Boğaz Manzaralı Balıkçı,USKUMRU BALIK Anadolu Hisarı

Alın size muhteşem manzarasının hakkını veremeyen bir başka balık restoranı daha. Misina Balık, Feneryolu Ayvalık Balıkçısı, Beluga gibi balıkçılar niçin deniz kenarında değil? Bizim niye aynı anda hem gözümüz gönlümüz açılıp hem damağımız şenlenemiyor? İsyanlardayım a dostlar:) Rumeli Hisarı’ndan kalkan ücretsiz tekneleri ile Lacivert’in yan komşusu boğaz manzaralı Balıkçı,USKUMRU BALIK Anadolu Hisarı’na keyifli bir tekne yolculuğu ile ulaşıyorum.
Deniz kenarındaki masamızın konumuna bayılıyorum ama o da ne masamız biz gelmeden mekanın zevkine göre mezelerle donanmış bile. Alakart bir balıkçıda ilk kez böyle bir tablo ile karşılaşıyorum. Mezeleri hemen kendi tercihlerimizle değiştiriyoruz. Köz patlıcan, deniz börülcesi, ahtapot gibi standart mezelerin dışında tercih edebileceğimiz farklı hiç bir mezeye rastlamıyoruz. Yaratıcılıktan bu kadar yoksunlar yazık. Başlangıçlardaki tek güzellik domates salatası oluyor.
Ara sıcaklar da keza öyle. Tereyağda karides, ahtapot ızgara, kalamar tava ve ızgaradan başka bir şey sayamıyor garson. Ha bir de fener kavurma diyor, ondan getir o zaman. Bu kadar yağlı bir fener kavurma,bu kadar lezzetsiz bir fener balığı ilk kez yiyorum. Çocuklara söylediğimiz balık köftesi de vıcık vıcık yağlı. Birileri bunlara lezzetin yağı boca ederek sağlanamayacağını anlatsın.
 En sevdiğim ara sıcak olan ahtapot ızgaranın görseli bizi heyecanlandırsa da yumuşak olmasına rağmen bir lezzetsizlik var, anlam veremiyorum. Balık olarak söylediğimiz bir porsiyon sarı kanatın tek bir sarıkanat olarak servis edilmesi gecenin son bombası oluyor. Lüferle karıştırdılar herhalde! Sadece manzaranın lezzet yoksunu bir mekanı nasıl bu kadar doldurabildiğini anlayamamış bir şekilde Uskumru ile vedalaşıyoruz.
 USKUMRU BALIK
Körfez Cad. No:55
Anadolu Hisarı
Beykoz / İstanbul
0 (216) 4601615
Uskumru Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Denize sıfır diğer balık restoranları için tıklayın…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir