İstanbul’da Modern Meyhane Duble Meze Bar

 İstanbul’da herhangi bir restoran ya da  meyhanede meze tepsisinden seçim yapmanız gerektiğinde karşınıza çıkan seçenekler genelde aynıdır. Deniz börülcesi, yoğurtlu semizotu, fava, köz patlıcan, ahtapot salatası vs…

İyi yapılan yerlerde bu lezzetleri deneyimlemek iyidir hoştur da bir yerden sonra da sürekli yoğurtlu semizotu, sürekli köz patlıcan yemek boştur.

İşte böyle niçin daha yaratıcı seçenekler karşımıza çıkmıyor diye hayıflandığımız bir dönemde yollarımız İstanbul’da Modern bir Meyhane olan Duble Meze Bar ile kesişiyor.

modern_meyhane_duble_meze_bar

Asmalımescit’teki Palazzo Donizetti Otel’in 7. katında bulunan Duble Meze Bar’da soğuk bir kış akşamı Chef Umut Karakuş’un elinden çıkan kreatif lezzetleri deneyimleme fırsatı yakalıyoruz.

Menü soğuk ve sıcak mezeler olarak ikiye ayrılıyor. Ana yemek yok, tüm mantık ortaya gelen mezeleri paylaşım üzerine kurulmuş. Sizce de çok keyifli değil mi?

Soğuk mezelerden mantarlı humus(16 TL), tahinli patlıcan(14 TL) , pastırma turşusu(17 TL) ve isli biber boraniye(12 TL) bayılıyoruz.

modern_meyhane_duble_meze_bar-2

Ortam oldukça elegans. Pazartesi olmasına rağmen yoğunluk var. Meltem Cumbul’a rastlıyoruz. Cuma ve Cumartesi akşamları DJ performansı olduğunu ve bu lezzet deneyimine eğlencenin de eklendiği bilgisini alıyoruz.

Sıcak mezeler benim kalemim. Kokoreç Bruschetta(24 TL), ızgara dana dil(20 TL) ve ızgara ahtapot(26 TL) başarılı. Pastırmalı karides(13 TL) ise efsane iki lezzetin buluşması olarak zirvede yerini alıyor.

modern_meyhane_duble_meze_bar-3

Finalde gelen çıtır balkabağının(20 TL) içine doldurulmuş manda kaymağı detayı yıkılıyor. Umut Karakuş bu işin hakkını gerçekten veriyor…

Dublemeze-gezentianne-04

DUBLE MEZE BAR
Asmalı Mescit Mahallesi
Meşrutiyet Cad. No:85/A Kat 7
Beyoğlu / İSTANBUL

0 (212) 2440188

Duble Meze Bar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

 

İstanbul’daki diğer modern meyhane deneyimlerim için tıklayın…

BEYOĞLU RESTORANLARI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir