Kadıköy’den Taksim’e Nasıl Gidilir?

KADIKÖY'DEN TAKSİM'E NASIL GİDİLİR?

KADIKÖY’DEN TAKSİM’E NASIL GİDİLİR?

KADIKÖY’DEN TAKSİM’E NASIL GİDİLİR?

Taksim’e Kadıköy’den metrobüs + metro ile ya da vapur + sarı dolmuş ile gidilebilir.

1 – Kadıköy’den Taksim’e metrobüs+metro ile gitmek için;

Metrobüsün Anadolu Yakası’ndaki ilk durağı olan Söğütlüçeşme durağından binilir. Zincirlikuyu durağına gelindiğinde inilir, metro bağlantı yolu kullanılarak Yenikapı-Hacıosman metro hattının Gayrettepe durağına yürüyerek geçilir. Burada Yenikapı yönüne binilir ve Gayrettepe durağından sonra bu yöndeki 3. durak olan Taksim durağına ulaşılır.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

2 – Kadıköy’den Taksim’e Beşiktaş vapuru ile gitmek için;

Kadıköy’den Taksim’e gitmek için Kadıköy Rıhtım’daki Beşiktaş İskelesinden Beşiktaş vapuruna binilebilir. Çeyrek kala ve çeyrek geçe olmak üzere yarım saatte bir kalkan Beşiktaş vapuruna saati denk getiremediyseniz Moda tarafına doğru ilerleyip saat başlarında ve buçuklarda kalkan Beşiktaş motorlarına da binilebilir. Beşiktaş’ta indikten sonra Denizcilik Müzesi’nin karşısından kalkan sarı dolmuşlara binilerek Taksim’e kolaylıkla ulaşılabilir.

3 – Kadıköy’den Taksim’e Kabataş vapuru ile gitmek için;

Kadıköy’den Taksim’e vapur ile gitmenin diğer bir yöntemi yine Kadıköy rıhtımdan kalkan Kabataş vapuruna binmektir. Kabataş’ta indikten sonra Taksim-Kabataş Füniküler hattı kullanılarak, 2.5 dakikada ulaşılabilir.

4 – Kadıköy’den Taksim’e Karaköy vapuru ile gitmek için;

Kadıköy’den Taksim’e vapur ile gitmenin diğer bir yöntemi yine Kadıköy rıhtımdan 20 dakikada bir kalkan Karaköy vapuruna binmektir. Karaköy’de indikten sonra Tarihi Tünel Hattı kullanılarak Taksim’e kolaylıkla ulaşılabilir.

5 – Kadıköy’den Taksim’e Taksim Dolmuşları ile gitmek için;

Eğer trafiğin olmadığı bir saatte Kadıköy’den Taksim’e geçiyor iseniz Kadıköy’deki Beşiktaş ve Karaköy motorlarının kalktığı Moda tarafından kalkan sarı Taksim dolmuşlarını da kullanabilirsiniz. Bu dolmuşlar Kadıköy’den Taksim’e tek vasıta ile gidebilmenin tek yöntemidir.

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

Metro, Metrobüs ve Marmaray ile Taksim’e Nasıl Gidilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir