Bahar Esintileri Beraberinde Tatil Planlarını da Getirir

Yorucu ve yoğun bir sezonun sonlarına doğru içimizden bir ses “tatil tatil” diye seslenmeye başlar. İznimizi ne zaman kullansak, kaç gün çıksak tatile diye başlarız düşünmeye. Aslına bakarsak tatil planı yapmak bizim ülkemizde çok eskilere dayanmaz. Öncesinde tatil kelimesi yazlıklara gitmek ya da günü birlik bir yerlerde denize girmek demekti. Ancak son yıllarda her geçen gün daha da artmaya başlayan bu planlar oldukça kapsamlı hale geldi. Bir kaç günlük yurtiçi ya da yurtdışı turları, tatil köylerinde deniz, kum, güneş üçlüsü ile dinlenmek veya cruise gemileri ile yapılan deniz üzeri tatillerini tercih edenler artmaya başladı.

Herkesin bütçesine uygun tatillerin çeşitleri artmaya başlayınca da öncesinde gidilecek yere göre yapılan hazırlıklar da değişti. Tatil planı yaparken ilk olarak nasıl bir tatile ihtiyacımız olduğunu belirlemek gerekiyor. Yeni yerler keşfetmek aşkıyla çıkılan bir seyahat mi yoksa sıcak kumlardan serin sulara atlarken bronzlaşmak isteyeceğimiz bir tatil mi? Bunu belirledikten sonra eğer deniz kum güneş tatili ise gideceğimiz yerin denizinin temizliği ve güvenliğinden tutun da kalacağımız otelin konumuna kadar her şeyi öğrenmeliyiz. Yok, eğer kültürel bir tür istiyorsak gezeceğimiz, keşfedeceğimiz müzelerin, meydanların, kasabaların yani tarihi yerlerin listesini çıkarmalıyız. Sonraki önceliğimiz tabii ki gideceğimiz yeri ayarlamak yani otel, motel, pansiyon veya her şey dâhil bir tatil köyü fark etmeksizin önceden rezervasyon yaptırmak işimizi kolaylaştırır. Bir diğer önemli konu da nasıl gidileceğidir. Uçak, otobüs ya da araba ile gidilip gidilmemesidir. Uçak ile gidilecekse biletleri önceden almak daha uyguna gelecektir. Araba ile gidilecekse yola çıkmadan önce benzininin kontrol edilmelidir. Sonrasında ise en önemli kısma geliyoruz. Bavul hazırlamak ayrıca tatil planı yaparken en uğraş verici bölümdür. Yeni kıyafetler, terlikler, sandaletler, bikiniler, mayolar, çantalar, deniz elbiseleri, fotoğraf makinemiz için yedek şarj, kamera ya da filmli makine kullanıyorsak yedek filmler almak çok eğlenceli oluyor ama sıra onları bavula yerleştirmeye gelince bu son derece eğlenceli durum birden sıkıcı hale geliyor. Hiç bir şeyi unutmadan yerleştirmek istiyorsanız eğer benim uyguladığım yöntem bavulu bir hafta öncesinden açık bir şekilde odanızda bulundurmak ve aklınıza gelen, kullanmayacağınız ürünlerden başlayarak tek tek yerleştirmek, en son gitme zamanı geldiğinde ise de her şeyi kontrol edip bavulu kapatmak. Aradığımız tatilin nasıl bir şey olacağına karar verdikten sonra zaman uyuyorsa eğer erken rezervasyonlardan yararlanmaktan kaçınmayalım. Benim aradığım tatil hem yeni yerler keşfedebileceğim, yeni insanlar tanıyabileceğim ve bol bol da sosyal medya hesabıma koyabileceğim bir kültür turuydu. Ben koca bir sene beklediğim tatilimi, Jollytur’ un içerisinde her tarzda tatili bulundurduğu sitesinde buldum.

Aradığımız her türlü tatili Jollyturda bulabiliriz. İster yurtiçi ve yurtdışı kültür turu ister doğa ve spor tatili istersek de yurtdışı otellerinde konaklayabileceğimiz yeni sezona bomba gibi hazırlayabileceğimiz bir tatil olsun fark etmez. Size ısrarla gelmeyen bu yaz mevsimi için faydası olabileceğini düşündüğüm bir kaç tatil önerisi vermek istedim. Umarım biraz olsun heyecanlanmış ve planlarınızı yapmaya başlamışınızdır. Haydi, şimdi hemen internetten Jollytur’un sitesine girin ve ilk aşama olan bilgi almaktan başlayın. Biliyorum aslında hepiniz plan kısmını çoktan aştınız da iş gideceğin yeri bulmaya, rezervasyonlara, alışverişe ve bavulu toplamaya kaldı. İşin en keyifli kısmı için hiç durmayın başlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir