Karaköy Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

1 – NAMLI GURME

Sucuğu, pastırmalı menemeni, kavurmalı yumurtası, soğuk et tabağı, fıstıklı tulum peyniri, ıspanaklı böreği, kekikli kuru domatesi, Kars kaşarı, bal kaymağı ve zeytinyağlıları ile İstanbulluların gönlünde taht kurmuş Karaköy’ün en ünlü kahvaltı mekanı Namlı Gurme. ürünlerin kalitesi ve lezzeti mekanın önünde hafta sonları kuyruklar oluşmasına neden oluyor, bu ilgi fiyatların da her geçen gün artmasını sağlıyor ama Namlı Gurme yine de kahvaltı konusunda hem yerli hem yabancı turistlerin (Son dönemde Arap turistler biraz yoğun malum) ilgi kaynağı olmaya devam ediyor. Namlı Gurme’de fiks bir serpme kahvaltı ücreti yok, her ürün için farklı bir fiyat belirlenmiş. Kişi başı minimum 50-60 TL hesap ödeniyor.

NAMLI GURME
Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Rıhtım Cad. Kat otopark 1/1, 34425 Beyoğlu/İstanbul
0 212 2936880

 

2 – MUMS CAFE

Karaköy’ün bana göre en tatlış yeri olan Fransız geçidinde konumlandırılmış Mums Cafe hem hafta içi hem de hafta sonları lokasyonunun ambiyansına yakışır güzellikte kahvaltılar sunuyor. 68 TL karışılında sunulan büyük serpme kahvaltıda peynir çeşitleri, Antakya kırma zeytin, bal ve manda kaymağı, ev yapımı reçeller, ev yapımı acuka ve lorlu biber, nutella, fındık ezmesi, göz yumurta, kasap sucuk, söğüş tabağı, simit, ekşi mayalı ekmekve 2 çay bulunuyor. Mums Cafe’de serpme kahvaltının yanısıra French toast(25 TL), chia puding (26 TL) ve oatmeal (26 TL) da çok seviliyor. Oatmeal İsveç usülü sıcak, tarçın ve esmer şeker ile hazırlanıyor.

MUMS CAFE
Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Fransız Geçidi Sokağı 1/16-17, 34425
0 212 245 98 48

 

3 – KEMANKEŞ CAFE

Karaköy’ün sevimli mekanlarından Kemankeş Cafe sarmaşıkları ile insanın içini ısıtıyor. Toplam 85 TL karşılığında sunulan iki kişilik yöresel serpme kahvaltıda Van otlu peyniri, sürk peyniri , eski kaşar, halhalı zeytin, tabule , Kemankeş baharat karışımı, zahter, iki çeşit ev yapımı reçel, haşhaş, domates ve salatalık söğüş, iki göz yumurta, dut kurusu , tuzlu yoğurt, köz biber ve patlıcan, pişi, bazlama, domates soslu biber, acuka, organik bal, tereyağı ve çay potu ile sunulan sınırsız çay bulunuyor. Farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için simit, Van otlu peyniri, bal, tereyağı ve zeytin ve bir bardak çay eşliğinde servis edilen Karaköy Sokak Kahvaltısı (25 TL) de çok seviliyor.

KEMANKEŞ CAFE
Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Cd. No:56, 34425 Karaköy
0 212 243 43 98

 

Avrupa Yakası En İyi Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir