlanabilmektedir.

Operasyonun başarılı şekilde geçmesi için mutlaka profesyonel ve tecrübeli bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi gereklidir. Profesyonel bir operasyon ekibi ile doğal görünümlü ve sağlıklı saçlar elde edilebilir.

Lale Saç Ekimi, 2003 yılından beri sektörde edindiği tecrübe, dünyanın dört bir yanından gelen yüzlerce hastası ve yüksek başarı oranları ile saç ve sakal ekimi konusunda çözüm ortağınız olmaya devam ediyor.

Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler

Saç ekimi sırasında birden fazla yönteme başvurulabilmektedir. Ekim yapılacak olan alanın genişliği, saç yapısı ve buna benzer faktörler göz önünde bulundurularak, konsültasyon aşamasında kullanılacak olan yöntem belirlenmektedir.


FUE Saç Ekimi

En çok tercih edilen yöntemlerin başında gelen FUE yönteminde özel tasarlanmış, Choi olarak da bilinen iğneler ile belli noktalardan alınan saç kökleri hızlı bir şekilde ekim yapılacak noktaya nakledilmektedir. Oldukça yeni bir teknoloji olan bu yöntemde hastaların çok kısa sürede günlük
yaşantılarına dönmeleri sağlanmaktadır. Az iz bırakan ve yüksek başarı ile sonuç veren FUE yönteminde yine ekibin tecrübesi oldukça önemlidir.

DHI Saç Ekimi

Klasik saç ekimi yöntemlerinden biri olarak kabul edilen DHI yöntemi de tercih edilen bir diğer alternatif olarak ön plana çıkmakta. Doğrudan saç kökleri alınarak transfer edilen bu yöntemde operasyon daha yavaş gerçekleşmektedir. FUE tekniğine kıyasla daha geniş alanlara ekim
yapılabilmesini sağlaması nedeniyle DHI yöntemine başvurulmaktadır.
Ekim yapılacak olan alan, kök derinliği ve saç kalınlığı gibi pek çok farklı faktör hangi yöntemin kullanılacağı üzerinde etkilidir. Bu nedenle, her zaman için işinde uzman olan bir ekip tarafından konsültasyon yapılmalı, operasyon profesyonel ve tecrübeli doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir.

Traşsız Saç Ekimi

Diğer saç ekim yöntemi olan traşsız saç ekimini https://www.lalesacekimi.com/trassiz-sac-ekimi/ adresinden inceleyebilirsiniz.

Doğru Saç Ekimi İçin Nelere Dikkat Etmeli?

Saç ekimi operasyonunuzun doğru şekilde tamamlanması ve sağlıklı saçlara kavuşabilmeniz için kullanılacak teknolojilerden işlemi gerçekleştirecek olan ekibin tecrübesine kadar pek çok detaya
dikkat etmeniz gerekli. Hem yeni trendleri takip eden hem de alanında uzmanlaşmış olan isimlerle çalışmak operasyonun yüksek başarı ile, tam istediğiniz gibi sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Tıraşsız saç ekimi, uzun saç ekimi, FUE, DHI ve buna benzer pek çok yöntemi ustalıkla kullanabilen profesyonel ekibi ile doğal görünümlü, sağlıklı saçlar sunan Lale Saç Ekimi ile istediğiniz sonucu
alabilirsiniz. Konsültasyondan steril ameliyathane ortamında gerçekleştirilen operasyonlara, işlem sonrası kontrollere kadar her aşamada uzman desteği sizi bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir