İstanbul’daki En İyi 10 Köfteci

1- EKSRESS İNEGÖL KÖFTECİSİ, KADIKÖY

‘İstanbul’da köfte nerede yenir?’ sorusuna cevap olan Tekirdağ ya da İnegöl köfte formatındaki lastik köfte severler için bulunmaz nimet diyebileceğimiz bir lokasyon. Servis hızlı, porsiyon doyurucu. Köftenin her daim kankası piyazı etkileyici olmasa da tamamlayıcı.

istanbul_en_iyi_kofteciler

İSTANBUL’DAKİ EN İYİ KÖFTECİLER – EKSPRES İNEGÖL

2 – FİLİZLER KÖFTECİSİ, TUZLA

İstanbul’daki en iyi köftecilerden köfteyi keser kesmez suyu sızan lokum köfteler kategorisinde damağınızda gerçek anlamda lezzet patlamaları yaşatan köfteci. Üsküdar şubesinde aynı lezzeti bulamayacağınız için Tuzla’daki orijinal dükkana gitmek konusunda ısrar etmenizde fayda var.

istanbul_en_iyi_kofteciler_tuzla

İSTANBUL’DAKİ EN İYİ KÖFTECİLER – FİLİZLER

3 –  KÖFTECİ ODABAŞLAR, BEYKOZ

Nokta vuruşu yapmazsanız rastlayamayacağınız bir lokasyonda İstanbul’daki fiyat performans oranı en iyi köftecilerden biri. Beykoz Soğuksu mevkiinde bulunan yoğun et tadı alabileceğiniz baharatsız kasap köfte olarak ifade edebileceğim bu lezzete  doyamayacaksınız. Mahmut Şevket Paşa Köyü yayık ayranını sipariş etmeyi, köfteleri löpletirken içinizden bana teşekkür etmeyi unutmayın. 🙂

istanbul_en_iyi_kofteciler_odabaslar

İSTANBUL’DAKİ EN İYİ KÖFTECİLER – ODABAŞLAR

4 – TARİHİ SULTANAHMET KÖFTECİSİ SELİM USTA, SULTANAHMET

Onlarca Sultanahmet Köftecisi kafanızı karışıyor biliyorum ama orjinal Sultanahmet köftesi hala İstanbul’da. Neredeyse bebekliğimden beri gittiğimiz aynı mekanda. Sultanahmet’te tramvay durağının karşısında 1920’den beri hizmet veren Selim Usta’dan şaşmayın, yolunuzu şaşırmayın.

İSTANBUL’DAKİ EN İYİ KÖFTECİLER – SULTANHAMET KÖFTECİSİ

5 –  FİLİBE KÖFTECİSİ, SİRKECİ

Rumelinin bağrından kopup gelen Filibe Köftecisi’nin kuruluşu 100 yıl öncesine dayanıyor. Burada da köfteler en güzel haliyle içi sulu kıvamda pişiriliyor. Sevdiğim diğer köftelere göre kimyon tadı daha baskın. Alt katta 3 üst katta 4 masalı ufacık bir yer. Sadece nakit geçerli, denemeye değer.

Sirkeci’deki diğer lezzet durakları için tıklayın…

istanbul_en_iyi_kofteciler_sirkeci

İSTANBUL’DAKİ EN İYİ KÖFTECİLER – FİLİBE

6 –  AKO ADAPAZARI ISLAMA KÖFTE, KADIKÖY

İstanbul’da Adapazarı ıslama köfte lezzeti arayanlar için doğru adres. Et suyu ile şenlendirilmiş ekmek dilimlerini süsleyen minnak köfteler için istikamet Kadıköy Çarşı’da esnaf lokantası formatındaki AKO.

istanbul_en_iyi_kofteciler_ıslama

İSTANBUL’DAKİ EN İYİ KÖFTECİLER – AKO

7 – KÖFTE & PİYAZ, BÜYÜKADA 

Büyükada Çarşı’nın değişilmezi midye kokoreç bira üçlüsüne farklı bir alternatif olarak anne köftesi lezzetini kömür ateşinin verdiği mangal kokusu ile buluşturan minicik bir dükkan KÖFTE&PİYAZ. Adının hakkını verircesine ağızda dağılan fasulye taneleri ile piyazı da en az köftesi kadar mutluluk verici. Hatta sırf o piyaz için bile gidilesi, denenesi.

istanbul_en_iyi_kofteciler_buyukada

İSTANBUL’DAKİ EN İYİ KÖFTECİLER – KÖFTE PİYAZ

8 – EDİRNE KIRKPINAR LOKANTASI

Zincir restoranlardan biri olmasına rağmen listeye koymam gereken, sırf her şubesinde aynı pişme kıvamı ve lezzeti sunabildiği için bile alkışı hakeden, kesince suyu sızan şişman köfteleri ile beni her daim mutlu eden köfteci. Hala denememiş olamazsınız değil mi?

istanbul_en_iyi_kofteciler_kirkpinar

İSTANBUL’DAKİ EN İYİ KÖFTECİLER – KIRKPINAR

9 – ANKARA SERESERPE KÖFTECİSİ, BOSTANCI

Bostancı’da bulunan Ankara Sereserpe köftecisinde çatal, bıçak ve tabak yok. Salata da, köfte de kağıt üzerinde servis ediliyor. Roka, tere, turp, taze soğan, göbek, maydanoz, nane, çeri domatesten olan söğüş salatanın tazeliği ve güzelliği insanı can evinden vuruyor. Kızarmış ekmek üzerinde servis edilen köfteler ise elastik olmayan bol ekmekli anne köftesi severleri çok mutlu edecek lezzette…

istanbul_en_iyi_kofteciler_ankara

İSTANBUL’DAKİ EN İYİ KÖFTECİLER – SERESERPE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir