İstanbul Sinema Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? 2024 Giriş Ücreti Nedir?

Yeşilçam’ın eski ihtişamlı günlerinin simgesi Tarihi Atlas Sineması’nın yeniden açılmasıyla birlikte İstanbul Türkiye’nin en kapsamlı sinema müzesine de kavuştu.

Modern müzecilik anlayışına uygun olarak dizayn edilmiş İstanbul Sinema Müzesi İnteraktif Dijital Müze, Sinema Tarihi Müzesi, Sanat Galerisi ve Çalışma Alanları olmak üzere 4 farklı bölümden oluşuyor.  3 katlı müzede özel koleksiyonlar, dünya sineması tarihine ilişkin bilgi ve belgelerin yanı sıra Türk sinemasından baş yapıtlar sinemaseverler için sergileniyor. 

 

İSTANBUL SİNEMA MÜZESİ NEREDE? NASIL GİDİLİR?

İstanbul Sinema Müzesi, Atlas Sineması’nın da yer aldığı Tarihi Atlas Pasajı’nda bulunuyor. Tarihi Atlas Pasajı ise Taksim’de İstiklal Caddesi’nde konumlandırılmış.

Taksim’e nasıl gidileceğini öğrenmek için tıklayın. 

 

İSTANBUL SİNEMA MÜZESİ 2024 YILI GÜNCEL GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Tam: 180 TL 

İndirimli: 120 TL (Öğretmen, öğrenci, emekliler, sağlık çalışanı  ve engelli misafirler)

Müze kart geçerli değil.

 

İSTANBUL SİNEMA MÜZESİ’NDE NELER VAR?

İstanbul Sinema Müzesi 3 kattan oluşuyor. İlk katında Adile Naşit, Kemal Sunal ve Gülyabani’nin balmumu heykelleri yer alıyor. Yine bu kattaki Yeşilçam Telefonda Bölümü çok sevimli, telefonun ahizesini kaldırdığınızda Yeşilçam’dan cevap geliyor. Yeşil Perde Bölümünde ise dünya sinemasından filmlere ya da Yeşilçam filmlerine konuk olmanız mümkün. Bu katta ayrıca rengarenk puf koltuklara oturup Yeşilçam filmlerini dilediğinizce izleyebileceğiniz bir alan da bulunuyor. Üç Boyutlu Sinema Bölümünde efsane ‘Hababam Sınıfı” ve “Üç Tekerlekli Bisiklet” filmlerinin 3 boyutlu halleri izlenebiliyor.

İkinci katta çekimlerde kullanılan kameralar, kostümler, posterler, sinema tarihine ilişkin bilgi ve belgeler sergileniyor. Üçüncü katta ise süreli sergiler yer alıyor.

 

İSTANBUL SİNEMA MÜZESİ AÇILIŞ GÜNLERİ VE SAATLERİ

İstanbul Müzesi pazartesi hariç haftanın her günü 11:00 ile 19:00 saatleri arasında açık.

 

İSTANBUL SİNEMA MÜZESİ FOTOĞRAFLAR

 

İSTANBUL SİNEMA MÜZESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ 

Adres: Atlas Pasajı No: 131, 34433 Beyoğlu / İstanbul

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir