İftarda Çocukla Gidilecek, Oyun Alanlı Restoranlar

1 – DEVELİ KEBAP, ATAŞEHİR

İftarda Çocukla Gidilecek, Oyun Alanlı Restoranlar serimizin ilki olan, Samatya’dan İstanbul’un dört bir yanına dağılan Develi Kebap’ın Ataşehir şubesindeki çocuk oyun alanı, gördüğüm en büyük oyun alanlarından biri. Çocuk oyun alanında üç dört tane oyun ablası birden var. Restoran da çok büyük olduğu için çocuklar alana alınırken masa numarası ile isimler eşleştirilerek alınıyor. İçeri de büyükçe bir top havuzu, şişme kaydırak, resim yapabilmeleri için masalar, boya kalemleri ve farklı yaşlara uygun oyuncaklar mevcut. Mekan hafta sonları sunduğu kaliteli  açık büfe kahvaltısına oyun alanı artısıyla çok fazla müşteri çekmekte.

 
Yemek menüsüne gelince, bildiğimiz Develi kalitesi. Kuzular dönerlerini yedikten sonra oyun alanına koşarken, sizler muhammaranın, fark yaratan leziz çiğ köftenin, antep usülü dışı kıtır içli köftenin ve gavurdağ salatası eşliğinde fıstıklı kebabın tadını çıkarabilirsiniz.
cocuk_parkli_restoran_develi_atasehir

DEVELİ KEBAP ATAŞEHİR

2 – DEVELİ KEBAP, KALAMIŞ

Aynı Develi kalitesi. Yazın Kalamış Marina’ya nazır bahçesinde gün batımını izleyebilmek çok keyifli. Oyun âlânı da gayet ferah, tercih edilirse oyun ablaları çocukların yemek yemelerine yardımcı oluyorlar.
cocuk_parkli_restoran_develi_kalamis

ÇOCUK PARKLI RESTORAN, DEVELİ KEBAP KALAMIŞ

3 – SAHAN VEGA, ATAŞEHİR

İftarda Çocukla Gidilecek, Oyun Alanlı Restoranlar listemizin 3. olan Sahan, çocuk oyun alanı konusunda kendini aşmış bir restoran. Kaydırak, langırt, oyuncaklar, çocuklara özel masalar, sandalyeler, lavabo ve klozetler çok iyi düşünülmüş ama mekan asıl farkı “Çocuk Mutfağı” konseptiyle yaratmış. Burada minik aşçılar beyaz önlüklerini takıp, kafaya aşçı kepini geçirdikten sonra hamur açıp, fındık lahmacun, peynirli pide hazırlıyorlar. Ablalarının yardımıyla fırında pişirip, afiyetle yiyorlar. 🙂 
cocukla_gidilecek_restoran_sahan_vega_atasehir

ÇOCUKLA GİDİLECEK RESTORAN, SAHAN VEGA ATAŞEHİR

 
Oyun alanında hafta sonları palyaço da oluyor, oyun kuruyor. Böylelikle kuzular arkadaşlarının doğum günü partisindelermişcesine eğlenirken sizler de kuru patlıcan dolması, sahan kebap, soğan kebabı, şişten ali nazik ve katmer gibi spesiyallerinin tadını çıkarabilirsiniz. Mekan büyüklüğü sebebiyle cumartesi akşamları uğultulu oluyor, serviste aksamalar yaşanabiliyor, daha sakin günleri tercih etmenizi tavsiye ederim.
 
cocuk-oyun-alanli-restoran_sahan_vega

SAHAN VEGA ATAŞEHİR

4 – KAŞIBEYAZ, WATERGARDEN ATAŞEHİR

Anadolu yakasının merkezi olmaya doğru adım adım yaklaşan Ataşehir’de geçtiğimiz sene açılan Watergarden İstanbul tam bir restoran cenneti. Ateşli ve müzikli havuz showları ile de kitleleri kendine çeken Watergarden’daki en özel restoran şüphesiz ki, İstanbul’da kebap deyince akla ilk gelen isimlerden olan KAŞIBEYAZ.

KAŞIBEYAZ WATERGARDEN’DA İSKENDER KEBAP

Muhteşem bir iç dekorasyon, havuz şovları ile içiçe bir teras, Kaşıbeyaz lezzeti ve servis kalitesi. Çocuklu aileler için en güzeli de başarılı bir oyun alanı. Gidilesi, denenesi, Gezenti Anne tavsiyesi.⠀

KAŞIBEYAZ ATAŞEHİR ÇOCUK OYUN ALANI

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

5 – ADANA DOSTLAR, ATAŞEHİR

İftarda Çocukla Gidilecek, Oyun Alanlı Restoranlar listemizin beşincisi olan Adana Dostlar, Palladium’un tam karşısında, ambiyans olarak pek bir güzelliği olmamakla beraber cacığı, gavurdağı, karışık minik diye tabir ettikleri fındık lahmacun ve peynirli pidesi, adanası, patlıcan kebabı, kaburgası, çöp şişi ve finalde dondurmalı ılık kadayıfıyla gönüllerde taht kurmuş mekan. Servis gayet hızlı, garsonları güler yüzlü. Fiyatlar eskisi kadar uygun değil ama yine de bölgedekilerin bir tık altı.  
 
cocuk_oyun_alanli_restoran_adana_dostlar_kebap

ÇOCUK OYUN ALANLI RESTORAN, ADANA DOSTLAR KEBAP

 
Kapalı oyun alanı oldukça primitif olmasına rağmen, oyun ablaları samimi ilgileriyle çocukların gönlünü fethediyor. Yaz ayları kullanılan açık oyun alanı, bahçede, anne baba masalarının dibinde, 0-6 yaş grubu için yeterli kapasitede.  Çoğu oyun alanında olduğu gibi burada da talep edilirse oyun ablaları çocukların yemek yemelerine yardımcı oluyorlar.
 

6 – HASAN KOLCUOĞLU, ÇEKMEKÖY

Dışarıdan Eltes Gold Residence’ın altındaki fast food restoranlarından biri gibi gözükmesine rağmen içeri girildiğinde  beyaz masa örtülü, çocuk oyun alanlı,  hatta hatta canlı fasıllı  bir restoran olduğu farkedilen kebapçı.
cocuk_oyun_alanli_restoran_cekmekoy

HASAN KOLCUOĞLU ÇEKMEKÖY

Konsept çeşit çeşit mezelerin, pastırmalı humus, güveçte mantar gibi ara sıcakların, uzun tahta sinide getirilen metrelik karışık etlerin müşteriye ne zaman getirelim diye sormadan etmeden ardı ardına yağdırıldığı standart Kolcuoğlu sunumu. Oyun alanı yeterli ama oyun ablasının pek yönlendirici olduğu söylenemez. Yine de bölgedeki sitelerde oturanlar için yakınlığı sebebiyle alternatif olabilir…
cocuk_oyun_alanli_restoran_cekmekoy

ÇOCUK OYUN ALANI OLAN RESTORAN, HASAN KOLCUOĞLU ÇEKMEKÖY

 7 – ET-INN, SAHRAYICEDİT

T-bone Steak ile patlıcan kebabı, künefe ile volcano‘ yu birarada bulabileceğiniz steak house ve kebapçı konseptini birleştirmiş İftarda Çocukla Gidilecek, Oyun Alanlı mekanlardan biri ET-INN. Havuz başındaki bahçesi de, iç mekânı da oldukça büyük, modern bir şıklıkta dekore edilmiş bir çocuk oyun alanlı restoran.
 
cocuk_oyun_alanli_restoran_et_yenisahra

ET INN STEAK HOUSE VE KEBAP

Yaz ayları için bahçede büyük bir parkı, kış ayları için de alt katta iki tane oyun odası bulunuyor. Bu odalardan biri 0-6 yaş grubuna uygun renkler ve ekipmanlarda donatılmışken, diğeri 6 yaş üstü için playstation, karaoke, buz hokeyi gibi fasilitilere sahip. Oyun ablaları çocukları burada da yalnız bırakmıyor. 
cocuk_oyun_alanli_restoran_et_inn

ÇOCUK OYUN ALANI OLAN RESTORANLAR, ET INN STEAK HOUSE

 

8 – ÖZGÜR ŞEF STEAK HOUSE

Batı Ataşehir’de Kentplus Sitesi’nin iki etabı arasında konumlandırılmış iftarda çocukla gidilecek mekanlardan Özgür Şef Steakhouse Ataşehir, sokak arası lokasyonuna ve devasa iç mekanına rağmen her daim dolup taşan çocuk oyun alanlı bir restoran. Steakhouse konseptinin ilk temsilcilerinden olan Özgür Şef Steak House’da rokfor ve isli çerkez peynirlerine Özgür Şef’in leziz füme etleri yarenlik ediyor. Ardından yine erimiş cheddar peynirinin eşlik ettiği ŞAŞLIK Brezilya usulü şişler ile servis ediliyor. SUCUK, MERGUEZ ve KÖFTE trio’su muhteşem. Final tabi ki Antep mutfağının göz bebeklerinden KATMER ile yapılıyor.
Özgür Şef hakkındaki detaylar için tıklayın…
cocuk_oyun_alanli_ozgur_sef

ÇOCUK OYUN ALANLI ÖZGÜR ŞEF

– CAFE LOCALE, ATAŞEHİR

Peki çocuk oyun alanı olması için illaki bir kebapçıya ya da bir balıkçıya mı gitmek zorundayız? Şöyle bir hamburger, pizza ya da kahve tatlı keyfi yapabileceğimiz bir yer yok mu? İşte bu ihtiyaca cevap verecek restoran Cafe Locale geçtiğimiz yıl, Batı Ataşehir’de açıldı. Yeşil ve kırmızı renklerin hakim olduğu mekanın yüksek tavanı, cam kubbesi ve her şeyden öte tam ortasında konumlandırılmış 80 yıllık zeytin ağacı göz alıcı. 

 
cocuk_parkli_kafe_atasehir

CAFE LOCALE ATAŞEHİR

 
Siz bu ağacın altında Müslüm Şef’in mutfağından çıkan lezzetlerin keyfini sürerken, çocuklar yanınızda oturmaktan sıkılırlarsa alt kattaki oyun alanında oyun ablalarıyla vakit  geçirebiliyorlar. Mekanın Pazartesi günü bile dolu olduğu göz önüne alınırsa, hafta sonu ve özel günler için rezervasyon şart… 
 
cocuk_parkli_kafe_atasehir

ÇOCUK OYUN ALANLI KAFE, CAFE LOCALE ATAŞEHİR

Hafta sonu kahvaltıları için de güzel bir alternatif olan Locale’in iki kişilik kahvaltı tabağı dört kişiyi doyuracak kadar çeşitli. Çocuk oyun alanlı Cafe Locale için tıklayın.

10 – LUNA YEMEK VESAİRE

İşte size kebap veya balık yemeden de çocuklarınızı oyun alanına bırakabileceğiniz, pizzanızın, salatanızın yanında sodanızı, tatlınızın yanında kahvenizi yudumlayacağınız, ister tek başınıza kitabınızı okuyup ister arkadaşınızla sohbet edebileceğiniz çok şirin bir kafe restoran.
cocuk_oyun_alanli_kafe_atasehir

LUNA YEMEK VESAİRE ATAŞEHİR

Luna Yemek Vesaire’nin kendisi de iki çocuk annesi olan işletmecisi için çocuk oyun alanı konusu o kadar değerli ki bu alana restoranın geri kalan kısmı büyüklüğünde yer ayırdığı yetmemiş bir de çocuk alanını restoranın  havuza bakan en güzel manzaralı yerine konumlandırmış. Çocuk oyun alanı hijyeni konusunda da üstün çaba sarf eden mekanın lezzetleri de yaratıcılık konusunda çok takdir ettiğim Şef Deniz Yaşar’a emanet.  Hurmalı incir tatlısı ve pişmaniyeli cheesecake denenesi, Gezenti Anne tavsiyesi.
cocuk_oyun_alanli_kafe_atasehir

ÇOCUK OYUN ALANLI KAFE, LUNA YEMEK VESAİRE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir