Londra’da Türk Kahvaltısı Nerede Yapılır? En İyi 9 Mekan ve 2024 Fiyatları

Türk mutfağı pidesi, döneri, kebabıyla olduğu kadar kahvaltısı ile tüm dünyada tanınıyor. Malum hiç bir ülke mutfağında böyle serpmelerce kahvaltı konsepti pek bulunmuyor. Londra’da da Türk kahvaltısını hakkıyla sunan pek çok kafe ve restoran yer alıyor. Şimdi bu mekanlardan öne çıkanlara ve kahvaltı fiyatlarına kısaca göz atalım.

 

1 – EMY’S KITCHEN

Mıhlamadan turşu kavurmasına, Trabzon tereyağından, bal, mısır ekmeği ve su böreğine tam bir Karadeniz kahvaltı keyfi sunan Emy’s Kitchen Finsbury Park’ta bulunuyor. Haftanın her günü saat 17:00’e kadar süren kahvaltıyı deneyimleyen herkes öve öve bitiremiyor.   Mıhlama, turşu kavurma, yumurtalı et kavurma, fasulye kavurma, tel peynir, çökelek, beyaz peynir, Trabzon tereyağı, bal, zeytin, su böreği, çeri domates, salatalık, mısır ekmeği ve kayganadan oluşan Karadeniz kahvaltısı ücreti 2 kişi için toplam 29 £, 3 kişi için 39 £.       

  

                                                

EMY’S KITCHEN

Adres: 21 Crouch Hill, Finsbury Park, London N4 4AP

Telefon: 020 3211 0027

 

2 –  BURSA KEBAP EVİ

Bizler için güne keyifli bir Türk kahvaltısı ile başlamaktan daha güzel bir yol var mı? Marble Arch’da konumlandırılmış Bursa Kebap Evi  ancak Türkiye’de bulabileceğiniz serpme Türk kahvaltısını, hem de kişi başı 15 £ gibi bir ücretle sunuyor. Bursa Kebap Evi kahvaltısında menemenden ızgara sucuğa, Kestane şekerinden bal kaymağa pek çok Türk lezzeti bulunuyor.

Bursa Kebap Evi kahvaltı detayları ve fotoğrafları için tıklayın.

BURSA KEBAP EVİ

 

3 – MIRACHE KITCHEN

Enfield Ponders End’de konumlandırılmış Mirache Kitchen kahvaltı ve brunch mekanı olarak hizmet veren bir modern dekorasyonlu tatlış bir kafe. Burası bir aile işletmesi ve çalışanların tamamı kadın. Turşu kavurma için kendi turşularını kuruyorlar, mısır unu mıhlama için Trabzon’dan geliyor, reçelleri kendileri yapıyorlar, sigara böreği için bile yufkayı kendileri açıyorlar.   

Mirache Kitchen’da serpme Türk kahvaltısı seçiminize göre simit, yağlı pide ya da tam buğday ekmeği ile sunuluyor. Serpme Türk kahvaltısında sucuk, et kavurma, turşu kavurma, fasulye kavurma, sigara böreği, pişi, sahanda yumurta, ızgara sebzeler, zeytin, peynir çeşitleri, reçel, bal, kaymak, tahin, pekmez, domates, salatalık, yeşillik, ceviz, kuru  kayısı, nutella, acuka, domates soslu sosis ve mevsim meyveleri bulunuyor. İki kişilik kahvaltı toplam 24.50 £. (Tek kişi 11.90 £.) Mıhlama da isterseniz ekstra (9 £) olarak sunuluyor. 

MIRACHE KITCHEN

Adres: 350 High St, Enfield EN3 4DE

Telefon: 020 3602 4895

 

4 – SHAKESPEARE CAFE BISTRO

Edmonton bölgesinde yer alan Shakespeare Cafe & Bistro’nun serpme Türk kahvaltısında çırpılmış yumurta, zeytin, sosis, domates, salatalık, biber, tahin-pekmez, mevsim meyveleri, bal-kaymak, reçel, tereyağ,  nutella, yoğurt, patates kızartması, pastırma, sucuk, salam, peynirli ıspanaklı börek, pişi, ızgara sebzeler ve sınırsız çay bulunuyor. Minimum 2 kişi için servis edilen kahvaltı kişi başı 14 £ karşılığında sunuluyor. Menemen (8 £) ekstra olarak servis ediliyor. Mekandaki çiçekli salıncak İnstagram severler için güzel bir çekim alanı oluşturuyor. 

SHAKESPEARE CAFE BISTRO

Adres: 293 Fore St, London N9 0PD

Telefon: 020 8803 2214

 

5 – GÖKYÜZÜ LONDON

Kuzey Londra’da, Harringay, Chingford, Walthamstow ve Finchley’de bulunan 4 şubesinde 20 yıllık bir tecrübeyle misafirlerini ağırlayan Gökyüzü Restaurant modern dekorasyonu hızlı ve güler yüzlü servisi ile takdir topluyor. Haftanın her günü 9:00 ile 16:00 arasında Gökyüzü Restaurant’ın tüm şubelerinde Türk kahvaltısı servis ediliyor. İki kişi için toplam 30.50 £ karşılığında sunulan serpme kahvaltıda sahanda yumurta, ızgara sucuk, peynirli maydanozlu börek, ızgara hellim, mantar, domates, salatalık, zeytin, simit, ekmek,bal, reçel ve tereyağ bulunuyor. Tek kişilik versiyon 14.50 £. İlk çaydan sonrası ekstra (1.50 £) olarak sunuluyor.

GOKYUZU RESTAURANT

Adres: 26-28 Grand Parade, Green Lanes, Harringay Ladder, London N4 1LG

Telefon: 020 8211 8406

 

6 – LAZ CAMDEN

Kuzey Londra’nın en renkli semti Camden Town’da bulunan Laz Camden kafe ambiyansına sahip mütevazi bir mekanda serpme Türk kahvaltısı sunuyor. Kişi başı 16 £ olan kahvaltıda menemen, sucuklu yumurta, domates, salatalık,  hellim ızgara, zeytin çeşitleri, reçel ve tereyağ bulunuyor. 

LAZ CAMDEN

Telefon: 020 7482 5544

Adres: 41 Parkway, NW1 7PN London

 

7 – TETTOS LONDON

Highbury New Park’ın yanı başında bulunan Tetto’s aslında bir steakhouse olmasına rağmen kahvaltı menüsünün genişliği ile de dikkat çekiyor. Menüde Akdeniz kahvaltısı olarak geçen serpme Türk kahvaltısında omlet, zeytin, sosis, domates, salatalık, biber, mevsim meyveleri, bal-kaymak, reçel, tereyağ, nutella, yoğurt, patates kızartması, pastırma, sucuk, salam,sigara böreği, pişi, ızgara sebzeler, meyve tabağı bulunuyor. İki kişi için 30 £, dört kişi için 56 £ karşılığında sunulan kahvaltıya taze ekmek ve bir büyük çay da dahil.

TETTOS LONDON

Adres: Tetto, 313 Highbury New Park, London N5 2LB

Telefon: 020 7226 5000

 

8 – ZAHTER LONDON

Londra’da yeme içmenin kalbi Carnaby’de eski bir giyim deposunda dört kata yayılmış Zahter London Kariyerine İngiltere’de devam eden başarılı şef Esra Muslu’nun yeni restoranı. Restoranın ismini “Türkiye’ye bir aşk mektubu” olarak tanımlayan başarılı şef, menüden iç mekân tasarımına değin her ayrıntısıyla Türkiye’yi temsil ediyor. Zahter’in serpme Türk kahvaltısında domates, salatalık, acı biber, zahter, zeytinyağı, nar ekşisi, beyaz peynir, eski kaşar, dil peyniri, İzmir tulum peyniri, tatlı lor peyniri, portakal reçeli, ayva reçeli, kaymak, petek bal, tahin, pekmez, ceviz, siyah ve yeşil zeytin, acuka ve ekmek sepeti (pide, acma, simit) yer alıyor. İki kişi için toplam kahvaltı ücreti 38 £. 

 

ZAHTER LONDON

Adres: 30, 32 Foubert’s Pl, Carnaby, London W1F 7PS

Telefon: 07775 156768

 

9 – HALA RESTAURANT 

Pek çok Türk restoranın bir arada olduğu Harringay Green Lanes’te yer alan HALA ahşap ağırlıklı bir dekorasyona sahip.  İki kişi için serpme olarak sunulan Hala kahvaltısında sahanda yumurta, sigara böreği, sucuk, hellim peyniri, patates kızartması, domates, salatalık, bal -kaymak, reçel, tahin-pekmez, beyaz peynir, kaşar peyniri, tel ve örgü peyniri, zeytin ve kiremitte mantar yer alıyor. İlk çayın ikram olduğu kahvaltı 2024 itibariyle iki kişi için toplam 38 £ karşılığında sunuluyor.

HALA RESTAURANT

Adres:  29-31 Grand Parade, Green Lanes, Harringay Ladder, London N4 1LG

Telefon: 020 8802 4883

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

Londra’da Kebap Nerede Yenir? En İyi 10 Türk Restoranı ve Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir