Büyükada’da Ne Yenir? Nerede Yenir?

BÜYÜKADA’DA DONDURMA NEREDE YENİR?

Büyükada’ya vardıktan sonra vapur dönüş saatlerini kontrol edip doğru Prinkipo dondurmacısına uğramalı, hem sunum hem lezzet olarak sizi mutlu edecek Prinkipo’nun süslü püslü külahlarda sunulan rengarenk dondurmalarından almalı, elinizde dondurma, sahile doğru uzanıp ada havasını içinize çekmeye başlamalı.

TARİHİ PRİNKİPO DONDURMACISI

BÜYÜKADA’DA MANZARA EŞLİĞİNDE YEMEK NEREDE YENİR?

Aya Yorgi Manastırı’nın hemen yanında bulunan Yücetepe Kır Gazinosu’nda aşağıda Büyükada’nın harika manzarasının keyfini sürebilir, manzaraya nazır çay, kahve ya da buranın kendi üretimi olan şaraplarından  yudumlayabilirsiniz. Aynı zamanda restoran olarak da hizmet veren ve ızgara etleri oldukça başarılı olan Yücetepe Kır Gazinosu eski ada ruhunu en iyi yaşatan mekanlardan biri.

YÜCETEPE KIR GAZİNOSU

BÜYÜKADA’DA MİDYE TAVA, KOKOREÇ VE KÖFTE NEREDE YENİR?

Yeşile, denize doyduysanız Büyükada çarşısına geri dönebilir, çarşı içindeki nostaljik havayı soluyabilirsiniz. Karınlar zil çalmaya başladığında Altın Fıçı’nın meydana attığı masalara bizim favorimiz midye tava, patates ve kokoreç üçlüsünü götürebilir ya da hemen yakınındaki Köfte & Piyaz’ı tercih edebilirsiniz. Bu lezzette bir piyaz daha önce yememiş olabilirsiniz.

 

BÜYÜKADA ÇARŞISINDA KÖFTE & PİYAZ

BÜYÜKADA’DA PATATES KROKET NEREDE YENİR?

Yalovalı Kardeşlerin işlettiği Şarküteri’de patatesli kroket ve kadınbudu köfte yemek de Büyükada lezzet keşiflerinin olmazsa olmazı. Böyle bir lezzetteki patates kroketin müdavimi olmanız işten bile değil. Fotoğraf için Reha Tartıcı’ya teşekkürler.

BÜYÜKADA YALOVALI KARDEŞLER ŞARKÜTERİ’DE PATATES KROKET

BÜYÜKADA’DA SOĞUK KAHVE NEREDE İÇİLİR?

Splendid Palace Otel’in kafesi Cafe Spitz’de karadutlu ve çikolatalı naneli dondurma yemek ya da soğuk kahve içmek de oldukça keyifli.

BÜYÜKADA CEFE SPITZ

 

Büyükada Kahvaltı Mekanları ve Fiyatları

1 Comment

  • Sohbet dedi ki:

    ahh ahhh şu rakı masalarını görmesek olmazmı arkadaş canımız çekiyor rakı masası köfteler off be büyük adaya gittiğimde deneyeceğim şeylerden biri :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir