Kaş En Güzel Plajlar ve Giriş Ücretleri

1 – KÜÇÜK ÇAKIL PLAJI

Kaş denilince akıllara gelen ilk plaj Küçük Çakıl Plajı, Kaş’ın merkezindeki, çakıl taşlarından oluşan küçücük bir plaj. Denizin rengi mükemmel. Her iki tarafındaki beachlere (Derya Beach ve Çınarlar Beach) giriş ücretsiz, şezlong ve şemsiye 10 TL. Orada yer içerseniz şezlong ve şemsiye ücreti ödenmiyor. Kayalıkların üzerine oturtulmuş platformlardan, her zaman serin bir suya sahip Küçük Çakıl’a girmek insanı inanılmaz dinçleştiriyor.

2 – BÜYÜK ÇAKIL PLAJI

Kaş’taki En Güzel Plajlar ve Giriş Ücretleri listemizin ikincisi olan Büyük Çakıl Plajı’nın aynı Küçük Çakıl’da olduğu gibi plajın hemen girişinde bulunan kaynak suyu sebebiyle deniz suyu soğuk. Bu soğuk su sıcak yaz günlerinde büyük avantaj oluşturuyor. Merkeze yaklaşık 1,5 km mesafede bulunan plajın en dikkat çekici özelliği ağaçlık, doğal bir koy içinde olması ve denizin turkuaz rengi. Büyük Çakıl Plajı’na da giriş ücretsiz. Burada birden fazla mini işletmeler var ve şezlong + şemsiye ücreti kişi başı 10 TL. Kaş’ın genelinde olduğu gibi orada yer içerseniz bu ücreti talep etmiyorlar.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

3 – KAPUTAŞ PLAJI

Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde, Kalkan’a 6 km mesafede bulunan Kaputaş Plajı muhteşem güzellikteki bir renge sahip olan denizi ile Türkiye’deki en güzel plajlar listesinin başlarında yer alıyor. Yer altından akmakta olan suyun çakıllar arasından süzülmesi sonucu suyu genel olarak serin olan denizi genellikle dalgalı oluyor. Kaputaş’a ulaşmak için 190 basamak inip çıkmak ilk başta zor gibi görünse de inanın buna değiyor. Kaş Belediyesi tarafından işletilen plajda yine belediye tarafından işletilen bir kafe restoran da bulunuyor. Şezlong ve şemşiyenin 5’er TL karşılığında kiralandığı Kaputaş Plajı’na giriş ve duş kullanımı ücretsiz.

4 – İNCEBOĞAZ PLAJI

Kaş’taki En Güzel Plajlar ve Giriş Ücretleri listemizin dördüncüsü olan İnceboğaz Plajı, Kaş merkezden Çukurbağ Yarımadası’na döndükten yaklaşık 1 km ileride yer alıyor. Deniz suyu diğer Kaş plajlarına oranla daha sıcak. Bu kısımda Yarımada’nın o kadar dar ki aynı işletme her iki taraftaki plajı da işletebiliyor. İnceboğaz Plajı’nda ki tek beach olan Çınar Beach’e giriş ücretsiz, şezlong ve şemsiye 10 TL. Orada yer içerseniz şezlong ve şemsiye ücreti ödemiyorsunuz.

5 – LİMANAĞZI PLAJI

Mavi tur teknelerinin uğrak yeri olan Limanağzı’na Kaş merkezden tekneyle geçiş de mümkün. Gidiş dönüş ücreti 20 TL. Bilal’in Yeri ve Nuri’s Beach’de deniz muhteşem. Giriş ücretsiz, yediğinizi içtiğinizi ödüyorsunuz.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

6 – HİDAYET KOYU

Kaş’taki En Güzel Plajlar ve Giriş Ücretleri listemizin altıncısı, Kaş Merkez’e 2,5 kilometre uzaklıkta Çukurbağ Yarımadası’nda, turkuaz sularıyla görenlerine kendine davet eden Hidayet Koyu, ilçenin en güzel plajlarından biri.Vakti zamanında orada yaşayan bir köylüden adını alan koydaki tek işletme Blanca Beach’e giriş ücretsiz, şezlong 10TL, şemsiye 5TL. Çok sıkışık ve kalabalık olan mekana hafta içi gitmeyi tercih etmeli.

7 – KAŞ BELEDİYE PLAJI

Çukurbağ Yarımadası’nda İnceboğaz ve Hidayet Koyu arasında yer alan Kaş Belediye plajı pırıl pırıl bir denize sahip, ne sıkışıklık ne de otopark sorunu var. Kaş Belediye tarafından işletilen plajda şezlong ve şemsiyeyi 5’er TL’ye kiralayabilirsiniz. Genelde dalgasız denizi ve hemen derinleşmeyen yapısıyla çocuklu aileler için de uygun. Plajda gözleme ayran keyfi yapabileceğiniz, denize nazır yine belediye tarafından işletilen bir kafe de mevcut.

8 – MAVİ MAĞARA

Mavi Mağara Kaputaş Plajı’na çok yakın bir konumda olan Mavi Mağara’ya sadece teknelerle gidilebiliyor. Eski yıllarda fok balıklarına ev sahipliği yapan 40 metre uzunluğundaki Mavi Mağara göz kamaştırıcı mavi rengi ile görenleri hayran bırakıyor.

 

Gezenti Anne’yi INSTAGRAM’DA takip etmek için tıklayın.

 

Kaş Çevresinde Gezilecek Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir