İstanbul’a Yakın Deniz Tatili, Mavi Bayraklı Cebeci Sahili

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenmiş uçsuz bucaksız kumsalında şezlong, şemsiye, kabin ve duşların bulunduğu Cebeci sahili yaz aylarında İstanbul’dan fazla uzaklaşmadan günübirlik ya da hafta sonu yapılacak deniz tatili için ideal.

Kerpe ve Kefken’in komşusu Cebeci’nin denizi oldukça temiz, kıyıları kumluk ve sığ, çocuklar için oldukça uygun. Mavi bayraklı plajı oldukça geniş ve uzun olduğu için, bayram dönemlerinde dahi herkes için  yüzebileceği ve güneşlenebileceği bir alan bulmak mümkün.

mavi_bayrakli_cebeci_kumsali

CEBECİ’YE NASIL GİDİLİR?

İstanbul’dan TEM otoyolunu kullanarak 90 km mesafedeki Kocaeli’ye ulaşıyor, otoyoldan Yalova, Bursa bağlantısının olduğu doğu çıkışından çıkıyorsunuz. Sağ tarafta göreceğiniz Kandıra tabelalarını takip ederek çok düzgün bir yoldan 40km sonra Kandıra’ya, Kandıra’dan 27 km sonra da mavi bayraklı plajlı Cebeci’ye varıyorsunuz.

İstanbul’dan yola çıktıktan sonra özel aracınız ile yaklaşık 2 saatte ulaşılabilen Cebeci’ye Harem’den Gürkan Turizm ile Kandıra’ya, Kandıra’dan da Kefken-Cebeci dolmuşları ile ulaşmanız mümkün. Gürkan Turizm’in Kadıköy ve Üsküdar’dan ücretsiz servisleri bulunuyor.

CEBECİ’DE YEME İÇME

Cebeci sahilinde pek çok kafe ve restoran seçeneği var ancak biraz buruna doğru uzanıp, kayaların üzerinde kartal yuvası misali konumlandırılmış Çakar Kafe Restoran’ın pidelerini denemenizi tavsiye ederim. Karnınız toksa eğer, akşam saatlerinde manzaraya doğru taze demlenmiş bir çay için, derim.

CEBECİ’DE KONAKLAMA

2009 yılından beri hizmet veren Ergül Apart’ın odaları bölgedeki diğer pansiyon vb. konaklama seçeneklerine göre oldukça yeni. Tüm odalarda televizyon , kablosuz internet ağı ve uydu bağlantısı gibi donanımlar mevcut. İster apart odalardaki her türlü ekipman olan kendinize ait mutfakta hazırlayıp deniz manzaralı balkonunuzda yemeğinizi yiyebilir, isterseniz sahildeki kafe ve restoranlardan faydalanabilirsiniz. Her biri 1+1 olan ve maksimum 4 kişinin konaklayabildiği apartların Yüksek sezon fiyatı gecelik toplam 400 TL. Apart Otel’de Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip edenler için %10 indirim uygulanıyor.

Cebeci’nin komşuları Kerpe ve Kefken’de gezme ve yüzme tavsiyeleri için tıklayın…

İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Doğada Gezilecek Diğer Yerler için tıklayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir