Kayak Oteli Tavsiyesi, Bolu Kartal Otel

Sıkıcı kış aylarını renklendirmenin en güzel yollarından biri dağ veya kayak tatili. Uçak seyahatine gerek duymadan İstanbul’dan kendi aracınızın konforuyla 3.5 saatte ulaşabileceğiniz Kartalkaya kayak ve snowboard severler için muhteşem bir alternatif oluşturuyor.

Toplam uzunluğu 20 km’yi bulan 23 pistiyle Kartal Otel Kartalkaya’da kayak dendiğinde ilk akla gelen tesis oluyor. Kartal Otel konforlu kayak ve konaklama deneyimi sağlamamasının yanı sıra dillere destan yemekleri ile de ön plana çıkıyor. Tam pansiyon olarak hizmet veren tesiste her öğün Bolu mutfağının enfes lezzetlerine rahatça ulaşmak gerçekten büyük keyif. Kartal Otel’in envai çeşitlilik ve lezzetteki açık büfe yemeklerine diyecek söz yok ama benim gönlümde taht kuran her gün fırından taze çıkmış sıcak simitle sundukları 5 çayı oluyor.

Kartal Otel’in en vurucu mekanlarından biri de zirvedeki Tepe Cafe. Özellikle havanın güzel olduğu günlerde zirveden kayak yapanları seyretmek ve sucuk ekmek yemek kayak ritüelinin olmazsa olmazı.

 

KARTAL OTEL ODALARI

Kartal Otel’in doğası kadar odaları da size dağ tatilinde olduğunuzu hatırlatıyor. Ahşap ağırlıklı dekorasyonu ve muhteşem dağ manzarası ile odalar nostaljiyi ve sıcak dağ atmosferini en iyi şekilde yansıtıyor. Oldukça kompakt ve kullanışlı tasarlanmış olan otelde odanızdan asansörle indiğiniz gibi kendinizi kayak odasında bulmanız ve kolayca piste çıkmanız her kayak otelinde bulamayacağınız bir konfor sunuyor.

 

KARTAL OTEL PİSTLERİ

Kartal Otel’de toplam uzunluğu 20 km olan 2 adet başlangıç pisti, 6 adet kolay pist, 8 adet orta pist, 7 adet zor pist olmak üzere 23 pist bulunuyor. 2 adet sandalyeli telesiyej ve 5 adet T-bar teleskiden oluşan liftlerin kapasitesi saatte 6,000 kişiyi buluyor.

 

KARTAL OTEL SPA

Kartal Otel’de konaklarken yapılacak en rahatlatıcı aktivitelerden biri de bembeyaz kar manzarasına nazır kapalı havuzda yüzme keyfi.  Dağ manzaralı havuzu, saunası, hamamı derken üzerine bir de masaj yaptırınca insan tüm sorunlardan uzaklaştığını hissediyor.

 

KARTAL OTEL FOTOĞRAFLAR

 

KARTAL OTEL İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Merkez, Kartalkaya Mevki No.5, 14200 Tazılar/Merkez/Bolu
Telefon: 0 (374) 234 50 05

 

Erciyes’te Kayak Tatili İçin Otel Tavsiyesi, RADISSON BLU KAYSERİ

Türkiye’nin En İyi 5 Kayak Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir