Londra’da Midye Dolma Nerede Yenir? The Midyeci

İngiltere’de, özellikle Londra’da yaşayan Türklerin sayısı çoğaldıkça, Türk mutfağına ait lezzet çeşitliliği gün geçtikçe artıyor. Midye dolma restoranı olarak hem İngiltere sınırları içerisinde hem de tüm Avrupa’da resmi ilk marka olan The Midyeci her gün taze olarak hazırladıkları midyeleri İngiltere’de yaşayan Türklerle ve Türk sokak lezzetlerini seven İngilizlerle buluşturuyor.

The Midyeci midye dolmaları her sabah Canary Wharf’da bulunan Billingsgate Fish Market’ten günlük, taze olarak tedarik ediyor. Midyelerin Fish Market’e olan yolculuğu ise midye yetiştirme kültürü çok eskilere dayanan İskoçya Shetland Adası’ndan başlıyor. Midye dolmaların klasik midye dolmanın dışında karidesli, acı soslu, özel soslu ve köri soslu çeşitleri de bulunuyor. Soslar sebze çeşnisi ve çeşitli baharatlar ile hazırlanıyor.

Midye dolmalar hem restoranda servis ediliyor hem de paket servisle Londra içine aynı gün, İngiltere’nin diğer şehirlerine ise ertesi gün ulaştırılıyor. Gün sonunda satılmayan midyeler atılmak durumunda ama “Too good to go” platformuyla satışa sunularak olabildiğince israftan kaçınılıyor. Midye dolmaya ek olarak kalamar tava, karides tava, midye burger, balık ekmek, balık dürüm ve midye tava çeşitleri de mevcut.

Fiyatlardan örnek vermek gerekirse klasik midye dolmanın paket servisteki ücreti 15 adet için 8.55 £, 45 adet için 22.45 £. Restoranda ise küçük porsiyon 6,5 £, büyük porsiyon 9.5 £.

 

THE MİDYECİ

Adres:  505 Kingsland Rd, London E8 4AU

Telefon: 07400 734583

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir