Bağdat Caddesi’nde Yemek Nerede Yenir? BRASSERIE NOIR

Brasserie Noir, Bağdat Caddesi’nin son dönemdeki en popüler mekanlarından biri. Önceden yine Suadiye’de Rotisserie Noir olarak hizmet veren işletme, adında geçen Brasserie kelimesi ile Fransız restoran türüne çağrışım yapmasına rağmen sahibi Oğuz Kaan Ermeç’in tabiriyle dünyada yeni mutfak trendlerinden “fun kitchen” ekolünü benimsemiş bir mekan. Ambiyansı ve yemeklerinin lezzeti ile kısa sürede Kadıköy ve Bağdat Caddesi’nin en popüler mekanlarından biri olmayı başarmış. 120 kişilik mekanda rezervasyonsuz yer bulmakta güçlük çekebilirsiniz.

Mekanın menüsünün en büyük özelliği çok zengin seçeneklerden oluşması. Siz seçiminizi yaparken önünüze servis edilen sarımsaklı zeytinyağı ve Fransız tereyağlı sıcak tombik ekmekten oluşan kuver ile mekanın patisserie tarafının ne kadar kuvvetli olduğunu hemen fark ediyorsunuz.
Başlangıçlardan en beğenilen lezzetler Keçi Peynirli Tart, Noir Usulü Acılı Karides ve Tatlı Soslu Çıtır Dana.

Burger konusunda da iddialı olan mekanda poğaça ile uyarlanmış Islak Hamburger de türünün meraklıları için iyi bir tercih olabilir. Balıkesir’den özel olarak gelen ve hem halka hem de sotelenmiş olarak sunulan Kokoreç de menüde yer alan sokak lezzetleri arasında. Ana yemekler içinde en dikkat çekeni, çıtır çıtır kıvamıyla Ördek But Confit.

Tatlılar olarak, tarçınlı donut, profiterol, sufle gibi seçeneklerin yanında Noir Usulü Rokoko da özellikle Kadıköylüler için nostaljik bir seçim olabilir.

Brasserie Noir
Adres : Bağdat cad. no:455 1/B, Suadiye
Telefon : +90 (0216) 380 00 05
Email : info@brasserienoir.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir