Metro, Metrobüs ve Marmaray ile Taksim’e Nasıl Gidilir?

İstanbul Avrupa yakasındaki Beyoğlu ilçesinde yer alan Taksim İstiklal Caddesi ve Taksim meydanı ile İstanbul’da gezilecek yerlerin en önemlilerindendir.

Oldukça merkezi bir konumu olan Taksim’e hem METRO, hem METROBÜS hem de MARMARAY ile rahatça ulaşılabilir.

 

ANADOLU YAKASI’NDAN TAKSİM’E METROBÜSLE NASIL GİDİLİR?

Anadolu yakasında size en yakın METROBÜS duraklarından birinden (Kadıköy Söğütlüçeşme – Fikirtepe – Uzunçayır – Acıbadem – Altunizade) metrobüse binilir ve Zincirlikuyu durağında inilir. Buradan metro bağlantı yolu kullanılarak Yenikapı – Hacıosman metro hattının Gayrettepe durağına yürüyerek geçilir. Metroya Yenikapı yönünde binilir ve Taksim’e geldiğinde inilir.

 

ANADOLU YAKASI’NDAN TAKSİM’E MARMARAYLA NASIL GİDİLİR?

Anadolu yakasında size en yakın MARMARAY duraklarından birinden (Üsküdar – Ayrılık Çeşmesi – Söğütlüçeşme – Feneryolu – Göztepe – Erenköy – Suadiye – Bostancı – Küçükyalı – İdealtepe – Süreyya Plajı – Maltepe – Cevizli – Atalar – Başak – Kartal – Yunus – Pendik – Kaynarca – Tersane Güzelyalı – Aydıntepe – İçmeler – Tuzla – Çayırova – Fatih – Osmangazi – Darıca – Gebze) marmaraya binilir. Avrupa Yakası’na geçtikten sonra Yenikapı durağında inilir. Yenikapı’dan ise Yenikapı-Hacıosman metrosuna geçilir ve Taksim’e geldiğinde inilir.

Kartal, Pendik, Tuzla ve Maltepe’den Taksime gidebilmek için 500T numaralı belediye otobüsüne binip 4.Levent durağında inmek ve buradan Yenikapı-Hacıosman metrosuna aktarma yapıp metrodan Taksim durağında inmek diğer bir alternatiftir.

 

AVRUPA YAKASI’NDAN TAKSİM’E METROBÜSLE NASIL GİDİLİR?

Avrupa yakasında size en yakın METROBÜS duraklarından birinden (Beylikdüzü – Beykent – Cumhuriyet Mahallesi – Güzelyurt – Haramidere – Saadetdere Mahallesi – Cihangir –  Avcılar  – Küçükçekmece – Cennet Mahallesi – Florya – Beşyol – Sefaköy – Yenibosna – Şirinevler (Ataköy) – Bahçelievler – İncirli – Ömür (Bakırköy) – Zeytinburnu – Merter – Cevizlibağ – Topkapı – Bayrampaşa –  Edirnekapı –  Ayvansaray –  Halıcıoğlu – Okmeydanı – PERPA – Çağlayan) metrobüse binilir ve Mecidiyeköy durağında inilir. Buradan Yenikapı – Hacıosman metro hattına geçilir. Metroya Yenikapı yönünde binilir ve Taksim’e geldiğinde inilir.

 

AVRUPA YAKASI’NDAN TAKSİM’E MARMARAYLA NASIL GİDİLİR?

Avrupa yakasında size en yakın MARMARAY duraklarından birinden (Halkalı – Mustafa Kemal – Küçükçekmece – Florya – Yeşilköy – Ataköy – Bakırköy – Yenimahalle – Zeytinburnu –  Kazlıçeşme) marmaraya binilip Yenikapı durağında inilir. Yenikapı’dan ise Yenikapı-Hacıosman metrosuna geçilir ve Taksim’e geldiğinde inilir.

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir