Phuket Gezilecek Görülecek Yerler, En iyi Plajlar, Restoranlar

PHUKET GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER

Uzun yıllar önce gerçekleştirdiğimiz Bangkok-Pattaya-Singapur üçlemesi sırasında Phuket’in Pattaya’ya nazaran daha tropik bir destinasyon olduğunu duyuyor, Phuket ve Phi Phi adalarını ileriki yıllarda keşfetmek üzere aklımızın bir köşesine koyuyoruz. Nihayet geçtiğimiz Kasım ayında soğuk kış günlerimizi sıcak havalar ile şenlendirmek üzere çıktığımız Uzak Doğu turumuzda Hongkong’un ardına Phuket’i ekliyor, tropik denizinde ve plajlarında pek keyifli bir tatil yapıyoruz.

Gece geç vakit Hong Kong’tan direkt uçuş ile Phuket Uluslararası Hava Alanı’na ulaşıyor, otelimizin bulunduğu, aynı zamanda adanın en hareketli gece hayatına sahip Patong Beach’e taksi ile yaklaşık 1 saatte ulaşıyoruz. 40 kilometrelik yol için 800 THB  ödüyor, tropikal adanın tropikal konseptli otellerinden BURASARI RESORT ile buluşuyoruz.

Phuket-gezilecek-yerler-gezenti-anne-02

PHUKET’TE KONAKLAMA

Phuket Gezilecek Görülecek Yerler listesindeki Patong’un meşhur gece hayatı nasılmış bir bakalım… Yürüyüş mesafesindeki Bangla Road ışıl ışıl. Bar ve gece klüplerinin sokaklara taşan gösterileri arasında şaşkınlık içerisinde ilerliyoruz.

Phuket-gezilecek-yerler-gezenti-anne-17

PHUKET GECE HAYATI

Yol yorgunu olduğumuzdan mütevvellit, pek de havaya giremiyor, bu kez kumsaldan yürüyor, dalga sesleri eşliğinde odamıza dönüyoruz. Ertesi sabah ilk heves havuza cup diye atlıyor, otelimizin egzotik bahçesinde aldığımız kahvaltı sonrası başlıyoruz tuk tukçularla pazarlığa.

Phuket-gezilecek-yerler-gezenti-anne-18

PHUKET’TEKİ EGZOTİK OTELLER

Bangkok seyahatlerimizden aşina olduğumuz TUK TUK Tayland’da kısa mesafeler için yaygın bir ulaşım şekli ve Tayland sınırlarındaki çoğu şey gibi ücreti pazarlığa tabi. Patong adanın en canlı yerleşim yeri olsa da denizi pek cazip değil. Amcanın biri 200 THB karşılığında  bizi yakın koylardan birine götürmeyi kabul ediyor.

Phuket-gezilecek-yerler-gezenti-anne-34

PHUKET’TE ULAŞIM

1 – KARON BEACH, KATA BEACH, CORAL ISLAND

Efil efil bir yolculuk sonrası  sakin ve keyifli bir kumsal, Phuket Gezilecek Görülecek Yerler listemizin 1.si Karon Beach’e ulaşıyoruz. Bir yüzme, bir güneşlenme ve bir tuk tuk sonrası bir sonraki koy Kata Beach’e geçiyoruz. Her iki koydaki deniz iyi güzel hoş da, büyüleyici bir renk ve berraklığa sahip değiller.

Phuket-gezilecek-yerler-gezenti-anne-05

PHUKET PLAJLARI

Sorup soruşturuyor, taksi ile adanın tam güneyindeki Rawai Beach’e gidip LONG TAIL dedikleri ince uzun botlarla Coral Island’a geçiyoruz. İşte şimdi oldu. Şu anda tam anlamıyla egzotik bir adadayız. Hindistan cevizi suyumuzu yudumluyor, rengarenk balıklarla iç içe yüzüyoruz. Long Tail’ci amca ile sözleştiğimiz saatte tekrar buluşup Phuket Adası’na geri dönüyoruz.

Phuket-gezilecek-yerler-gezenti-anne-07

PHUKET’TEKİ EGZOTİK ADALAR

2 – BAAN RIM PA, BANGLA ROAD, PHUKET GECELERİ

Akşam eğlence hayatına dalmadan önce, namını duyduğumuz ve 3 gün önceden  rezervasyon yaptırmış olduğumuz Patong sahilinin kuzey ucunda, deniz kıyısındaki restoran Baan Rim Pa’da çok keyifli bir akşam yemeği yiyoruz. Ambians da, lezzetler de muhteşem, kendimizi tropik adada çekilen bir film setindemişiz gibi hissediyoruz.

Phuket-gezilecek-yerler-gezenti-anne-08

PHUKET’TE YEME İÇME

Phuket’teki gece hayatının kalbi Patong’da, Patong’un da Bangla Road’da atıyor. Trafiğe kapalı bir cadde boyunca sağlı sollu barlar ve klüpler hayal edin. Canlı müzik eşliğinde eğlenmek isteyene canlı performans ve eğlence, boru dansı isteyene dans show, dahasını isteyene dahası?

Phuket-gezilecek-yerler-gezenti-anne-09

PHUKET’TE GECE HAYATI

Biz dahasını almayalım, alana da mani olmayalım diyor, kâh boru tepelerinde akrobasi yapan kızları izliyor, kâh kendimiz dans edip eğleniyoruz. İki arada bir derede kendimizi bir sonraki gün için Phuket Gezilecek Görülecek Yerler listemizin 3. sü Phi Phi Adaları Turuna yazdırıyoruz.

3 – PHI PHI ADALARI

Sabah erken kalkıp tur servisi ile hız botunun kalkacağı kıyıya gidiyoruz ve macera başlıyor. Keyifle teknenin arkasına kurulmuşken, hız ve dalgadan dolayı yerimizde zıplamaya başlayınca kendimizi içeriye zor atıyoruz. İlk durağımız Maymun Adası.

Phuket-gezilecek-yerler-gezenti-anne-10

PHUKET MAYMUN ADASI

Gezi teknesi adaya yanaşıyor ama biz tekneden inemiyoruz çünkü maymunlar koruma altında. Atılan muzları keyifle yiyen maymunları seyredip ada ile vedalaşıyoruz. Adanın ikinci durağımız olan kısmında öğle yemeğimizi alıyor, deniz ürünü ağırlıklı menü yine başımızı döndürüyor.?

Phuket-gezilecek-yerler-gezenti-anne-11

UZAK DOĞU LEZZETLERİ

Leonardo Di Caprio’nun başrolde olduğu THE BEACH filminin çekildiği Maya Bay’de sıra. Phi Phi Adaları’ndaki en popüler kumsalında çektiğimiz onlarca pozun yeterli olduğuna kanaat getirince kendimizi berrak sulara bırakıyoruz.

Phuket-gezilecek-yerler-gezenti-anne-15

PHI PHI ADALARI

Son durak yine pek tropikal bir ada olan Khai Nok. Burada 1.5 saatimiz var, süre yeterli gibi duruyor ama biz nemolarla ile birlikte yüzmelere doyamıyoruz.

Phuket-gezilecek-yerler-gezenti-anne-13

PHUKET’TEKİ EGZOTİK ADALAR

Akşam 4 gündür süregelen Uzak Doğu mutfağı maceralarımıza bir ara veriyor, Wine Connection isimli bir İtalyan restoranında karar kılıyoruz. Gayet hoş bir ambiansta deniz ürünlü pizzamız ve beyaz şarabımız ile birlikte pek mutluyuz.? Gece bit tabi Bangla Road’da sonlanıyor, bu kez travesti ablaların sokağında insan manzaralarını gözlemliyoruz.

Phuket-gezilecek-yerler-gezenti-anne-18

PHUKET’TEKİ TRAVESTİLER

4 – LE MERIDIEN BEACH RESORT

Phuket’te son günümüz. Bugün gezip durmayalım, biraz keyif yapalım diyor, merkezden bir kaç koy uzaklıktaki Le Meridien Beach Resort’u sahilindeki şezlonglara seriliyoruz. Kumsalda karşımıza çıkan file koşar adım yaklaşıyor, kocaman, ıslak ve mucuk sesli bir fil öpücüğünü kapıyoruz.

Phuket-gezilecek-yerler-gezenti-anne-14

TAYLAND FİLLERİ

Sahildeki otel restoranında yemeğimizi aldıktan sonra hem Le Meridien ile hem de Phuket ile vedalaşıyoruz.

PHUKET TURLARI

Tayland’ın en büyük adası olan Phuket’te rüya gibi bir tatil geçirmek için rehberli turları tercih edebilirsiniz. Her yıl 5 milyonu aşkın turistin tercih ettiği turizm cenneti Phuket’te ihtişamı ile göz kamaştıran Büyük Buda Heykeli’nden ünlü Budist tapınağı Wat Chaithararam’a, büyüleyici deniz manzarası ile herkesi etkisi altına alan Cape Phrom Thep’ten Karon Plajı’na uzanan harika bir gezi rotası sizleri bekliyor.

İşte Phuket ve çok daha fazlasını keşfedebileceğiniz en güzel tur fırsatları;

Tüm vize dahil Phuket Turları için hemen sayfayı ziyaret edin

Hong Kong Gezilecek Yerler için tıklayın…

Diğer Uzak Doğu Gezileri için tıklayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir