Boğazda Balık Nerede Yenir? VİLLA BOSPHORUS Çengelköy

Karşınızda ışıl ışıl köprü ve boğaz manzarası olduğu yetmiyormuş gibi, bir balıkçı kasabasındaymışcasına kumsalda dalgalar ve sandallarla iç içe rakı balık keyfi yapabileceğiniz, yaz akşamlarında açık hava ambiansını en çok sevdiğim balıkçı olan Villa Bosphorus Çengelköy Boğaz’da Balık Nerede Yenir? sorusuna cevap oluyor.
Boğazda Balık Nerede Yenir
Daha önceki ziyaretlerimizde lezzet anlamında fark yaratmayan ama hayal kırıklığı da yaşatmayan mekan, bu kez de benzer bir performans sergiliyor. Sıra dışı bir mezesi yok. Levrek marin ve köz patlıcan başarılı. Beluga Fish Gourmet’de tanıyıp sevdiğim soğanlı ezme domates salatasını burası da menüsüne eklemiş ama öyle bir acı koymuşlar ki yiyemiyor, balıkçılardaki değişilmezimiz peynirli roka domates salatası ile değiştiriyoruz.

Çocuklar için sipariş ettiğimiz balık köftesi ve ahtapot standart bir lezzette. Ahtapot, derisi çıkartılarak ızgara edilmiş anlam veremiyoruz. Oğlumun yaptığı ‘Sosis mi yiyorum ahtapot mu anlamadım’ yorumuna katılıyor, ahtapotun vantuzlu versiyonunu rica ediyoruz. Böyle anlarda Yunan adalarını çooook arıyoruz.

Ortaya söylediğimiz tereyağda karides sonrasında yine ortaya barbun tava söylüyoruz. Develi Marin’in bayat barbunlarından sonra dışı çıtır içi yumuşacık ve tazecik barbunlar lokum gibi geliyor, mutlu oluyoruz. Çocuklar finali dondurmalı sufle ile yapıyor, istemeye istemeye bu muhteşem manzara ile vedalaşıyoruz.

VILLA BOSPHORUS

Hüsamettin Ertürk Sk. No:13, Çengelköy/İstanbul

0 (216) 4228080

Denize sıfır diğer balık restoranları için tıklayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir