Pendik’ten ve Kartal’dan Taksim’e Nasıl Gidilir?

PENDİK’TEN VE KARTAL’DAN TAKSİM’E NASIL GİDİLİR?

Pendik ve Kartal üzerindeki bir noktadan Taksim’e gidebilmek için 5 yöntem vardır.

OTOBÜSLE PENDİK’TEN VE KARTAL’DAN TAKSİM’E NASIL GİDİLİR?

Trafiğin yoğun olmadığı bir saatte Pendik ve Kartal hattı üzerindeki bir noktadan Taksim’e gidecekseniz en konforlu yöntem olarak Pendik’te iseniz 251 no’lu Pendik-Şişli otobüsleri Kartal’da iseniz 252 no’lu Kartal-Şişli otobüsleri kullanılabilir. Şişli’de indikten sonra Yenikapı-Hacıosman metrosu kullanılarak Taksim Meydanı’na ulaşılabilir.

METROBÜSLE PENDİK’TEN VE KARTAL’DAN TAKSİM’E NASIL GİDİLİR?

Trafiğin yoğun olduğu saatlerde Pendik ve Kartal üzerindeki bir noktadan Taksim’e gidebilmek için kullanılabilecek en çabuk yöntem Kartal-Kadıköy metrosunu kullanmak ve Ünalan metro durağında indikten sonra yürüyerek Uzunçayır metrobüs durağına geçiş yapmaktır. Zincirlikuyu yönüne giden metrobüse bindikten sonra Zincirlikuyu durağında inilir, metro bağlantı yolu kullanılarak Yenikapı-Hacıosman metro hattının Gayrettepe durağına yürüyerek geçilir. Burada Yenikapı yönüne binilir ve Gayrettepe durağından sonra bu yöndeki 3. durak olan Taksim durağında inilir.

VAPURLA PENDİK’TEN VE KARTAL’DAN TAKSİM’E NASIL GİDİLİR?

1 – KARTAL-KADIKÖY METRO HATTI + BEŞİKTAŞ VAPURU + SARI DOLMUŞ

Kartal-Kadıköy metrosu ile Kadıköy rıhtıma ulaştıktan sonra Kadıköy’den Taksim’e vapur ile gitmek için Kadıköy Rıhtım’daki Beşiktaş İskelesi’nden Beşiktaş vapuruna binilebilir. Çeyrek kala ve çeyrek geçe olmak üzere yarım saatte bir kalkan Beşiktaş vapuruna saati denk getiremediyseniz Moda tarafına doğru ilerleyip saat başlarında ve buçuklarda kalkan Beşiktaş motorlarına da binilebilir. Beşiktaş’ta indikten sonra Denizcilik Müzesi’nin karşısından kalkan sarı dolmuşlara binilerek Taksim’e kolaylıkla ulaşılabilir.

2 – KARTAL-KADIKÖY METRO HATTI + KABATAŞ VAPURU + TAKSİM-KABATAŞ FÜNİKÜLER HATTI

Kartal-Kadıköy metrosu ile Kadıköy rıhtıma ulaştıktan sonra Kadıköy’den Taksim’e vapur ile gitmenin diğer bir yöntemi yine Kadıköy rıhtımdan kalkan Kabataş vapuruna binmektir. Kabataş’ta indikten sonra Taksim-Kabataş Füniküler hattı kullanılarak, üç dakikada ulaşılabilir.

3 – KARTAL-KADIKÖY METRO HATTI + KARAKÖY VAPURU + TARİHİ TÜNEL HATTI

Kartal-Kadıköy metrosu ile Kadıköy rıhtıma ulaştıktan sonra Kadıköy’den Taksim’e vapur ile gitmenin üçüncü yöntemi ile yine Kadıköy rıhtımdan 20 dakikada bir kalkan Karaköy vapuruna binmektir. Karaköy’de indikten sonra Tarihi Tünel Hattı kullanılarak Taksim’e kolaylıkla ulaşılabilir.

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

 

Taksim’e diğer bölgelerden nasıl gidilir? öğrenmek için tıklayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir