İzmir’de Yöresel Yemekler Nerede Yenir? Balmumu Lokanta

Sıra dışı bir ambiyansta, yeme içme camiasının duayenlerinden Ahmet Güzel Yağdöken’in ellerinden çıkmış her biri birbirinden özel, anne reçeteli enfes lezzetlerin tadına bakmak istiyorsanız Alsancak’ta konumlandırılmış İzmir’de Yöresel Yemekler Nerede Yenir? sorusuna cevap olan Balmumu Lokanta’ya yolunuzu düşürmelisiniz.

İZMİRDE YÖRESEL YEMEKLER NEREDE YENİR?

İzmir Gourmet Guide’ın yaratıcısı, hem mutfağı hem kullandığı malzemeye hakim bu coğrafyanın yetiştirdiği bir gastronomi adamı olan Ahmet Güzel Yağdöken’in Ege lezzetlerini sunduğu mekanı Balmumu Lokanta, Alsancak’ta çok büyük olmayan, sizi geçmişe ışınlayan dekorasyonu ve şevketi bostan, acı radika, kabak sıyırma, azman gibi zeytinyağlılar başta olmak üzere Alaşehir kapaması, keşkek ve benzeri yöresel lezzetler ile öne çıkan bir lokanta.Fotoğraftaki yumurtalı makarna hamurunun kızartılarak kat kat büyük tepsilerde hazırlanmasıyla yapılan Paşa Böreği beni çocukluğuma götüren bir baş yapıt.

BALMUMU LOKANTA – AHMET GÜZEL YAĞDÖKEN

Farkı görmek için Balmumu Lokanta’ya uğrayın, hem yemeklerinin tadına bakın hem de Ahmet Bey’in hoş sohbetinin keyfini çıkarın.

BALMUMU LOKANTA

Adres: Konak Mahallesi, 1388 Sokak. No: 5/C Alsancak, İZMİR

Telefon: 0 (232) 421 20 24

 

İzmir’deki diğer lezzet durakları için tıklayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir