Göktürk Göleti Tabiat Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? 2024 Giriş Ücreti Nedir?

İstanbul’da şehrin kaosundan doğaya kaçış  noktalarından biri olan Göktürk Göleti Tabiat Parkı, Eyüp ilçesi’nde yer alıyor ve ismini tabiat parkının içerisinde yer alan Göktürk Göleti’nden alıyor. Meşe ve gürgen ağaçların oluşan ormanlık alanla çevrelenmiş gölet doğada huzur bulmayı sevenler için piknik, yürüyüş ve bisikletle gezi imkanı sunuyor. 

 

GÖKTÜRK GÖLETİ TABİAT PARKI NEREDE? NASIL GİDİLİR?

Göktürk Göleti Tabiat Parkı’na özel aracınız ile gitmek için Hasdal-Kemerburgaz yolu üzerinden Göktürk merkezine ulaştıktan sonra İhsaniye yolunun başlangıcında sağ tarafta bulunan parka giriş yapılabiliyor. Otopark mevcut. Toplu taşıma ile gelmek isteyenlerin ise, “48 Göktürk-Mecidiyeköy”, “48A Göktürk-Kazlıçeşme”, “48E Göktürk-Eminönü”, “48L Göktürk-4.Levent”, “48KA Kemerburgaz-Arnavutköy” otobüslerini kullanmaları gerekiyor.

 

GÖKTÜRK GÖLETİ TABİAT PARKI’NDA NELER YAPILABİLİR?

İnstagram için muhteşem fotoğraflar çekmenin yanı sıra:) Göktürk Göleti Tabiat Parkı’nda göl kıyısında piknik yapabilir,gölde balık tutabilirsiniz. Ayrıca orman içindeki parkurlarda doğa yürüyüşü yada koşu yapabilir, bisiklet sürebilirsiniz. Orman yürüyüşünde sincaplara, köstebeklere, kirpilere, kaplumbağa ve kurbağalara rastlamanız mümkün.  Dilerseniz yiyecek içeçek almak için Tabiat Parkı içinde bulunan büfeden faydalanabilir, dilerseniz de yemeğinizi park içinde bulunan kır lokantasında da yiyebilirsiniz. Göktürk Göleti Tabiat Parkı’nda belirlenmiş alanlarda mangal yapmak da serbest.

 

 

GÖKTÜRK GÖLETİ TABİAT PARKI 2023 GİRİŞ ÜCRETİ NEDİR?

Göktürk Göleti Tabiat Parkı’na giriş için kişi başı yaya veya bisikletli olarak 12 TL, Motorsiklet için 24 TL, Otomobil için 35 TL ödemeniz gerekiyor.

 

 

GÖKTÜRK TABİAT PARKI’NDAN FOTOĞRAFLAR (RESİMLER)

 

 

Gezenti Anne’yi İnstagram’da takip etmek için tıklayın.

 

İstanbul’da Hafta Sonu Çocuklarla Doğada Gezilecek En Güzel 25 Yer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir