Londra’ya Yakın En Güzel 4 Plaj

Pandemi sebebiyle başlayan seyahat kısıtlamaları bir türlü bitmek bilmeyince, yaz tatilinde masmavi ve tertemiz denizlerinde yüzmek üzere ülkemize gidemeyince gözler İngiltere’de nefsimizi köreltecek kadar da olsa deniz ve plaj keyfi yaşayabileceğimiz İngiltere sahillerine çevrildi.

Gelin hep birlikte birçoğu Londra’ya yakın, günübirlik ulaşılabilecek mesafede bulunan kumsallara bir göz atalım…

 

1 – BRIGHTON BEACH / SUSSEX

Gelelim hem Londra’ya yakınlığı, hem çakıllı olması sebebiyle denizin her daim tertemiz oluşu, hem de kumsalda bulunan pek çok kafe ve restoranı ile tam bir tatil yeri hissi verişi ile bizim en çok sevdiğimiz, yaşamak için de tercih edilebilecek Brighton şehrine ve Brighton Beach’e. 4 mil uzunluğundaki kumsalında bulunan dev iskele Brighton Pier’de kafe restoran, oyun salonu, hediyelik eşya dükkan ve lunapark bulunuyor. Brigton’da kumsalda bulunan kafe ve restoranların yanı sıra ara sokaklarındaki butik mekanlar da Akdeniz ruhunu yaşatıyor. 

BRIGHTON BEACH

 

2 – BOURNEMOUTH BEACH / DORSET

İngiltere’nin güneybatısındaki kumsalları girintili çıkıntılı yapısı ve tertemiz deniziyle Ege kıyılarını hatırlatırken güneyindeki kumsallar aynı Türkiye’nin güneyi gibi dümdüz ve uçsuz bucaksız kumsalları ile Akdeniz’i anımsatıyor. Londra’ya yaklaşık 2 saat mesafede yer alan Bournemouth mavi bayraklı 7 mil uzunluğundaki kumluk plajı ile güney İngiltere’de önemli bir tatil beldesi konumunda yer alıyor. Bournemouth Beach’in tam ortasında pek çok İngiltere sahil şehrinde olduğu gibi denizin içine doğru uzanmış kafe restoran, oyun salonu ve hediyelik eşya dükkanlarından oluşan bir de Pier (Dev İskele) bulunuyor. 

BOURNEMOUTH BEACH

 

3 – WEST MERSEA BEACH / ESSEX

İngiltere’nin güneyinden doğusuna doğru uzanınca deniz gelgitlerden ötürü zaman zaman oldukça bulanık oluyor. Essex’te Colchester şehrinin güney doğusunda yer alan Mersea Adası deniz güzelliğinden ziyade muhteşem İnstagram fotoları veren rengarenk kulübeleri ile çok ziyaretçi çekiyor. Adaya gidiş geliş yolu deniz çok yükselirse kapandığı için Mersea gezisi planlamadan önce gelgit zamanlarını kontrol etmek şart.

MERSEA ISLAND

 

4 – CLACTON ON SEA / ESSEX

İskele üzerindeki yenilenen dev lunaparkı ile plaj keyfi ve eğlenceyi birleştirmek isteyen çocuklu aileler için ideal bir destinasyon olan Clacton on Sea Londra’ya yaklaşık 1.5 saat mesafede yer alıyor. Essex sahil şeridinin en büyük şehri olan Clacton On Sea’ye alternatif olarak hemen yakınında yer alan Holland on Sea sakinlik severler tarafında daha çok tercih ediliyor. Clacton On Sea’ye Londra Liverpool Street Station’dan binilecek tren ile de ulaşılabiliyor.

CLACTON ON SEA

 

İngiltere’de Yaşanacak En Güzel Şehirler | Gezenti Anne

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir