İstanbul’un Kalbinde Butik Otel Tavsiyesi, Faik Pasha Suites

İstanbul’un tam anlamıyla kalbinde, İstiklâl Caddesi’ne sadece 5 dakika yürüyüş mesafesinde yer alan Faik Pasha Suites İstanbul’u ziyaret edenler ya da kendi şehrinde turist olmak isteyenler için nokta vuruşu bir konaklama seçeneği oluşturuyor.

Orijinal mimariye bağlı kalarak renove edilmiş butik otel eski İstanbul ruhunu sonuna kadar yaşatıyor. Galata kulesini, Karaköy sahilini, Çiçek pasajını, Balık pazarını keyifle dolaşıp, Nevizade’de rakı balık keyfi otelinize yürüyerek kolayca ulaşmak çok keyifli oluyor.

Faik Pasha Suites’in size zamanda yolculuk yapmışsınız hissi veren odalarında huzurlu bir uykuya daldıktan sonra sabah sizi anne böreklerinin mis kokusu uyandırıyor. Açık büfe sunulan kahvaltının hem lezzetleri hem de kafenin ambiyansı oldukça etkileyici, insanda mekanın her köşesinde bir fotoğraf çektirme isteği uyandırıyor. Biz şubat ayında konakladık ama yazın konaklayacaklar için iç mekanı gibi hoş dekore edilmiş bahçesi yaz kahvaltıları için çok cazip görünüyor.

Otelin atmosferi hem modern hem de tarihi. Biliyorsunuz Beyoğlu Osmanlı İmparatorluğu’nun 1857 de batılı anlamda kurulmuş ilk Belediye Teşkilatı. Osmanlı İmparatorluğu’nun tebası olan Müslümanlar, Ermeniler, Rumlar ve Museviler Faik Paşa Caddesi’nde bir arada yaşamışlar; paskalyalar, bayramları, kandilleri hep birlikte kutlamışlar. İşte böyle bir kültürün olduğu bu muhit ve orijinal mimariye bağlı renove edilmiş Faik Pasha Suites bu ruhu yaşamak isteyen misafirlerini dört mevsim ağırlıyor.

FAİK PASHA SUITES FOTOĞRAFLARI

ESKİ İSTANBUL RUHUNU YAŞATAN ODALAR

HEM TARİHİ HEM MODERN DEKORASYON

ANNE ELİ DEĞMİŞ KAHVALTILAR

FAIK PASHA CAFE

HER KÖŞESİNDE İNCE BİR DETAY

FAİK PASHA SUITES İLETİŞİM BİLGİLERİ

Web Adres: Faikpasha Suites Design Beyoglu Hotels Istanbul | Faik Pasha Beyoglu Hotels (faikpashapartments.com)

Adres: Firuzağa, Faik Paşa Cd. No:41, 34425 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

Telefon: 0 (212) 244 43 43

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir