ÇOCUKLARLA ETKİNLİK: PAKOLİNO AKTİVİTE KUTULARI

Pakolino1

Çocuklarımızın tabletlere uzun süre maruz kalmalarının davranış bozukluklarına yol açtığının farkındayız ama çoğu zaman onları oyalamak konusunda alternatifsiz kaldığımız için işin kolayına kaçıyor, ellerine tablet veya telefonu tutuşturuyor,  ‘başka türlü durmuyor’ deyip içten içe çektiğimiz vicdan azabını azaltmaya çalışıyoruz.

ÇOCUKLARLA ETKİNLİK

Gerçekten de günlük hayatın yorucu temposunda, çocukları için her zaman yeni oyunlar yaratmaya fırsat bulamıyoruz. İşte tam bu noktada 3-7 yaş çocuklara yönelik aylık aktivite kutuları hazırlayan Pakolino, anne ve babaların yardımına hızır gibi yetişiyor.

Pakolino2

Aylık üyelik sistemi ile çalışan Pakolino setinde her ayın farklı bir teması var ve tüm aktiviteler için gerekli olan malzemeler kutunun içinde yer alıyor. Ekstradan bir şey satın almanıza, evden bulup buluşturmamıza gerek kalmıyor. Eğlenceli çizim ve anlatımlarla hikayeleştirilen aktivitelerin nasıl yapılacağını anlamak hiç zor olmuyor ve oyun sürecinden neredeyse çocuklar kadar siz de keyif alıyorsunuz.

Pakolino3

Her ayın kutusunda, kaliteli malzemelerle hazırlanmış ve ayın temasına uygun 3 tam kapsamlı aktivitenin yanı sıra ekstra bulmaca, aktivite, kesme-yapıştırma ve boyamanın bulunduğu bir ek kitapçık bulunuyor. Uzman pedagoglar tarafından hazırlanmış Pakolino aktiviteleri, yaratıcılık ve dil gelişimi gibi toplam 7 gelişim alanına odaklanıyor.

Pakolino

Çocuklarımın anaokulu sürecinde okuduğum kaynaklar en kalıcı öğrenmenin oynayarak öğrenme olduğu konusunda hem fikirdi. O yüzden ben de bu sebeple bilgi depolayan okullardan ziyade oyuna ağırlık veren okulları tercih ettim.

Pakolino aktivite kutuları işte tam da bu mantığa uygun olarak çocuklarımızı oynarken eğitiyor. Oyun oynamak keyifli olduğu için bol bol tekrar yapılıyor ve öğrenilenler pekişiyor. Pakolino abonelik sistemi ile çalıştığı için her ay yollanan kutular ile eğitim konulara her ay çeşitleniyor, çocukların yetkinlikleri gelişiyor.

Biz çalışan annelerin en büyük kaygısı çocuklarımıza yeterince zaman ayıramamak. Mühim olan onlarla çok zaman değil, kaliteli zaman geçirmek şeklindeki açıklamaları sıkça duyuyor ama geçirdiğimiz zamanı kaliteli kılmak konusunda zorlanıyoruz. Pakolino kutularındaki etkinlikler hem çocukları, hem de doğru bir şeyler yaptığımızı hissettirdiği için bizi mutlu ediyor, çocuğumuzla girdiğimiz bu pozitif etkileşim birbirimize yakınlaştırıyor ve kaliteli zaman ifadesinin hakkı tam anlamıyla verilmiş oluyor.

Pakolino’nun aylık, 3 aylık ve 12 aylık üyelik sistemleri mevcut. Siz de benim gibi bu setlere Gezenti Anne avantajı ile ulaşmak için tıklayın...

 

 

 

 

 

2 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir