En Güzel 13 Kaş Plajı ve 2024 Giriş Ücretleri

1 – HİDAYET KOYU (BLANCA BEACH)

Kaş Merkez’e 2,5 kilometre uzaklıkta Çukurbağ Yarımadası’nda, turkuaz rengi deniziyle insana Maldivlerdeymiş hissi veren Hidayet Koyu Kaş’ın en güzel plajlarından biri. Vakti zamanında orada yaşayan bir köylüden adını alan koydaki tek işletme olan Blanca Beach’e giriş ücretsiz, şezlong ücreti 175 TL, şemsiye ücreti 50 TL. Grup olarak loca kiralamak isterseniz maksimum beş altı kişinin sığabileceği loca bedeli 2000 TL. Oldukça popüler olan mekana erken saatlerde gitmekte fayda var. Mekanda çok geniş ve oldukça başarılı bir menüye sahip restoran hizmeti de mevcut.

0 (533) 916 04 02

HİDAYET KOYU BLANCA BEACH

BLANCA BEACH HEARTY BOWL

2 – KÜÇÜK ÇAKIL PLAJI (ÜCRETSİZ HALK PLAJI)

Kaş denilince akıllara gelen ilk plaj Küçük Çakıl Plajı, Kaş’ın merkezinde, kayalıklar arasında çakıl taşlarından oluşan küçücük bir plaj. Denizin rengi mükemmel. Giriş ücretsiz. Soğuk su kaynaklarından dolayı her daim serin bir denize sahip Küçük Çakıl Plajı’nda yüzmek insanı inanılmaz dinçleştiriyor. Küçük Çakıl Plajı’nın sağında Derya Beach, solunda Çınarlar Beach yer alıyor.

KAŞ KÜÇÜK ÇAKIL PLAJI

3 – DERYA BEACH

Küçük Çakıl Plajı’nın hemen sağında konumlandırılmış Derya Beach kayalıklar üzerinde yer alan platformlardan oluşuyor. Denize iskeleden giriş yapılıyor. Ailelerden ziyade gençlerin gözdesi olan plajda şezlong ücreti 200 TL. Derya Beach’in akşam üstü partileri özellikle seviliyor.

0 (242) 8363376

KAŞ DERYA BEACH

4 – ÇINARLAR PLAJI

Küçük Çakıl Plajı’nın solunda konumlandırılmış Çınarlar Beach de aynı Derya Beach gibi kayalıklar üzerinde yer alan platformlardan oluşuyor. Denize iskeleden giriş yapılıyor. Çınarlar Beach’e de giriş ücretsiz ancak 2023 yazı itibariyle kafe menüsünden kişi başı minimum 250 TL harcamanız gerekiyor. Bu ücret localar için 350 TL. Çınarlar Beach son yıllarda servis hızı ve kalitesi anlamında Derya Beach’ten bir adım öne çıkıyor.

0 (552) 276 43 95

KAŞ ÇINARLAR PLAJI

5 – LEYMONA BEACH

Merkezi bir konuma sahip olmasına rağmen Kaş’ın nispeten sakin bir bölgesinde bulunan Leymona limon ve zeytin ağaçları arasındaki hem plaj hem restoran bar konseptindeki atmosferi ile ön plana çıkıyor. Plaj kullanımı içim kişi başı minimum 450 TL harcamanız gerekiyor. Restoran ve barda böyle bir limit yok. Sadece yediğinizi ve içtiğinizi ödüyorsunuz. Rezervasyon alınmıyor.

0 (242) 8352647

KAŞ LEYMONA BEACH

6 – NUR BEACH

Küçük Çakıl ve Büyük Çakıl Plajları arasında inci gibi dizilmiş platform üstü beach clublar arasında konforlu güneşlenme alanları ve beach üzerinde konumlandırılmış mini havuzu ile ön plana çıkan Nur Beach’e de giriş ücretsiz ancak kişi başı mininum 600 TL harcama limiti bulunuyor.

0 (242) 8361828

KAŞ NUR BEACH

KAŞ NUR BEACH

7 – LİMANAĞZI PLAJLARI (NURİ’S BEACH / BİLAL’İN YERİ)

Mavi tur teknelerinin uğrak yeri olan Limanağzı’na Kaş merkezden tekneyle geçiş de mümkün. Tekneler doldukça kalkıyor ve yolculuk yaklaşık 15 dakika sürüyor. Limanağzı plajında 4 işletme var. Bilal’in Yeri ve Nuri’s Beach en meşhurları.

Limanağzı Plajları İletişim Bilgileri ve Güncel Giriş Ücretleri için tıklayın.

LİMANAĞZI BİLAL’İN YERİ

8 – BÜYÜK ÇAKIL PLAJI

Büyük Çakıl Plajı’nın aynı Küçük Çakıl’da olduğu gibi plajın hemen girişinde bulunan kaynak suyu sebebiyle deniz suyu soğuk. Bu soğuk su sıcak yaz günlerinde büyük avantaj oluşturuyor. Merkeze yaklaşık 1,5 km mesafede bulunan plajın en dikkat çekici özelliği ağaçlık, doğal bir koy içinde olması ve denizin turkuaz rengi. Büyük Çakıl Plajı’na da giriş ücretsiz. Burada birden fazla mini işletmeler var ve şezlong + şemsiye ücreti kişi başı 150 TL. Kaş’ın genelinde olduğu gibi orada yer içerseniz bu ücreti talep etmiyorlar.

KAŞ BÜYÜK ÇAKIL PLAJI

9 – İNCEBOĞAZ HALK PLAJI

İnceboğaz Plajı, Kaş merkezden Çukurbağ Yarımadası’na döndükten sonra yaklaşık 1 km ileride yer alıyor. Deniz suyu diğer Kaş plajlarına oranla daha sıcak. Bu kısımda Yarımada’nın o kadar dar ki aynı işletme her iki taraftaki plajı da işletebiliyor. İnceboğaz Plajı’nda ki tek beach olan Çınar Beach’e giriş ücretsiz, şezlong ve şemsiye 75’er TL. Orada yer içerseniz şezlong ve şemsiye ücreti ödemiyorsunuz.

KAŞ INCEBOĞAZ PLAJI

10 – KAŞ BELEDİYE PLAJI

Çukurbağ Yarımadası’nda İnceboğaz ve Hidayet Koyu arasında yer alan Kaş Belediye plajı pırıl pırıl bir denize sahip, ne sıkışıklık ne de otopark sorunu var. Kaş Belediye tarafından işletilen plajda şezlong ve şemsiyeyi 75’er TL karşılığında kiralayabilirsiniz. Genelde dalgasız denizi ve hemen derinleşmeyen yapısıyla çocuklu aileler için de uygun. Plajda gözleme ayran keyfi yapabileceğiniz, denize nazır yine belediye tarafından işletilen bir kafe de mevcut.

11 – AKÇAGERME PLAJI

Belediye tarafından işletilen Akçagerme Plajı Kaş Kalkan yolu üzerinde, Kaş Marina’ya 3 km mesafede yer alıyor. Oldukça geniş olan kum çakıl karışık plaj çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Diğer belediye plajlarına benzer şekilde giriş ücreti yok. Şemsiye kirası 75 TL, şezlong kirası 75 TL. Otopark ücretsiz.

KAŞ AKÇAGERME PLAJI

12 – SEYRET ÇAKIL PLAJI

Yine Kaş Kalkan yolu üzerinde bulunan ve Akçagerme plajına göre çok daha küçük, sempatik bir plaj olan Seyret Çakıl Plajı Kaş Marina’ya 13 km mesafede yer alıyor. Burada da denizin turkuaz rengi büyülüyor. Diğer belediye plajlarında olduğu gibi giriş ücreti yok. Şemsiye kirası 75 TL, şezlong kirası 75 TL. Otopark ücretsiz.

KAŞ SEYRET ÇAKIL PLAJI

13 – KAPUTAŞ PLAJI

Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde, Kalkan’a 6 km mesafede bulunan Kaputaş Plajı muhteşem güzellikteki bir renge sahip olan denizi ile Türkiye’deki en güzel plajlar listesinin başlarında yer alıyor. Yer altından akmakta olan suyun çakıllar arasından süzülmesi sonucu suyu genel olarak serin olan denizi genellikle dalgalı oluyor. Kaputaş’a ulaşmak için 190 basamak inip çıkmak ilk başta zor gibi görünse de inanın buna değiyor. Kaş Belediyesi tarafından işletilen plajda yine belediye tarafından işletilen bir kafe restoran da bulunuyor. Şezlong ve şemşiyenin 75’er TL karşılığında kiralandığı Kaputaş Plajı’na giriş ve duş kullanımı ücretsiz. Arabalar yol kenarına ücretsiz park ediliyor. Yakınlarda yer bulabilmek için erken saatlerde gelmekte fayda var.

KAPUTAŞ PLAJI

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

 

Kalkan En Güzel 10 Plaj ve 2023 Giriş Ücretleri

Kaş Çevresinde Gezilecek Yerler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir