Fethiye’deki En İyi Balık Restoranı

FETHİYE'DE BALIK RESTORANI

FETHİYE’DEKİ EN İYİ BALIK RESTORANI

Mevsim sonbahar ya, günlerin de kısaldığı aşikar, ama hala havalar ılıman. Meyhanelerin masaları hala dışarda. Şöyle oturup bir sonbahar akşam üstü tam balık yeme zamanı. Masada buharı tüten rakı bardakları, etrafta anason kokuları. Fonda bir ud, bir kanun, bir keman ve güzel bir sesten hüzzam makamı da oldu mu değmeyin keyfimize. Asırlardır bu topraklarda balık dendi mi yanında mutlaka rakı da vardır. Olmazsa manzara bozulur, fotoğraf eksik kalır…

Geçenlerde Fethiye Marina’da denize sıfır, çok güzel bir lokasyonu olan Yengeç Restoran’da hem yediklerimin tazeliği ve lezzeti, hem de tadına doyamadığım o muhabbet hala aklımda.

Fethiye Marina’da hizmet veren Yengeç Restoran’ın İstanbul balıkçıları standartlarındaki hizmet kalitesi şaşırtıcı, tüm mezeler ve deniz ürünleri çok taze, koparma salata, enginar fava, lavunya ve Yunan usulü orta sertlikte pişirilmiş taze ahtapot çok başarılı. Fiyatlar gayet mantıklı. Fethiye’ye yolu düşenlerin atlamaması gereken bir lezzet durağı.

Yine mevsimler dönecek ve tatil zamanı gelecek, şimdiden notunuzu alın lütfen. Eğer yolunuz Fethiye – Ölüdeniz – Göcek civarına düşerse uğramanız gereken mekanların başında Yengeç Balık Restoranı var, niye böyle yazdığımı gidince daha iyi anlayacaksınız.???

FETHİYE YENGEÇ RESTAURANT
Karagözler, Fethiye, Muğla,
0 (252) 6128383

Fethiye’de Kahvaltı Nerede Yapılır?

Fethiye’de Denize Sıfır Ekolojik Otel, Yonca Lodge, Yorumlar

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir