Assos’ta Alternatif Bir Butik Otel, Alterna Köy Evi, Yorumlar

Temmuz ayındaki Assos tatilimizde Assos’un en cici butik otellerinden Alterna Köy Evi’nde konakladık. Alterna Köy Evi’nin en ince detayına kadar düşünülerek özenle dekore edilmiş odalarına, insanda tüm gün oturup kitap okuma isteği uyandıran huzur dolu bahçesine bayıldık. Assos’ta Alternatif Bir Butik Otel, Alterna Köy Evi hakkındaki yorumlarıma gelecek olursak…

Alterna_koy_evi_01

ASSOS’TA BUTİK OTEL, ALTERNA KÖY EVİ

Çeyiz sandığından çıkmış gibi işlemeli perdeler, dantelli çarşaflar ve havlular, el boyaması ahşap mobilyalar, mis gibi sabun kokusu Alterna’nın odalarına girdiğiniz anda sizi büyülüyor. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği organik köy ürünlerinden hazırlanıyor. Otelde su, ev yapımı kurabiye ve içecekler ücretsiz olarak sunuluyor.

Alterna_koy_evi_03

Alterna Köy Evi’nde tatil demek; yaylada özgürce otlayan onlarca koyunun çan sesi ile uyanmak demektir, 10 dakika öncesinde koparılmış biberlerin kahvaltıda size sunulması demektir, devamlı yapılan reçel denemeleri sonrasında finale kalmayı başarmış onlarca farklı reçelle süslenmiş mükellef bir kahvaltıdan sonra yapacağınız güzel bir doğa yürüyüşü demektir.

Alterna_koy_evi_02

ASSOS’TA HUZURLU BİR SAHİL, SOKAK AĞZI

Alterna Köv Evi deniz kıyısında değildir, size doğanın ağaçların, koyunların, keçilerin, horozların ve mükkemel gökyüzünün sunacağı her şeyi sunacaktır, deniz için de hemen 5.5 km aşağıda, Sokakağzı Koyu var, koyda otele ait bir sahil kahvesi var, ince kum çakıl sahilden gireceğiniz masmavi bir denizi var, sahilde şezlong, minder, şemsiye, her türlü konfor var.

Assos Koyunevi köyündeki Alterna’nın müdavimleri buraya her yıl geliyor. Odaları ve bahçesi o kadar keyifli ki sahipleri Serap ve Yüksel çifti misafirlerini deniz kenarına gitme konusunda ikna etmekte zorlanıyor.? Booking.com puanı da oldukça yüksek olan (9.0) Alterna, şehir hayatından kaçanlara gerçek huzuru sunuyor.

ALTERNA KÖY EVİ

Koyunevi Köyü Yolu, 178680 Ayvacık, ÇANAKKALE

0 (286) 7234252

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir