Ortaköy’de Lüks Kahvaltı Nerede Yapılır? Feriye Sarayı 2023 Fiyatı

Denize sıfır konumu, Boğaziçi Köprüsü, Ortaköy Camii ve Kız Kulesi’ne nazır muhteşem manzarasıyla Feriye Sarayı boğazda kahvaltı keyfi yapmak isteyenler için hem yazın hem de kışın eşsiz bir ambiyans sunuyor. Feriye Sarayı’nda tüm lezzetler 2012 yılında Lyon’da dünyanın en iyi yabancı şefi seçilen Aydın Demir’in imzasını taşıyor.

19.yy ikinci yarısında Osmanlı sultanlarının Topkapı Sarayı’ndan, Boğaziçi’nde yaptırdıkları görkemli saraylara taşınmaları ile başlamış Feriye Sarayı’nın öyküsü. Beşiktaş’tan Ortaköy’e uzanan Dolmabahçe, Çırağan Saraylarının bir bakıma son noktası olan Feriye Sarayı dönemin Osmanlı Mimarisinin ilginç örneklerinden biri olmuş. 1995 yılında Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı tarafından restore edildikten sonra bugün Feriye Lokantası, Boğaziçi’nin bu değerli noktasında geçmiş ile geleceğin buluşma noktasını oluşturuyor. Uluslararası üne sahip Feriye Lokantası, akademik formasyonu itibari ile dünyadaki önemli kuruluşların ülkemizde ilk temas kurdukları restoranların başında geliyor.

TARİHE TANIKLIK ETMİŞ BİR MEKANDA BOĞAZ’A NAZIR KAHVALTI KEYFİ…

Hafta içi ve hafta sonu fark etmeksizin serpme olarak sunulan Feriye kahvaltısının hamur işleri köşesinde simit, poğaça çeşitleri, açma, ekmek çeşitleri, peynir köşesinde eski kaşar, tulum peyniri, dil peyniri, Kars gravyer peyniri, şarküteri olarak dana jambon ve Macar salamı, zeytin çeşitlerinden siyah, yeşil ve yeşil kırma zeytin, tereyağı/kaymak/süzme bal, çilek ve vişne reçeli, pekmez ve tahin, yöresel lezzetlerden zahterli zeytin, acuka, baharatlı süzme yoğurt, Nutella, kuru meyve ve kuruyemiş çeşitleri, nane, maydanoz, körpe roka, marul çeri domates, Çengelköy salatalık ve taze yeşil biber bulunuyor. Sıcaklardan sahanda yumurta, pişi ve Izgara hellim de serpme kahvaltıya dahil. Kahvaltı süresince sınırsız demleme Türk çayı da servis ediliyor. Feri kahvaltısının sıcacık servis edilen mini poğaçaları, pişileri ve tereyağlı sahanda yumurtası özellikle çok seviliyor.

Feriye Sarayı’nın muazzam atmosferinde bu seçeneklerle serpme kahvaltı Mayıs 2023 itibariyle kişi başı 890 TL karşılığında sadece hafta sonları sunuluyor. 0-6 yaş çocuklardan ücret alınmazken 6-12 yaş grubu için %50 indirim uygulanıyor.

FERİYE SARAYI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Yıldız Mah., Çırağan Cad. No:40, 34347 Beşiktaş/İstanbul

Telefon: 0 (538) 4832021

Ortaköy Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir