Metro, Metrobüs ve Marmaray ile Avrupa Yakasından İstanbul Havaalanına Nasıl Gidilir?

Avrupa yakasında iseniz trafiğe takılmadan İstanbul Havalimanına toplu taşıma ile ulaşmanın en kestirme yöntemi için  M11 Kağıthane – İstanbul Havalimanı metrosuna binmeniz gerekiyor. Bu metro hattının ilk durağı olan Kağıthane Metro istasyonuna ulaşabilmeniz için ise birden fazla yöntem bulunuyor.

AVRUPA YAKASINDAN METROBÜS + METRO İLE İSTANBUL HAVALİMANINA ULAŞIM

Avrupa yakasında Metrobüs hattı üzerindeki bir noktadan İstanbul havalimanına ulaşmak için öncelikle metrobüsten Mecidiyeköy durağında inmeniz gerekiyor. Mecidiyeköy’den Kağıthane Metrobüs Durağına ulaşım ister taksiye, isterseniz de 48 no’lu İETT otobüsüne binerek 10 dakikada sağlanıyor.

AVRUPA YAKASINDAN METRO + METRO İLE İSTANBUL HAVALİMANINA ULAŞIM

Avrupa yakasında M2 – Yenikapı-Hacıosman metrosu hattı üzerindeki bir noktadan İstanbul havalimanına ulaşmak için öncelikle Yenikapı-Hacıosman metrosundan Mecidiyeköy durağında inmeniz gerekiyor. Mecidiyeköy’den Kağıthane Metrobüs Durağına ulaşım ister taksiye, isterseniz de 48 no’lu İETT otobüsüne binerek 10 dakikada sağlanıyor.

AVRUPA YAKASINDAN İSTANBUL HAVALİMANI’NA TAKSİ/ÜBER + METRO İLE ULAŞIM

Daha konforlu bir seçenek için Avrupa yakasından Kağıthane metrosuna kadar taksi yada ÜBER ile bulunduğunuz yerden 70 TL ve üzeri bir ücret ödeyerek M11 Kağıthane – İstanbul Havalimanı metrosunun başlangıç noktası olan Kağıthane durağına gelebilir, buradan trafik kaygısı olmadan konforlu bir yolculukla İstanbul Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.  Eğer 2-3 kişi iseniz bu yöntem HAVAİST araçlarını kullanmaktan hem daha kısa sürüyor hem de daha ucuza geliyor.

34 km uzunluğundaki M11 Kağıthane – İstanbul Havalimanı hattında 2024 yılı  itibariyle 6 istasyon bulunuyor.

Yolculuk 24 dakika sürüyor. Seferler sabah 06:00’dan gece 00:00 a kadar 20 dakikada bir gerçekleşiyor.

M11 İSTANBUL HAVALİMANI – KAĞITHANE METRO DURAKLARI

– Kağıthane

– Hasdal

– Kemerburgaz

– Göktürk

– İhsaniye

– İstanbul Havalimanı

 

M11 KAĞITHANE – İSTANBUL HAVALİMANI METRO ÜCRETİ NEDİR?

M11 metrosu mesafe ve hız anlamında diğer metrolardan üstün olsa da ücret anlamında bir fark bulunmuyor. 2024 yılı itibariyle 19.35 TL tam bilet ücreti ödemeniz gerekiyor.
   

İSTANBUL HAVALİMANI’NA UÇUŞTAN KAÇ SAAT ÖNCE VARMAK LAZIM? NORMALDEN ERKEN Mİ GİTMEK GEREKİYOR?

İstanbul Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra uçağın aprona yanaşma süresinin uzun sürüyor olması yeni havaalanından uçuş yapacaklar için de uçağa ulaşma süresinin normalden uzun olması gibi endişelere yol açıyor. Yakın zamanda İstanbul Havalimanı’ndan uçuş yapmış biri olarak bu endişenin yersiz olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Sabiha Gökçen Havalimanına uçuştan ne kadar önce geliyorsanız İstanbul Havalimanı’na da o kadar önce gelmeniz yeterli oluyor. Yani iç hat uçuşlarda ortalama 1 saat önce, dış hat uçuşlarda ortalama 2 saat önce havalimanında olmanız yeterli.  

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Metro, Metrobüs ve Marmaray ile Ulaşım | Gezenti Anne

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir